Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przwód coaxial czy można użyć do sygnału video

09 Lip 2005 16:30 2645 2
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy umieściłem pytanie w dobrym dziale, więc w razie czego sorry.

Pytanie moje jak w temacie czy można kablem RCA ( coaxial) - http://allegro.pl/show_item.php?item=56415657 przesłać sygnał video ( np. poprzez połączenie DVD z telewizorem)??

Konkretnie chodzi mi o połaczenie tunera cyfr. z projektorem własnej roboty. Potrzebny długi kabel ok 10m, dlatego chciałem użyć coś lepszej jakości niż standart RCA. Pozdrawiam
  • Poziom 27  
    "Standard RCA" to standard gniazdek-wtyków, inaczej zwanych "Cinch",
    często stosowanych dla wejść/wyjść Video.
    Określenie Coaxial znaczy po polsku koncentryczny, ekranowany - takich należy używać do przesyłania Video.
    O jakości kabla nic to nie mówi.
    Sądząc z obrazka, kabel jest gruby, podobno dobrze ekranowany - powinno działać na tę odległość.
    Jeśli chcesz mieć dobrze i tanio a bez szpanu to kup odpowiednią długość kabla "satelitarnego" z piankową izolacją i ekranem folia + oplot.
    Trochę może być kłopotów z zamocowaniem do wtyków (jeśli nie użyjesz przejściówek "F") ale na pewno straty jakości będą najmniejsze.
    Wmak
  • Poziom 10  
    Mam jescze jedno pytanie kabli: czy jest możliewośż zrobienia jakiejś przejściówki z przewodu coaxial na sygnała analalogowy ( trzy RCA , front l/p; sat l/p oraz center/sub)??

Chodzi mi o to, że w amplitunerze mam dwa weścia cyfrow ( coaxial i toslink) oraz stanadratowe analogowe wejścia rca. Do optycznych wejść mam podłączone dvd i tuner cyfr. a nie mam jak podłączyć kompa ( karty dźwiękowej) chodz o to ,że muszę pociągnąć klika metrów przewódu aby złączyć komp z wzmakiem a nie chce ciągnąć trzech rca... Więc myślałem, że kupię coaxial do wyjścia cyfrowego karty dźw. a z drugiej strony ...... i właśnie tu mam problem. Proszę o doradę

Oczywiście dźwięk z kompa 5.1 potrzebny mi głownie do gier....