Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skype - Mikrofon w skype nie działa, a w rejestratorze tak

01 Paź 2016 02:01 4305 7
  • Poziom 8  
    Witam,

Mam następujący problem.

Kupiłem słuchawki z mikrofonem Logitech h151. Podczas rozmowy na Skype rozmówca nie słyszy mnie. Do wyboru w ustawieniach Skype jest tylko jeden mikrofon - Realtek HD Audio. W rozmowie testwoej nic się nie nagrywa, dopiero ledwo co słychać jeśli mikrofon praktycznie włożę do buzi.

Jeśli nagrywam dźwięk ze słuchawek w rejestratorze dźwięku wszystko słychać bez zarzutu(mikrofon w normalnej pozycji. Podczas nagrywania dźwięku z dyktafonu na smartfonie również wszystko słychać bez zarzutu.

Słuchawki i komputer mają wejścia słuchawki/mikrofon zintegrowane.

Co może być przyczyną?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Czesc

Tym Programem SoundCheck możesz Testować Mikrofon i Słuchawki.

WIN7 - Jeszcze sobie sprawdź i ustaw Panel Sterowania> Sprzęt i dźwięk (Realtek HD Audio)
  • Poziom 31  
    Musisz sprawdzić wszystkie ustawienia audio, w Windows jak i w samym Skype. Chodzi tutaj między innymi o głośność, urządzenia wejścia i BoostVolume, jeżeli jest.
  • Poziom 8  
    Sprawdziłem w SoundCheck i mikrofon świetnie słychać, a na Skype ten sam problem. Jak przeprowadzam rozmowę testową na Skype mikrofonem wbudowanym w laptopa to słychać co powiedziałem ale bardzo słabo. Ustawienia Dźwięku Skype wyglądają ok. System to Win10.
  • Poziom 16  
    Sprawdź dokładnie ustawienia skypa, masz tam rozwijaną listę z urządzeniami nagrywającymi, sprawdź na obydwu opcjach, ustaw wzmocnienie na max w celach testowych aby sprawdzić która pozycja odpowiada mikrofonowi ze słuchawek a która wbudowanemu. Jak nie to to może coś w sterownikach dźwięku albo mikserze systemowym masz skopane.
  • Poziom 8  
    Właśnie w tej rozwijanej liście jest tylko jedno urządzenie - Realtek HD Audio

Dodano po 1 [godziny] 35 [minuty]:

Problem rozwiązany. Zainstalowałem nowe sterowniki.
  • Poziom 8  
    Po kilku godzinach ten sam problem. W rejestratorze dźwięku mikrofon śmiga aż miło, a na Skype cisza :/
  • Poziom 31  
    Spróbuj starszą wersję sterownika.