Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie nagłośnienia do telewizora Samsung SmartTV bez wyjścia słuchawkowego

HaarDzik 02 Paź 2016 14:28 1149 7
  • #1 02 Paź 2016 14:28
    HaarDzik
    Poziom 2  

Dzień dobry, posiadam nagłośnienie z którego jestem bardzo zadowolony, zestaw ten jest "komputerowcem" z Jackiem.

Zakupiłem telewizor Samsung UE60KU6072, który owego wyjścia słuchawkowego nie posiada.

Wpadłem na pomysł, by to wszystko podłączyć tym kablem: Optical = Jack
    (Kabel optyczny T-J Toslink Jack CX-HTJ101) = Wklejcie w Google, to wyskoczy od razu aukcja na Allegro, mam za mało postów na linki zewnętrzne. :(
    Telewizor owe wyjście optyczne posiada, i teraz pytanie czy dobrze myślę, że to wszystko będzie działać?

Dziękuję za poświęcenie czasu na odpowiedź i życzę miłego dnia.

0 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 02 Paź 2016 16:00
    Karlos12
    Poziom 14  

Witaj, kabel jak kabel może być, tylko czy ten twój zestaw głośnikowy posiada wejście cyfrowe, bo jeśli tak to nadaje się.
    Ale jeżeli te wejście z jackiem to tylko analog to zapomnij o takim podłączeniu.
    Sam kabel nie jest konwerterem cyfrowo-analogowym.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 02 Paź 2016 16:51
    HaarDzik
    Poziom 2  

Karlos12 napisał:
    Witaj, kabel jak kabel może być, tylko czy ten twój zestaw głośnikowy posiada wejście cyfrowe, bo jeśli tak to nadaje się.
    Ale jeżeli te wejście z jackiem to tylko analog to zapomnij o takim podłączeniu.
    Sam kabel nie jest konwerterem cyfrowo-analogowym.

No własnie do głośników podpinam ten kabel stroną Jack a do telewizora Optyczny o to mi chodzi czy będzie śmigać

Dodano po 46 [sekundy]:

piotrek22101 napisał:
    Są konwertery w necie,trochę kosztują. Mają wyjścia jack,rca. http://sklepwideo.pl/konwerter_audio_digital-analog

Dużo za drogie niestety

0
  • #5 02 Paź 2016 17:05
    piotrek22101
    Poziom 39  

Zwykły przewód nie zmieni sygnały cyfrowego na analogowy. Takie wejście masz we wzmacniaczu prawdopodobnie.

0
  • #6 02 Paź 2016 17:22
    HaarDzik
    Poziom 2  

piotrek22101 napisał:
    Zwykły przewód nie zmieni sygnały cyfrowego na analogowy. Takie wejście masz we wzmacniaczu prawdopodobnie.

a Jakieś inne rozwiązanie? Nie podałem sprzętu

HARMAN KARDON SOUNDSTICK III Głośniki
    SAMSUNG UE60KU6072 TV niestety linków nie mogę = mało postów.

0
  • #7 02 Paź 2016 17:28
    piotrek22101
    Poziom 39  

Z opisu widzę że nie ma innych gniazd wyjściowych audio. Inaczej nie podłączysz audio.

0
  • #8 02 Paź 2016 21:00
    Karlos12
    Poziom 14  

No i tu diabeł pogrzebany, jak za taką cenę to ten telewizorek nie za bogato jest wyposażony w różnego rodzaju wejścia i wyjścia w tym audio.
    Pozostaje konwerter, albo ingerencja w elektronikę w celu wydobycia sygnału analogowego co z uwagi na fakt że ten sprzęt jest pewnie na gwarancji to raczej ta opcja odpada.

0