Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Cordoba 95 1.6 i radio blaupunkt

IYeloPL 03 Paź 2016 11:40 888 4
  • #1 03 Paź 2016 11:40
    IYeloPL
    Poziom 4  

Witam,

Mam Seata Cordobę i ostatnio kupiłem do niej radio blaupunkt:
    https://saturn.pl/rtv-i-telewizory/radioodtwarzacz-blaupunkt-manchester-110

Wszystko było podpięte na jakimś tam patencie i wszystko w miarę działało. Do czasu... Podczas jazdy nagle zaczęło się wyłączać aż w końcu w ogóle padło. Podpiąłem wszystko jeszcze raz i teraz jest wszystko tak chore że w ogóle nie ogarniam (dlatego tu piszę).
    Włączone zasilanie samochodu - Radio się włącza ale nie ma dźwięku.
    Odpalony samochód - Radio się włącza, głośniki chodzą ale charczą.
    Odpalony samochód i włączenie świateł - Radio się wyłącza i już nie włącza.
    Oczywiście nie włącza się póki nie wyłączę świateł.
    Głośniki też mam nieoryginalne bo są to pioneery. Kable są mniej więcej tak połączone :
    Głośniki - Na pewno są dobrze
    Ground (czarny) - Do czarnego kabla
    Zasilanie i memory - Do jednego czerwonego kabla
    Antena (niebieski) - Nie podpinam bo słucham tylko z usb
    Gdy na przykład zasilanie i memory nie są podpięte do jednego kabla tylko do różnych to nie działa radio w ogóle. Po podłączeniu wszystkich kabli zostają dwa bez "właściciela", które są razem zataśmowane więc wygląda to jakby były od jednej rzeczy, jest czerwony i brązowy.
    Kable nie są zlutowane tylko połączone taśmą izolacyjną.
    Co robić żeby normalnie to wszystko działało? Proszę o szybką odpowiedź bo jeszcze dzisiaj chciałem jechać trochę daleko, a bez radia o tak nudno :/
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Paź 2016 11:59
    piotrek22101
    Poziom 39  

W seacie czerwony to plus,brązowy to minus. Do brązowego dajesz czarny z radia.

2
  • #4 03 Paź 2016 12:40
    IYeloPL
    Poziom 4  

Wielkie dzięki za pomoc, zrobiłem tak jak napisałem piotrek22101 i super działa, nawet lepiej niż kiedyś :D A mam dodatkowe pytanie jeszcze. Bo w samochodzie mam 6 głośników, 2 z przodu, 2 z tyłu i dwa w drzwiach przednich i te właśnie w ogóle nie działają. Podejrzewam że nie są podpięte, ale da się je jakoś podpiąć i czy to ma sens w takim radiu?

0
  • #5 03 Paź 2016 12:44
    piotrek22101
    Poziom 39  

Co do podpięcia tych z drzwi ,to sprawdź za przednimi ,czy nie ma tam rozgałęzienia . Czasami jest pomijane,wtedy grają tylko przednie. Zależy jakiej mocy są wszystkie głośniki.

0