Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell XPS 1640 - Długo wisi na biosie

andrzejz78 02 Paź 2016 10:52 453 3
  • #1 02 Paź 2016 10:52
    andrzejz78
    Poziom 18  

Mam laptopa jak w tytule Ogólnie laptop jest w pełni sprawny ale wkurza mnie trochę sam etap przechodzenia POSTu
    Po włączeniu laptopa pasek "sprawdzania" w biosie dość szybko się przesuwa aż do pewnego momentu i tak wisi 20-30sek a później dalej rusza i system się odpala

Czy jest możliwość sprawdzenia nad czym tak laptop "myśli" bez wyciągania podzespołów?

W innym laptopie Toshiba C660 jest w biosie opcja pominięcia procedury POSTu a dokładnie pominięcia okna biosu i sprawdzania wszystkich podzespołów Po włączeniu tej opcji laptop bardzo szybko się uruchamia Wiadomo bo prawie od razu windows się ładuje

Czy w tym dellu też można coś takiego zrobić pomimo że nie ma tej opcji w biosie?

0 3
  • #3 02 Paź 2016 11:00
    2810376
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 02 Paź 2016 13:34
    andrzejz78
    Poziom 18  

speedy9 napisał:
    Czy zawsze tak było?
    Laptopa mam od niedawna więc trudno powiedzieć
    Wydaje mi się ale to tylko wydaje że tak się zrobiło od momentu zainstalowania modemu wwan Modem ten nie jest dedykowany i miałem problemy ze sterownikiem ale już się z tym uporałem i wszystko działa poprawnie Wieczorem najwyżej rozbiorę laptopa i odłączę modem na próbę
    speedy9 napisał:
    Jeśli nie, to sprawdź miernikiem napięcie baterii BIOSu
    Mogę sprawdzić ale trzyma ustawienia więc bateria raczej dobra
    niedziala1 napisał:
    Nie ma tam opcji bios dma ?
    Chyba nie ma ale sprawdzę jeszcze raz pod tym kątem

Ogólnie laptop jak na swój wiek ładnie śmiga ale ma pewien kaprys Windows działa idealnie do momentu właczenia AIDAy Wczoraj odpaliłem ten program bo chciałem zobaczyć wykres temperatur podczas grania Po odpaleniu programu system się zawieszał co jakiś czas aż do momentu BSOD z kodem 0x0A Jak nie uruchomię tego programu to wszystko działa
    Druga sprawa to program HWINFO Ja uruchomię ten program to wisi na inicjacji przy sprawdzaniu czujnika od procesora i dalej już nie rusza

Jest ewidentny jakiś problem z odczytem czujników przez te programy

Zaraz sprawdzę bios pod kątem dma

Dodano po 1 [godziny] 50 [minuty]:

Opcji dma nie mam w biosie Fotki mogę dać tylko z jakiej zakładki bo jest ich trochę?

Co do wiszenia w biosie to znalazłem winnego Odłączyłem modem wwan i POST przeszedł gładko i szybko
    Modem nie jest dedykowany więc może dlatego choć w biosie nie powinno mieć znaczenia jeśli nie ma białej listy

Da się coś z tym zrobić?
    Da się jakoś maksymalnie ograniczyć procedurę POSTu?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo