Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

plazmotron a spawarka plazmowa

09 Lip 2005 13:46 8723 5
  • Poziom 12  
    Witam! mam pytanie: czy są w ogóle spawarki plazmowe (wiem że są też do cięcia plazmowego,ale czy te urządzenia nazywają się 'spawarkami plazmowymi'?), czy w tych urządzeniach wykorzystywane sa plamzotrony? Jeśli tam to jakie (czy łukowe ...)Mam jesczze pytanie, gdzie moge znaleźć informacje na temat spawarek plamzowych, przeszukałem google chyb acałe, i niewiele znalazłem na temat budowy i ich zasady działania. pozdrawiam!
  • Poziom 39  
    Mam trochę informacji na temat palników plazmowych i chyba jedynego tego typu produkowanego u nas w latacz 80, informacji możesz poszukać w książce pt. Spawalnictwo dwa tomy dosyć przystępnie wytłumaczono zjawisko powstawania plazmy rozwiązania konstrukcyjne,co prawda rozwiązania są już troche przestarzałe ale idea pozostaje taka sama .Jeśli nie możesz załatwić tej książki to poratuje skanami.
  • Specjalista - spawarki
    Oczywiscie są spawarki typu mikroplazma. Osobiście serwisuje Plasmafixy, Uniweldy. Dysponuje ogólnymi schematami oraz posiadam wieloletnie doświadczenie w naprawach. Jeżeli Masz szczegółowe pytania, służę radą i pomocą.
  • Poziom 31  
    Są spawarki do spawania mikroplazmowego. Jest to coś takiego jak TIG tylko łuk jest znacznie zawężony dzięki czemu przy prądach rzędu kilkunastu amperów, łuk jarzy się stabilnie. widziałem branzoletki od zegarków, cieniutkie siateczki i inne mikropołączenia spawane tą metodą. Potrzeba do tej metody zasilaczy co najmniej tyrystorowych, a najlepiej inwertorowych.
  • Poziom 13  
    Hej!
    Sporo dość szczegółowych informacji jest w książce Edwarda Dobaja pt
    "urządzenia spawalnicze" Wydawnictwo Naukowo Techniczne. Bardzo dobra książka, jak ktoś interesuje się tą tematyką.

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam tytuł brzmi "Maszyny i urządzenia spawalnicze"
    Sorki!
  • Poziom 12  
    dzieki za odpowiedzi, szczegolnie za polecenie Dobaja! Gdyby cos, to jeszcze bede pytal,pozdrawiam wszystkich!