Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kompresor Meec (Jula) - kondensatory... skąd wziąć..?

moonchild 03 Paź 2016 01:14 1491 3
  • #1 03 Paź 2016 01:14
    moonchild
    Poziom 14  

Oto wnętrze puszki silnika w kompresorze firmy Meec kupionego w sklepie Jula.

Kompresor Meec (Jula) - kondensatory... skąd wziąć..?

Spalone są obydwa te kondensatory.
    Zatarła się sprężarka! Moja wina bo nie sprawdziłem oleju, wyjechałem na wakacje na długo, nie wyłączyłem jej i w kółko pracowała.
    Sprężarka osobno i silnik osobno na pasku. Pierwsza przytarła się sprężarka, spuchła od temperatury i stanęła, a silnik po chwili też stanął, wywaliło korki...
    W piwnicy siwy dym.. swąd... udusić można się było.
    Potem rozebrałem to wszystko.. zalałem WD40 i po jakimś czasie sprężarka lekko poszła. Silnik myślałem, że się spalił więc kupiłem na złomie jakiś stary polski dwa razy większy silnik. Pasował, odpaliłem. Chodzi i pompuje. Niestety się mocno grzeje. Jak się okazało ma 1KW a ten w kompresorze ma 2KW. Kasa w błoto..

Gdzieś wyczytałem, że często padają takie kondensatory i po ich wymianie silnik może ruszy...;-)
    Jak tę puszkę otworzyłem to w środku wszystko było pokryte białawym pyłem, prawdopodobnie ze zjaranych kondensatorów.

Pytanie takie... gdzie je kupić...?? Szukałem po sieci ale nie ma. O ile ten CBB60 można znaleźć, o tyle CD60 nie ma wcale...

Czy ktoś wie gdzie to kupić..??

0 3
  • #2 03 Paź 2016 01:39
    cooltygrysek
    Warunkowo odblokowany

Dobór kondensatora zależy ściśle od typu silnika, od prędkości obrotowej a tą definiuje ilość par biegunów. Ogólnie kondensatory dobiera się z przedziału 80-130uF na 1kW mocy. Na napięcie co najmniej 400V

0
  • #3 03 Paź 2016 01:57
    kkknc
    Poziom 42  

Kondensatory łatwo sprawdzić nawet domowym sposobem co prawda jak utracił pojemność to trochę lipa, z taką metodą sprawdzania. Ale mierniki z pomiarem pojemności coraz tansze. Prawy od 10zł a lewy od 18zł. Znajdziesz w sklepach i hurtowniach elektrycznych. Na portalach aukcyjnych też.

0