Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Actros 1841 e5 - oś przednia

jarko2f 30 Wrz 2016 22:49 714 6
  • #1 30 Wrz 2016 22:49
    jarko2f
    Poziom 12  

Witam mój problem polega na tym że auto na postoju cały czas obniża się i podnosi się dosłownie z pięć razy na 30 sekund bywa że są to skoki po kilka cm a nawet do 20cm, a i podczas jazdy actros opada na oś przednią i czasami pomaga wciśnięcie poziomowania, ale nie zawsze niekiedy trzeba się zatrzymać i do dopiero zadziała poziomowanie.dotyczy to tylko osi przedniej ! podejrzenie padło na czujnik położenia osi co pod twierdziło się w diagnostyce komputerowej, a i na wyświetlaczu wyświetlał błąd : FM Brak regulacji poziomu osi przedniej. Wiec zakupiłem nowy czujnik firmy Webco zamontowany i z kalibrowany zaprogramowany do poziomu,Teraz moje pytanie co może jeszcze być przuczyną tego wariactwa bo wymiana czujnika nic nie dała! W parametrach bieżących FM osi przedniej widać jak czasami skoczy parametr i zaraz korekta poziomu, wtyczka i kable przy czujniku ok z z drugiej strony nie wiem bo jeszcze nie znalazłem gdzie idą, ktoś wie ? proszę o jakieś podpowiedzi gdzie szukać przyczyny.

0 6
  • #2 30 Wrz 2016 23:06
    Hart3
    Poziom 25  

Z pewnością idą do sterownika ECAS,do sprawdzenia wiązka od sensora do sterownika.

0
  • #3 01 Paź 2016 07:10
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Nieszczelność tez będzie powodować "pompowanie"

0
  • #4 01 Paź 2016 14:01
    jarko2f
    Poziom 12  

Gerri napisał:
    Nieszczelność tez będzie powodować "pompowanie"

Dziękuję za podpowiedzi , ale w parametrach(odczytach) rzeczywistych wartości rosną tak jak by samochód się podnosił i wówczas upuszcza powietrze i po chwili odczytuje że jest za nisko i wraca do poziomu. Nawet bywa że odczyty tak idą do góry że opuści sie do samej ramy wieć nieszczelność to raczej nie jest, tym bardziej że actros może stać tydzień i nie opuści sie ani milimetr.
    Dodam że czujnik osi wymieniony ( chodzi tylko o przód )

0
  • #5 02 Paź 2016 06:54
    serwis_gh
    Specjalista - układy wtrysku Diesel

Witam
    Co pokazuje czujnik ciśnienia?
    Np bez powietrza w poduszkach.
    Kalibracja była tylko przedniej osi czy całego podwozia?
    Czujniki są podłączone do modułu FM fizycznie a do ecas tylko CAN.

0
  • #6 27 Sty 2017 19:44
    jarko2f
    Poziom 12  

gdzie szukac FM ?

1
  • #7 27 Sty 2017 21:25
    klika60
    Poziom 15  

Kostka x2 6 i 9 pin czujnik wysokości osi przedniej, FM znajduje się pod kabiną po prawej stronie, nie daleko od pompki podnoszenia kabiny. Trzeba zdjąć osłonę plastikową i dostaniesz się do złączy

0