Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

grzanie sie tarcz i felg po wymienie klockow hamulcowych

02 Paź 2016 07:58 4341 3
  • Poziom 2  
    Witam !!!
    Tydzień temu wymieniłem w audi a3 1,9 tdi 110 km2000r przebieg 220tys
    klocki hamulcowe przód i tył Firmy LPR. Wymiana przebiegła bez problemowo, wszystko zrobione prawidłowo, tzn wszystko wyczyszczone nasmarowane :) tak jak w książce jest napisane. No i po przejechaniu gdzieś ponad 1000km zaczęły grzać się wszystkie cztery tarcze i kola (jajka można by smażyć) oczywiście przy normalnej jedzie po mieście z pracy do domu ok 18 km. hamowanie bardzo dobre jak to w audi, tylko przy włączonym silniku na postoju przy wciśniętym pedale hamulca powoli opada ale do końca tak ok 3/4. Jaka może być przyczyna prosił bym o wasze opinie
    pozdrawiam !!!
  • Poziom 24  
    Na moje to na skutek wciśnięcia wszystkich tłoczków i co za tym idzie nastąpił powrót starego zasyfionego płynu ( w zaciskach jest najgorszy) do pompy i modułu ABS , i zabrudzeniu uległy zaworki w pompie ABS i myślę że stąd problem. Może spróbuj wywalić stary płyn i ze dwa razy nowym płynem go przepłukać i zalać.
  • Poziom 2  
    dzięki za rade tak zrobię, miejmy nadzieje,
    że pomoże :)
  • Poziom 43  
    Masz zardzewiałe tłoczki na obrzeżach(pod osłonami przeciwpyłowymi) cofnąłeś tłoczki i teraz wżery nie pozwalają im cofnąć się po ustaniu hamowania. Tłoczki do wymiany i będzie latać.