Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie

rajmundj 03 Paź 2016 11:36 822 5
  • #1 03 Paź 2016 11:36
    rajmundj
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem z suszarką. Po około 4 latach bezawaryjnej pracy w końcu coś padło. Chciałbym samemu naprawić, ale wolałbym przy tym niczego automatycznie nie popsuć :)
    Suszarka buczała podczas pracy głośniej, aniżeli kiedykolwiek i wyskakiwał jakiś numer błędu. Niestety już nie powiem jaki, ponieważ teraz nie rusza całkowicie.
    Nie ważne jaki program zostanie wybrany jedyne co się dzieje po naciśnięciu przycisku "start", to klikanie co jakieś 5 sekund.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam,
    Rajmund

Dodaję nowe informacje. Po wejściu w serwis i przejściu przez poszczególne testy wykryte błędy to E51, E54 i E32. Z tego, co jest napisane w instrukcji serwisowej, to padł triak. Czy tak? Jeżeli tak, to co dalej? :)

0 5
  • #2 03 Paź 2016 17:02
    MDD
    Poziom 26  

Co dalej. Zlokalizować triak wymienić. Piszesz o buczeniu i ta inna usterka mogła uszkodzić triak. Kwestia zależy od ciebie. Na ile jesteś obeznany w temacie.

0
  • #3 03 Paź 2016 20:07
    rajmundj
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Tak, mogło tak być. Zlokalizuję triak i spróbuję wymienić sprawnie. Tylko żeby nie uszkodzić znów triaka, muszę w jakiś sposób sprawdzić co jest nie tak z innymi, wydaje mi się, mechanicznymi częściami. Dobrze kombinuję?

0
  • #4 04 Paź 2016 08:04
    Trull
    Poziom 28  

"Buczenie" może być również wywołane uszkodzeniem kondensatora wzbudzenia, podaj pnc suszarki. Za dużo modeli żeby "strzelać w ciemno".

0
  • #5 04 Paź 2016 18:52
    peter falk
    Specjalista AGD

Triaki tu b. rzadko padają. Pewnie jest jak pisze poprzednik - padł kondensator rozruchowy

0
  • #6 28 Sie 2017 22:13
    rajmundj
    Poziom 2  

Trull napisał:
    "Buczenie" może być również wywołane uszkodzeniem kondensatora wzbudzenia, podaj pnc suszarki. Za dużo modeli żeby "strzelać w ciemno".

Witam po długiej przerwie. Przepraszam za brak odpowiedzi. Nie było mnie w kraju i wypadłem całkowicie z mojego rytmu życia. Ale do rzeczy.
    Przesyłam kilka zdjęć, żeby zaktualizować stan zaawansowania problemu :)

Przepraszam za jakość zdjęć. Mam nadzieję, że coś da się zobaczyć:
    Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie za Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie
    Dodano po 55 [sekundy]:
    Electrolux EDC77550W - buczała, buczała i teraz nie startuje całkowicie

W międzyczasie dałem płytkę znajomemu , żeby sprawdził triak. Wydaje mi się, że nie zrobił z nim nic poza zniszczeniem go. :/ Gryzł go zębami chyba....

0