Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do gier i filmów (DVD i Wii U)

02 Paź 2016 02:03 1074 27
  • Poziom 5  
    Z góry uprzedzam, że o ile nt. smartfonów, komputerów wiedzę mam jako taką i sama potrafię wybrać sobie wydajny sprzęt dostosowany do moich potrzeb, o tyle w telewizorach jestem kompletnie zielona.
    Ogólnie ostatni telewizor kupiony w naszym domu został 9 lat temu.
    Wiem, że na forum jest podobny temat, jednak moje wymagania znacznie różnią się od osoby, która pisała tamten wątek.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Ok. 17 m2 (3,5m*4,6m)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Bezpośrednio przed telewizorem [2m] jedna osoba, w dalszej części pokoju [3,5m] druga
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno jest na południe, a względem telewizora - jest po lewo
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mogę znaleźć nazwy modelu, ale jest to 9 letni LG Flatron 21 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jakiś substytut telegazety [relikt przeszłości... w ogóle dzisiejsze telewizory posiadają jeszcze telegazetę?] dla taty (^^)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Chyba żaden... nie mamy podpisanej umowy z żadnym dostawcą, korzystamy tylko z ogólnodostępnej jedynki, dwójki i chyba jeszcze jakiś program jest odbierany darmowo
    10 .Jakie urządzenia ? DVD i Wii U
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-6, ale to zależy. Ja z niego nie korzystam prawie wcale, rodzice tylko
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Nie, ale moja mama lubi wieczorami oglądać co ciekawsze bloki filmowe (np. od 20 do 23)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej odtwarzamy filmy na DVD
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Niezbyt
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Zależy, potrafię przez kilka dni pod rząd marnować całe godziny, a mogę raz na tydzień usiąść na 2 godziny
    16. Preferencje co do marki? Nie ma, ale rodzice zgaduję, że woleliby produkt marki "znanej" czyli nie jakaś Manta tylko bardziej Sony, Samsung, LG itp.
    17. Preferencje co do wielkości? 32 cale, nie więcej bo po prostu się nie zmieści
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? We wszystkich dotychczasowych denerwował mnie ich rozmiar i ciężar. Poza tym to w sumie nic.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W moim przypadku byłoby tak, że ja grałabym w dzień, a rodzice oglądali telewizję/filmy po południu/wieczorami. Jeżeli bym nie grała to pewnie też za dnia
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do 1500, ale fajnie by było gdyby udało się kupić za mniej
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Póki nie wyzioną ducha. LG mamy od 9 lat. Przed tym mieliśmy jakiś kineskopowy marki, której nie pamiętam nazwy i służył 13 lat
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Biorąc pod uwagę, że w domu mamy relikty przeszłości to nie. A jeżeli w kontekście ogólnym - od tego rodzice mają laptopa i tablet (a ja smartfon i mojego własnego laptopa) i myślę, że nie potrzebujemy zbytnio kolejnego urządzenia "do internetu")
  • Pomocny post

Poziom 39  
    Dla zdrowia i bezpieczeństwa - TV o przekątnej ok 37".
    Polecam Panasonica np. model TX-32DS500E - cena ok 1300 PLN
    ewentualnie model TX-40C320E - cena ok 1400 PLN.

Unikać jak diabeł święconej wody telewizorów marki Philips Koreańskich i niewiadomego pochodzenia. Jedynie Panasonic trzyma wysoki poziom oraz fason.
    Polecana przeze mnie marka ma uzasadnienie. TV Panasonic które poleciłem znajomym i klientom przeżyły na tę chwilę telewizory marki Samsung czy LG o Philipsie nie wspomniawszy które zostały zakupione w tym samym czasie i to dwukrotnie. Jak ktoś się z tym nie zgadza - nie musi.
  • Poziom 5  
    Okej, dzięki za odpowiedź!
    A możesz wytłumaczyć dlaczego dla zdrowia i bezpieczeństwa 37 cali? Muszę zmierzyć meble jeszcze raz bo nie jestem pewna czy nawet 37 się zmieści, a kupowanie telewizora który nie wejdzie na półkę niezbyt jest mi na rękę :/

• Poziom 39  
    Chodzi o to aby nie męczyć wzroku. Patrząc na telewizor spojrzeniem musisz okalać cały obraz. Jeśli TV jest zbyt duży a odległość mała, wtedy wodzisz oczami po ekranie co powoduje zmęczenie wzroku i problemy z oczami. To samo w drugą stronę telewizor mały a odleglość zbyt duża - nie będziesz w stanie przeczytać tekstu, ominiesz szczegóły. Tak ja wiem, moda jest taka iż czym większy TV tym proporcjonalny "gól" u sąsiada ale czy warto dla zdrowia tak przesadzać? Przelicznik jest prosty: długość przekątnej w calach zamieniamy na cm i mnożymy x 3. Sprawdzona metoda która nie męczy wzroku.

