Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki termostat lub sterownik do pieca na groszek

09 Jul 2005 17:38 12360 18
  • Level 10  
    jaki termostat lub sterownik do pieca na groszek.
    Kupiłem nowy piec na groszek z podajnikiem ślimakowym. Elektronika steruje temp. na stałe. Ustawiam temp. na kotle i już. Mi chodzi o płynną regulacje temp. Np. w nocy temp kotła 20 stopni a w dzień 60stopni. Jaki jest najlepszy sterownik lub termostat.
    Kocioł to ECO-TECh 26 kW.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 10  
    mi dokładniej chodzi o sterowniki do zamontowania w innym pomieszczeniu -> wygląda to jak sterownik do klimatyzacji
  • Helpful post
    Level 12  
  • Helpful post
    Level 28  
    Regulatory pokojowe te bardziej lub mniej rozbudowane spełniają swoje funkcje.
    Problem polegać może tylko na sposobie podłączenia do sterownika kotła. Producent kotła przeważnie podaje przykładowe sterowniki które można zastosować (lub typy).
  • Helpful post
    Level 14  
    Twój kocioł jest stałotemperaturowy wiec najlepiej byłoby zastosować na obiegu grzewczym tzw. mieszacz sterowany automatyką pogodową.Na kociołku temp. 65 stopni a na grzejniczki np.42 stopienki w zależności jakiej temperatury wymagasz w pomieszczeniu i jaka temp.jest na zewnątrz.Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest szybki podgrzew wody w zasobniku jeżeli go posiadasz i /do tego nie musisz się tym martwić bo automatyka załatwia sprawę za Ciebie/.Jedyna rzecz ,o którą musisz dbać to zapewnienie paliwa.Automatyk jest wiele wybór zależy od Ciebie.Mogę doradzić kilka,które już pracują i są sprawdzone.Daj znać.
  • Level 10  
    Regulator temperatury kotła to chyba g-403-po2 firmy geco.
  • Helpful post
    Level 2  
    Witam mam małą lodóweczkę na działce rozmroziłem ją umyłem i teraz nie mrozi? Fachowiec mówił że trzeba ją przekręcić na dobę do góry nogami coś tam spłynie i będzie ok. Raz tak zrobiłem udało się teraz nic z tego. Chodzi burczy ale nie mrozi. Proszę o pomo Mariusz
  • Level 28  
    mdzwil wrote:
    Witam mam małą lodóweczkę

:D Mdzwil co wspólnego ma lodówka z termostatem lub sterownikiem do pieca na groszek :D
  • Level 2  
    Wielkie sorki dziś pisałem pierwszy raz no i się uczę. Przepraszam pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 14  
    Automatyka na kotle pozostaje bez zmian,bo steruje ona pracą kotła.Natomiast drugi układ jest odpowiedzialny za część grzewczą.Moduł ten umieszczamy w okolicach kotła,aby miał blisko do pompy i mieszacza,którymi będzie sterował.Na zewnatrz budynku najlepiej na ścianie płn zawieszamy czujnik zewnętrzny,który wymaga kabla 2x0,75mm2 linka.Do pokoju gdzie powiesimy regulator temp.pomieszczenia doprowadzamy taki sam przewód/czasami 3x0,75 w zależności od modelu/.Musi on znajdować się w miejscu reprezentatywnym temperaturowo/nic nie powinno go oszukiwać np. słońce,zimne powietrze ze źle działającej kratki wentylacyjnej,grzejnik/.Na reg. temp. pok ustaqwiamy temp.komfortu czyli dzienną np.23stopnie i obniżoną /nocną/ np.19stopni.Przedziały czasowe programujemy na module w kotłowni.Możemy na nim również sprawdzić temp.zasilania,temp wychodzącą na grzejniki,temp w zasobniku c.w.u.Co do modelu to podam jutro jak dokładnie sprawdzę w katalogu.Pozdro.
  • Level 10  
    właśnie o cos takiego mi chodzi .
    Tylko czy moge podłączyć dowolny termostat programowalny do sterownika kotła, czm są jakieś dedykowane?
  • Level 13  
    I ja jestem zainteresowany propozycją alpa eco
    Pozdr.
  • Helpful post
    Level 14  
    Regulator obiegów grzewczych firmy Krom Schroder z serii E 6.Dokładnie niestety nie uda lo mi się jeszcze sprawdzić.Jak odnajdę to wrzucę linka do strony.
  • Helpful post
    Level 28  
    Termostaty działają na podobnych zasadach. Ich zadaniem jest pomiar temperatury i podanie sygnału do kotła aby go uruchomić, gdy temp. jest za niska, lub go wyłączyc jak jest dość ciepła. Te rozbudowane możemy w szerokim zakresie programować. Najczęsciej jest to realizowane poprzez zwieranie lub rozwieranie odpowiedniego obwodu w sterowniku kotła. Programatory mogą mieć własne zasilanie lub zasilane z kotła. To tak krótko, bo narazie nie mam za wiele czasu...
  • Level 17  
    zxcvb wrote:
    jaki termostat lub sterownik do pieca na groszek.
    Kupiłem nowy piec na groszek z podajnikiem ślimakowym. Elektronika steruje temp. na stałe. Ustawiam temp. na kotle i już. Mi chodzi o płynną regulacje temp. Np. w nocy temp kotła 20 stopni a w dzień 60stopni. Jaki jest najlepszy sterownik lub termostat.
    Kocioł to ECO-TECh 26 kW.

W tym sterowniku nie ma opcji sterowania temperatują kotła w zależności od temperatury zewnętrznej. Jest tam wejści które można oprogramować jako wejście termostatu pokojowego. Montuje się wtedy w pokoju termostat pokojowy, może być jakiś tygodniowy, np: EUROSTER. Będzie on utrzymywał stałą temperaturę w pomieszczeniu, po osiągnięciu temperatury nastawionej wyłączy pompę i kocioł przejdzie w stan blokady. Nie powinno się schodzić z temperaturą na kotle poniżej 60 stopni. Zbyt niska temperatura powoduje wykraplanie wody w kotle i spadek trwałości kotła. Można oczywiście założyć pogodówkę, ale jest to duża ingeręcia w kotłownię i może to wykonać tylko instalator znający temat. Potrzebny dodatkowy sterownik, zawór mieszający, napęd i kilka innych pierdołków. Koszt kilka tysięcy złotych. Dokładny koszt zależy od konfiguracji, producenta itp.
  • Level 11  
    WITAM ma ktoś schemat jakiegos prostego układu do naweglania pieca co ?
  • Level 2  
    Witam wszystkich. Mam pytanko. Dysponuje ktoś kodami serwisowymi do sterownika firmy elektro-miz o nazwie OGNIK PLUS (bez PDI). Chciałbym pozmieniać kilka parametrów ale mie moge dobrać się do ustawień fabrycznych.
  • Level 11  
    chyba ten kod to 2106 ,jeśli nie pasuje to napisz mlody300(malpa)poczta.onet.pl