Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Bosch SMS58N98/EU80 - kod błędu E15,kranik miga...itd

30 Wrz 2016 18:13 30885 9
  • Poziom 8  
    Zmywarka otwarta nikogo w domu nie ma, wchodzę do domu a pompa wypompowuje wodę- pracuje, nie można zresetować zmywarki, kod wyświetla e15, kranik miga, przyciski start stop nieaktywne. Jak zaradzić, co zrobić by zmywarka działała a nie dopuścić do pogorszenia.
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam ten sam problem, i w tacy ociekowej faktycznie jest woda.
    Cytat:
    skryn pisze aby "Ewentualnie przyjrzeć się syfonowi zlewokozmywakowemu"
    Powiedz co tam może byc nie tak że wyskakuje alarm E15.
  • Poziom 8  
    qaz22 napisał:
    Witam

Cytat:

Spokojnie bo nie ogarniam wszystkiego na raz.Myślę co ma syfon do komunikatu E15, jak dostaje się woda z syfonu...
    Taca ociekowa, gdzie to "cudo"sie znajduje, jak to znaleźć i stwierdzić, że jest tam woda, muszę pomyśleć, chyba że mi pomożesz?
    Na razie oczyściłem fitry, dostałem się łyżeczką do takiego białego widzę wirnik pompki ale ona pracuje, bryzga wodą, czyli co??? Dlaczego pompka pracuje? Drzwi zmywarki otwarte, nic nie kumam?

Dodano po 4 [minuty]:

skryn napisał:
    staniwaw napisał:
    Zmywarka otwarta nikogo w domu nie ma, wchodzę do domu a pompa wypompowuje wodę- pracuje, nie można zresetować zmywarki, kod wyświetla e15, kranik miga, przyciski start stop nieaktywne. Jak zaradzić, co zrobić by zmywarka działała a nie dopuścić do pogorszenia.

Nalała się woda do tacy ociekowej, zadziałał wyłącznik aquastop.
    Należy wyjąć zmywarkę z zabudowy, rozebrać boki (spód), przechylić pod kątem 45 stopni i wylać wodę z tacy ociekowej, zapuścić program na nowo i zobaczyć, skąd cieknie.

Ewentualnie przyjrzeć się syfonowi zlewokozmywakowemu. To tam, gdzie podpięty jest odpływ od zmywarki, żeby była jasność.

Ale ja nie widzę żeby skądkolwiek woda wyciekała, wszędzie sucho.
    a tu nagle wszystkie komunikaty zniknęły, i zmywaka pracuje, myje gary. Tylko zobaczymy jak dlugo? Jakaś cisza przed burzą?Sama si nie naprawiła. Wysunąłem z obudowy, ale stwierdziłem, że jutro tez dzień, wsunąłem na miejsce, dałem pod napięcie, i działa, zniknęły komunikaty E15 dałem program i myjeeeeeeeeeee. Ale to nie jest normalne?

Dodano po 2 [minuty]:

staniwaw napisał:
    qaz22 napisał:
    Witam

Cytat:

Spokojnie bo nie ogarniam wszystkiego na raz.Myślę co ma syfon do komunikatu E15, jak dostaje się woda z syfonu...
    Taca ociekowa, gdzie to "cudo"sie znajduje, jak to znaleźć i stwierdzić, że jest tam woda, muszę pomyśleć, chyba że mi pomożesz?
    Na razie oczyściłem fitry, dostałem się łyżeczką do takiego białego widzę wirnik pompki ale ona pracuje, bryzga wodą, czyli co??? Dlaczego pompka pracuje? Drzwi zmywarki otwarte, nic nie kumam?

Dodano po 4 [minuty]:

skryn napisał:
    staniwaw napisał:

Nalała się woda do tacy ociekowej, zadziałał wyłącznik aquastop.
    Należy wyjąć zmywarkę z zabudowy, rozebrać boki (spód), przechylić pod kątem 45 stopni i wylać wodę z tacy ociekowej, zapuścić program na nowo i zobaczyć, skąd cieknie.

Ewentualnie przyjrzeć się syfonowi zlewokozmywakowemu. To tam, gdzie podpięty jest odpływ od zmywarki, żeby była jasność.

Ale ja nie widzę żeby skądkolwiek woda wyciekała, wszędzie sucho.
    a tu nagle wszystkie komunikaty zniknęły, i zmywaka pracuje, myje gary. Tylko zobaczymy jak dlugo? Jakaś cisza przed burzą?Sama si nie naprawiła. Wysunąłem z obudowy, ale stwierdziłem, że jutro tez dzień, wsunąłem na miejsce, dałem pod napięcie, i działa, zniknęły komunikaty E15 dałem program i myjeeeeeeeeeee. Ale to nie jest normalne?
    Co znaczy "Ewentualnie przyjrzeć się syfonowi zlewokozmywakowemu" co mam obserwować???
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Temat znany w całej Europie, na przeróżnych forach. Wadliwa misa zintegrowana z uszczelką - pod wpływem długotrwałej temperatury, odkształca się i rozszczelnienie gotowe. Zalanie podstawy zmywarki, powoduje uruchomienie czujnika przeciw zalaniu i generuje błąd E15.
  • Poziom 8  
    nares napisał:
    Temat znany w całej Europie, na przeróżnych forach. Wadliwa misa zintegrowana z uszczelką - pod wpływem długotrwałej temperatury, odkształca się i rozszczelnienie gotowe. Zalanie podstawy zmywarki, powoduje uruchomienie czujnika przeciw zalaniu i generuje błąd E15.

Ok. Dziękuję. Ale co mogę albo co powinienem zrobić. Sam chyba nic nie zrobię.
    Co takiego się stało,że wykonałem mycie, mimo że wcześniej żaden przycisk nie był aktywny.Wykonałem tylko przegląd filtrów, bo czyszczenia dokonuję okresowo. Wyłączyłem zmywarkę na godzinę, skontrolowałem węże wody i odpływu, a gdy ponownie podałem pod napięcie, komunikat zniknął i mogłem zadać program mycia, to go wykonałem. Co mam dalej robić, bo na razie to nic nie zrobiłem?
  • Poziom 14  
    Nares może się orientujesz ile kosztuje naprawa, zlokalizowałem przeciek.
    Woda wypływa ze szczeliny miedzy dwoma czerwonymi strzałkami.

typ zmywarki
    SD6P1B
    SMS69M58EU/44

Bosch SMS58N98/EU80 - kod błędu E15,kranik miga...itd
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Poruszyłem, przechyliłem, ustawiłem ponownie w tym samym miejscu zmywarkę i naprawiłem!
  • Poziom 8  
    Rozwiązano przy pomocy wpisu skryn, dzięki, do dzisiaj działa bez problemu