Co do TV zaproponowałem również TV 32". Wysokość ekranu jest wręcz taka sama jak Twojego 21" z tym, że ekran jest szerszy.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    LOCOLOCO napisał:
    Ale kasy wystarczy tylko na dobre modele 40":
    - Samsung 40H6400
    - Philips 40 PFH5300

Zamiast kłócić się z przedmówcą mógłbyś dokładniej doczytać pierwszy post i zauważyć, że układ mebli (tj. meblościanka) nie pozwala na wstawienie telewizora 40". Dlatego chcę 32", 37" nie wiem czy wejdzie, a jeżeli nawet wejdzie, to na styk.
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    LOCOLOCO napisał:
    A opisywanie głupot o chińskich modelach to wyłącznie świadczy o złośliwości i to nie sprawdzonej. Bo wszystkie modele iPhona są produkowane w Chinach i cieszą się największym braniem na rynku. A modele koreańskie Samsungów identycznie.

Czytasz tekst ze zrozumieniem? Gdzie napisałem lub gdzie użyłem słowa Chiny?
    Pokaż mi specjalisto gdzie widziałeś ostatnio LG i Philipsa wyprodukowanego w Polsce?
    Ostatni TV tych marek zjechał z taśmy produkcyjnej ok 6-7 lat temu. LG z Philipsem produkują do spółki pod Wrocławiem matryce do telewizorów czy monitorów. Wymysł z wielkością TV to nie postkomunistyczny wywód tylko zdroworozsądkowe podejście do życie o którym alarmują i mówią wprost lekarze, doktorzy ze specjalizacją okulista.
    Jak dla mnie możesz sobie kupić 65" i siedzieć przed nim 1 metr jeśli to dla Ciebie nie jest problem - nie jest to złośliwość po prostu spróbuj a zobaczysz.
    O 4K porozmawiamy wtedy kiedy system zagości pod strzechą i stacje TV zaczną nadawać ten sygnał. Philips nie jest już Holenderską marką, dział produkcji telewizorów został sprzedany w 2010 roku. Philips po za sprzętem Audio i AGD produkuje sprzęt dla dzieci. Od 2010 roku zaczął produkcję sprzętu medycznego.

Dodano po 4 [minuty]:

LOCOLOCO napisał:
    A opisywanie głupot o chińskich modelach to wyłącznie świadczy o złośliwości i to nie sprawdzonej. Bo wszystkie modele iPhona są produkowane w Chinach i cieszą się największym braniem na rynku. A modele koreańskie Samsungów identycznie.

Branie marki iPhone nie jest uzasadnione miejscem produkcji a potężnymi kwotami wydanymi na marketing. Dla przypomnienia marka Samsung w Islandii w 2015 roku na marketing wydała 3 krotność budżetu państwa tegoż państwa. Jeśli w kółko będziesz powtarzał że G.... jest produktem nr 1 na świecie to ludzie w końcu zaczną w to wierzyć i kupią.
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    Skąd masz takie informacje? Philips nie produkuje już TV i to od 2010 roku. Rozmawiałem ze znajomym dyrektorem Philips Polska. Za używanie Loga firma płaci 4% od obrotu rocznie.
    W Mławie LG w tej chwili zaprzestał produkcji TV, będą produkować zestawy audio dla VW a dokładniej do aut produkowanych pod Poznaniem, fabryka jest w tej chwili reorganizowana.
    Volvo to też zły przykład - fabrykę sprzedał Ford gdyż produkcja była nieopłacalna. Kupili ją Chińczycy i przenieśli fabrykę do Chin. Zbudowano w Chinach prototyp który nie przeszedł crash-testu. Po wielkim strajku w fabryce Volvo w Szwecji i interwencji tamtejszych władz fabryka wróciła do ojczystego kraju. Zaznaczam iż dział ciężarówek Volvo nadal należy do Forda. Widząc, iż Volvo jest autem wartości niszowej, obudziła się marka Saab która znowu ma zacząć produkcję swoich samochodów.
  • Poziom 5  
    Tak przerywając tą imponującą wymianę zdań - zmierzyłam meble i popatrzyłam kilkanaście zupełnie różnych telewizorów 40" (oraz tych wymienionych wyżej).
    Każdy z nich - wraz z podstawą - nie zmieści się...

