Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II 1.9Dci świeci kontrolka po wymianie potencjometru gazu

03 Paź 2016 12:52 1440 6
  • Poziom 7  
    Witam!!!

Od jakiegoś czasu świeci mi kontrolka świec żarowych w mojej lali.
    Sprawdziłem już chyba wszystko, świece, czujnik stopu aż w końcu podpiąłem komputer i wyszło że jest uszkodzona ścieżka 2 potencjometru gazu. Wymieniłem więc cały potencjometr na taki sam o takich samych numerach ze złomu ale nie pomogło, kupiłem więc nowy orginalny i podjechałem na komputer i dalej pokazuje ten sam błąd potencjometr ścieżka 2.
    Więc bardzo proszę o pomoc, w naprawieniu lali (Renault Laguna II 1.9dci 2002rok 120km) chciałby wiedzieć czy może się któryś kabel przetarł, lub nie ma w nim prądu. Jeżeli ktoś posiada schemat, lub wie czy powinien być + czy - w danym kablu idącym do potencjometru to byłbym bardzo wdzięczny.
    A czy jest możliwe żeby padł sterownik???
    Samochód jeździ normalnie.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 7  
    teva napisał:
    Sprawdź przejście do ECU

Tylko że ja nie wiem które kable idą od potencjometru a przy sterowniku są 3 gniazda i tuzin kabli
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Tu masz zaznaczone piny ECU.
  • Poziom 7  
    coperfild napisał:
    Tu masz zaznaczone piny ECU.

dziękuje, jeszcze jak byś mi powiedział w których ma być prąd a w których masa to bym sprawdził przy sterowniku i wszystko by było jasne
  • Poziom 34  
    Najpierw sprawdź przejście między potencjometrem a sterownikiem.
  • Poziom 7  
    coperfild napisał:
    Najpierw sprawdź przejście między potencjometrem a sterownikiem.

co to znaczy sprawdź przejście, przepraszam ale nie jestem mechanikiem i nie wiem za bardzo o co chodzi