Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E90 2005 320d - Błąd 5E20 oraz 5E24 w DSC

30 Wrz 2016 23:08 3081 1
  • Poziom 8  
    Witam kolegów, mam pytanie co do tego sterownika dsc, mianowicie naczytałem się o tych dwóch błędach i wszystko wskazuje na uszkodzenie sterownika DSC, czy ktoś wie co się w nim psuje, bo skoro są fachowcy co to naprawiają to może ktoś zna temat i podpowie. Ewentualnie szukam kogoś w okolicach Bielska-Białej co by mi to naprawił. Dodam że usterka pojawiła się krótki czas po ustawieniu geometrii w samochodzie, była lekko korygowana kierownica, ale czujnik skrętu był kalibrowany i jest na zero podczas jazdy na wprost według INPY, błędów tych nie można skasować, są stałymi błędami i oba odnoszą się do czujnika ciśnienia w agregacie DSC. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 8  
    A więc tak, błąd był spowodowany jednak czujnikiem w części mechanicznej pompy, wymieniłem na używaną i błędy zniknęły.
    Jednak chciałem przestrzec przed firmą która mi miała zdiagnozować sterownik i w rozmowie telefonicznej zapewniała że da się to naprawić i że to w 99% wina elektroniki.
    Po dostarczeniu sterownika do firmy dzwonię do nich po dwóch dniach, gość dopiero sprawdza czy paczka doszła i za godzinę oddzwania że jest problem bo sterownik jest w środku skorodowany i nie da się go naprawić, może spróbować jedynie wymyć go w myjce ultradźwiękowej, ale nie da żadnej gwarancji i naprawa 300 zł (miała kosztować 200 i dwa lata gwarancji), kazałem odesłać sterownik nie naprawiany więc gość za diagnostykę kazał sobie 100 (mówił mi o tym i miało być 80 ) nie polecam tej firmy a jest to ISERVICE Siedlce.