• Poziom 39  
    A jaka jest szerokość owej półki? Niestety nie produkują już TV w formacie 4:3 i wszystkie będą szerokie a TV poniżej 32" będą już stanowczo za małe dla osoby siedzącej ok 3,5 metra dalej.
  • Poziom 1  
  • Poziom 5  
    Piotr2608 napisał:
    A jaka jest szerokość owej półki? Niestety nie produkują już TV w formacie 4:3 i wszystkie będą szerokie a TV poniżej 32" będą już stanowczo za małe dla osoby siedzącej ok 3,5 metra dalej.

Wymiary miejsca na telewizor to 53cm wysokości i 81cm szerokości.
    O głębokość oczywiście się nie martwię, z racji tego jaki telewizor teraz posiadam, a jakie są obecnie produkowane. :D
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    LOCOLOCO napisał:
    a bym się wstrzymał :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/n...ic-jest-oficjalnie-martwa.html
    Nie Panasonic się określi, bo tak zostaniesz z problemem tak jak TU:
    "Zróbcie w końcu aktualizację dla starszych urządzeń. Przecież nie będę wymieniał tv co 4 lata chociaż pewnie byście się ucieszyli. Seria et."
    https://www.facebook.com/panasonicpolska/?fref=ts

Ty tak sam z siebie wypisujesz takie pierdoły czy Ci za to płacą?
    Jeśli jesteś doradcą to niedoinformowanym. Telewizor polecony przeze mnie, nie jest telewizorem typu Smart TV, więc po co wyjeżdżasz z takim tekstem i linkami które nie wnoszą nic do tematu?
    Nawet nie raczyłeś przeczytać specyfikacji telewizora z linku który podałem.

Cytat ze strony którą podałeś:
    "Przynajmniej się nie będzie wieszał po aktualizacjach jak Philipsy Jakość obrazu się liczy, a nie pierdoły."

Porozmawiaj z grafikami lub fotografikami to Ci powiedzą iż każdy ekran m.in. Samsunga wymaga kalibracji ekranu.
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    LOCOLOCO napisał:
    A masz rację DS 500 to ten model z matrycą 50Hz co nie nadąża za płynnością obrazu:

Ile Samsung płaci Ci za wypisywanie takich bredni?
    Matryca w tych TV jest 100 Hz - 400 Hz BMR.
    Obraz przesyłany złączem HDMI ma w większości krajów Europy 50Hz a dla odmiany w USA 60Hz i nie jest to oznaką iż matryca jest 50 Hz. To wynika ze specyfikacji technicznej złącza oraz sygnału jaki jest podawane na to złącze.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1737005.html#8376075
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2131370.html#10125518
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2919763.html#14076804

• Poziom 39  
    No Twoje TV też mają po 50 Hz według Twojego mniemania,

to np polecany przez Ciebie Philips
    http://www.displayspecifications.com/en/model/d4e4304

tu dla przykładu wysoki model Samsunga
    http://www.displayspecifications.com/en/model/4b0a47e

jeszcze dla równowagi Philips
    http://www.displayspecifications.com/en/model/4627308

Gratuluję koledze - no nie ma to tamto.

P.S. Dopiero TV 4K za ponad 5000 PLN posiadał matrycę 100Hz
    http://www.displayspecifications.com/en/model/947a2bd
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    Natywna częstotliwość tej matrycy wynosi 150 Hz,natomiast maksymalna 400Hz BMR.
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    Ja oszukuje? To Ty próbujesz na siłę przekonać ludzi do swojego zdania mimo iż na ślepo prowadzisz dyskusję nie czytając tego co pisała autorka tematu. Ja mam swoje zdanie poparte danymi technicznymi. Gdyby Twoje ukochane firmy były takie fer, nie zaczęto by wprowadzać spec ustawy w krajach UE - dotyczy firm Samsung, LG, Toshiba - która ma na celu zwiększenia ochrony konsumentów i ograniczenia sprzedaży tzw. bubli przez wymienione wcześniej firmy. Pierwszą taką ustawę wprowadzono we Francji.
    Co do odświeżania to na pewno w tym TV nie zobaczysz migającego obrazu, patrząc pod kątem na obraz w pomieszczeniu w którym to do oświetlenia tegoż wnętrza użyto świetlówek.

„Konsumentom należy się prawo do używania produktów funkcjonujących poprawnie przez długi czas, które w razie potrzeby mogą być łatwo naprawiane i których nie muszą wyrzucać po dwóch latach” – Vincent Place.
  • Poziom 1  

• Poziom 39  
    LOCOLOCO napisał:
    A masz rację DS 500 to ten model z matrycą 50Hz co nie nadąża za płynnością obrazu:

Zaznaczam iż sam wyskoczyłeś z odświeżaniem. Nikt wcześniej po za Tobą nie wałkował tematu odświeżania matrycy. Próbujesz osiągnąć coś na ślepo i ciągle wałkujesz temat aby zabłysnąć.
    Pytanie czym, matrycą?
  • Poziom 1