Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WTB86200PL - Suszarka skraca działanie programu do 1 min.

01 Paź 2016 07:12 2835 6
  • Poziom 17  
    W suszarce postrzępiony pasek napędowy, zablokował silnik (luźne "frędzle" paska nakręciły się wokół osi wielorowkowej). Pasek wymieniony. Silnik ruszył.
    Pozostał błąd F9. Na skutek przegrzania uszkodziło się również zabezpieczenie termiczne grzałki. Wymienione. Silnik i grzałka wydają się sprawne - działają. Suszarka nie zgłasza żadnych błędów - podejmuje prawidłowo pracę.

Problem zauważyłem po kilku minutach działania suszarki podczas kontroli jej działania (pusty bęben). Czas na programatorze w chwili ustawienia programu wskazywany jest prawidłowo np: 2:35) - suszarka startuje, po czym po kilku minutach czas przestawia się samoczynnie na 1 minutę (0:01), po której kończy pracę z komunikatem END. Żadnych błędów wyświetlacz nie pokazuje.
    Podejrzewam że coś jeszcze jej dolega - niestety nie wiem co i dlaczego - gdzie szukać przyczyny.
    Będę wdzięczny za pomoc.
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Nic jej nie dolega. Nie ma mokrego wsadu to się wyłącza.
    Włóż kilka mokrych ręczników to się przekonasz.
  • Poziom 17  
    Dzięki za "dobre" słowo.
    To moja trzecia suszarka. Więc niewiele wiedzy mam na ich temat.
    Zaskoczony byłem tą sytuacją ze skrócaniem procesu. Jednak skoro tak są zaprogramowane że same skracają czas wg czujnika wilgotności to ok.
    W poniedziałek oddam sprzęt klientowi.
    Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczące tego konkretnego modelu:
    Żeby przełożyć pasek przez oś silnika - konieczne było zdjęcie pokrywy wentylatora. Niestety jedyna śruba która jest na tej pokrywie jest tuż pod bębnem.
    Praktycznie bez dostępu - musiałem wyjąć bęben z obudowy...
    W poprzednich pokrywy były na zatrzaski plastikowe i bez problemu udawało się zdemontować. Może jest jakiś sposób prostszego dojścia do niej na który nie znalazłem pomysłu? Miejsce śruby (niewidocznej z tej pozycji) zaznaczyłem kółkiem. Sruba Torx.

Dzięki i pozdrawiam.
  • Moderator AGD
    widaw napisał:
    Niestety jedyna śruba która jest na tej pokrywie jest tuż pod bębnem.

W/g dokumentacji to tam nie ma żadnej śruby i nie trzeba wyciągać bębna ale cuda się zdarzają ;)
    Zobacz:
    Bosch WTB86200PL - Suszarka skraca działanie programu do 1 min.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Niestety była. Żeby dojść do niej musiałem przeciąć stary postrzępiony pasek i wyjąć bęben z obudowy.
    Od zewnętrznej strony są cztery zaczepy zatrzaskowe. Po złożeniu górna obudowa wentylatora luźno podnosiła się od strony wewnętrznej - brak tam zatrzasków. zastosowałem śrubkę "krzyżakową" którą dokręciłem króciutkim wkrętakiem.
    Zastanawia mnie jak złożyli to w fabryce... Musieli mieć bardzo krótkiego torxa?
    Na zdjęciu wykonanym po wymianie paska widać fragment łba śruby.
  • Moderator AGD
    Mogę dodać tylko że dobrze że dałeś sobie radę.
    Tak trzymać!
  • Poziom 10  
    widaw naprawiałeś suszarkę tzw. jedno paskową - tak należy zdjąć bęben lub na tyle "poluzować" układ aby przełożyć pasek pomiędzy bębnem a uszczelką przednią (zawsze można całkowicie rozebrać - sposobów jest kilka), no i zostaje założenie paska na wałek - trzeba zdejmować osłonę wentylatora
    mrhari na szkicu który wkleiłeś jest układ dwu paskowy w nim nie trzeba zdejmować obudowy wentylatora.

Łączenie na same klipy i łączenie z dodatkowym wkrętem było zależne od daty produkcji i tzw. walidacji urządzenia ( zmieniały się drobne szczegóły )

W miejscu gdzie zaznaczyłeś klip się nie sprawdzał i dlatego zastosowano droższe rozwiązanie (wkręt).
    Cytat:
    Zastanawia mnie jak złożyli to w fabryce... Musieli mieć bardzo krótkiego torxa?
    Identycznego jak w blendzie T15.