Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kina domowego z tv i dekoderem

Jasiuk1988 02 Paź 2016 09:27 1491 6
  • #1 02 Paź 2016 09:27
    Jasiuk1988
    Poziom 2  

Witam.
    Telewizor: toshiba 48l3433dg kino domowe: Samsung HT-J4530.

Zakupiłem kino domowe Samsung oraz posiadam telewizor Toshiba. Chciałem podłączyć kino domowe z telewizorem poprzez kabel hdmi lecz mój telewizor nie posiada wejścia HDMI in ARC. Nie mogę podłączyć różnie z poprzez kabel Euro gdyż kino domowe nie ma takiego wejścia. W telewizorze posiadam wejście SPDIF które jest wejście optycznym ale nie jestem pewny czy będzie to kompatybilne z wejściem optycznym w moim kinie domowym. Czy takie połączenie jest mozliwe? Jaki kabel wtedy mam użyć? Bo czytałem że inna opcja jest podłączenie telewizora wejściem Euro a kina czinczami ale nie wiem jaka będzie wtedy jakość dźwięku. Będę wdzięczny za pomoc a w załączniku wysyłam zdjęcia wejść w TV oraz kinie domowym. Posiadam jeszcze dekoder nc+ czy mozna jakos polqczyc kino z dekoderem aby miec dzwiek z telewizji w kinie domowyn? Dziękuję za pomoc.

0 6
  • #2 02 Paź 2016 10:00
    matik185
    Poziom 15  

Na jednym i drugim zdjeciu widze HDMI ?

2
  • #3 02 Paź 2016 10:10
    Jasiuk1988
    Poziom 2  

Tak jest na jednym u drugim jest hdmi ale z tego co słyszałem to nie wystarczy normalne wejście hdmi tylko.musi być hdmi arc (tak mi powodziano w sklepie) i po podłączeniu przez zwykły kabel hdmi nie ma dzwieku. A nie chce w ciemno kupować kabla o szybkim przesyle danych bo jednak kosztuje ponad 100 zł a nie mam pewności czy zadziała. Chyba ze zle mi powodziano i jednak mogę podłączyć przez hdmi.

0
  • #4 02 Paź 2016 10:11
    matik185
    Poziom 15  

HDMI - High Definition Multimedia Interface
    Przenosi strumien AUDIO - VIDEO ..
    Podłączaj i sprawdzimy jakie efekty ;)

0
  • #5 02 Paź 2016 10:41
    simhak
    Moderator - SAT

Do autora: podaj modele sprzętu ( to podstawowa informacja, powinna być zawarta w tytule tematu badź w pierwszej wypowiedzi )
    Do @matik185: wiesz co to ARC ?

0
  • #6 02 Paź 2016 10:49
    Jasiuk1988
    Poziom 2  

Przepraszam juz podaje informacje. Telewizor: toshiba 48l3433dg kino domowe: Samsung HT-J4530.

0
  • #7 03 Paź 2016 04:45
    Polon_us
    Poziom 40  

Jasiuk1988 napisał:
    W telewizorze posiadam wejście SPDIF które jest wejście optycznym

W tym zdaniu kolega popełnił dwa błędy.
    Telewizor ma wyjście S/PDIF, a dodatkowo, jest ono typu Coax (tzw. "elektryczne"), a nie optyczne.

Także, aby przesłać sygnał cyfrowy audio z telewizora do kina kolega potrzebuje konwerter sygnału cyfrowego audio Coax In -> Optical Out.
    Taki, jak na poniższym zdjęciu - bez problemu do kupienia:

Podłączenie kina domowego z tv i dekoderem

Oczywiście, plus niezbędne kabelki - 1 przewód CINCH + 1 przewód optyczny TosLink.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo