Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

eneloop vs no name - Eneloop 2000 vs no name star power rzekomo 4900

Kazek90 02 Paź 2016 01:07 1641 6
  • #1 02 Paź 2016 01:07
    Kazek90
    Poziom 7  

Testował ktoś takie porównanie?

0 6
  • #2 02 Paź 2016 02:35
    pawel1148
    Poziom 20  

Nie ma marki no name więc ciężko w jakikolwiek obiektywny sposób porównać takie baterie. Ale po no name'ach z którymi się spotkałem, to można się bardzo różnych rzeczy spodziewać. Bo istnieją firmy produkujące kompletny bubel który nie nadaje się do użytku, są też takie jak np. akumulatory marki Carefour, które prawdopodobnie są produkowane w zakładach z któregoś z większych graczy, one rzeczywiście reprezentują parametry podane na opakowaniu(lub są bardzo zbliżone-przynajmniej AAA), a są tańsze od markowych. Eneloop to najlepsze akumulatorki z jakimi się do tej pory spotkałem(nie miałem do czynienia z wieloma znanymi markami). Najlepiej testować konkretną markę jeśli chce się większą ilość kupić. Przykład akumulatorów carefour pokazuje że nie zawsze brak znanej marki i niska cena musi oznaczać oszustwo w danych znamionowych. Niestety jest wiele marek które to potwierdzają. Kiedyś kupiłem 2 różne zestawy akumulatorów no name i była to kasa wyrzucona w błoto bo obok akumulatora to leżało ew.

0
  • #3 02 Paź 2016 22:55
    Kazek90
    Poziom 7  

Star Power 4900 ile rocznie tracą objętości bo mi aparatem fotograficznym to robią 30 zdjec po 3 latach. Chce kupić en eloopy 2000 czy one po zakupie mają pełną objętość czy je naładować trzeba i pierwsze ladowanie po rozładowaniu o zera? A ile trwa?

Dodano po 1 [godziny] 16 [minuty]:

A bailong 8800 3,7 v do aparatu co chodzi na 1,2v Samsung wb 100 można dać?

0
  • #4 03 Paź 2016 15:48
    Kazek90
    Poziom 7  

C zy eneloop 2000 akumulatorki można dać do Samsung wb100? Fabrycznie w nim były Energizer baterie alkaliczne . Lub jakie akumulatorki są zalecane do Samsung wb100

Dodano po 2 [godziny] 41 [minuty]:

czy jak mam 3 aku mocne plus jedną słabą baterię to aparat nie zadziała?

0
  • #5 03 Paź 2016 21:20
    Pablo1964
    Moderator

Nie stosuj jednocześnie akumulatorów i baterii alkalicznych. A Eneloop 2000 możesz zastosować bez obaw. Eneloop to najlepsze akumulatorki, z jakimi miałem do czynienia.

0
  • #6 03 Paź 2016 23:36
    Kazek90
    Poziom 7  

Dlaczego nie stosować?

0
  • #7 04 Paź 2016 01:12
    pawel1148
    Poziom 20  

Na ostatnie pytanie Ci nie odpowiem. Co do trwałości Eneloop 2000 to mam takie 4 szt. w aparacie Olympusa. Ciężko mi oszacować ich wiek-prawdopodobnie ponad 5lat, ale ile to nie mam zielonego pojęcia. Bo ja ten aparat już przynajmniej tyle mam, a akumulatory były jeszcze od poprzedniego właściciela. Samorozładowanie niezauważalne w tych akumulatorach(rzadko używam tego aparatu). Pojemności mimo tak długiego okresu czasu nie stracił. Zrobiłem nim 20 zdjęć z flashem przed chwilą na test i w sumie dałem sobie spokój, bo pasek baterii nie drgnął. Co prawda pasek jest mało obrazowy, ale przy słabej baterii już alercie pozwala jeszcze na trochę zdjęć. Gdy robiłem nim zdjecia to tak z kilkaset bez problemu bez lampy dało się zrobić. Nie wiem co masz na myśli przez 3 lata. Bo możesz mieć na myśli 3 lata codziennego lub częstszego ładowania baterii i ciągłego pstrykania fotek. A nie tak jak ja kilkanaście razy ładowania baterii w okresie 5 lat. Wiadomo temu typowi akumulatorów nie jest obojętna liczba cykli ładowań. To ile Tobie zrobi ten aparat na tych akumulatorkach zależy też od aparatu. Bo bywają aparaty które na słabych akumulatorkach (na których inne nie koniecznie słabe zabawki działają) a aparaty zrobią za nowości kilkanaście/dziesiąt zdjęć. Ale eneloopy to raczej nie ta kategoria.

0
  Szukaj w 5mln produktów