Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję zaworu sterującego

kasper79 03 Paź 2016 13:04 618 4
 • #1 03 Paź 2016 13:04
  kasper79
  Poziom 8  

  Witam.

  Poszukuję zaworu sterującego jak na zdjęciach.
  Pracuje on z dźwignikiem pneumatycznym.
  Ma ze 40 lat i nie mogę namierzyć producenta, dostawcy.
  Może kotoś z Was coś wie, kojarzy.

  Poszukuję zaworu sterującego Poszukuję zaworu sterującego Poszukuję zaworu sterującego

  Pozdrawiam

 • #2 04 Paź 2016 08:23
  101pawel
  Poziom 24  

  Jak to ma 40 lat i nie jest wyrobem powszechnie (masowo) stosowanym, to musisz szukać czegoś identycznego funkcjonalnie, natomiast niekoniecznie identycznie obudowanego. Napisz coś więcej, jaką rolę spełnia w układzie i jakie są parametry powietrza. Rozumiem, że ten jakby uchwyt jest ukształtowany "do ręki", ponieważ steruje się trzymając zawór w ręce. Tak? I jest jeden przewód dolotowy i dwa zawory rozdzielające na dwa obwody, tak? I czym - jakim urządzeniem to właściwie steruje?

  Pozdrawiam

 • #3 04 Paź 2016 09:49
  kasper79
  Poziom 8  

  Dokładnie tak jak mówisz. Urządzenia pracują w odlewni żeliwa jako podnośniki do skrzynek formierskich. Operator musi mieć jedną rękę wolną żeby móc ustawić skrzynkę formierską. Ruch siłownika w górę nie ma za bardzo znaczenia, za to opuszczanie skrzynki musi odbywać się płynnie. Ogólnie zdaję sobie sprawę, że dostanie konkretnie tego jest niemożliwe, ale jakaś informacja mogłaby naprowadzić jakie parametry to urządzenie miało.
  Nie mogłem też nigdzie znaleźć funkcjonalnie podobnych zaworów - jeżeli zna ktoś jakąś firmę produkującą tego typu rzeczy, proszę o info.
  Ogólnie w podnośniku użyty jest siłownik podwójnego działania - ruch do góry (tzn. wsuwanie tłoczyska) jest wspomagany sprężyną. Instalacja chodzi na ciśnieniu 8 Bar.
  A dokładnie podejrzewam że ten zawór pełni tylko rolę upuszczenia ciśnienia z jednej, bądź drugiej strony tłoczyska. Dochodzą do niego tylko dwa węże - sprężone powietrze dostarczane jest do siłownika. zawór ten jest po prostu zwieszony z siłownika na dwóch wężach - trzeci otwór bez króćca ma zamontowane sitko i tamtędy jest odprowadzane powietrze.
  Zastosowane wcześniej były jako zamienniki innego typu zawory, ale raz że bardzo niewygodne a dwa że nie spełniały swojej funkcji co do szybkości działania siłownika.

 • #4 04 Paź 2016 19:26
  101pawel
  Poziom 24  

  Wpisz w wyszukiwarkę manual pneumatic valve, jest tego bez liku. Trochę się różnią formą zewnętrzną, bo technika wykonania poszła do przodu, a sterowanie to już w zasadzie tylko dżojstikopodobne. Jak jesteś zdeterminowany, to znajdziesz, być może trzeba będzie wejść w kontakt z producentem, ale w dzisiejszych czasach to nie problem.
  Pozdrawiam

 • #5 04 Paź 2016 21:39
  Duduś74
  Moderator - Na Wesoło HydePark

  kasper79 napisał:

  A dokładnie podejrzewam że ten zawór pełni tylko rolę upuszczenia ciśnienia z jednej, bądź drugiej strony tłoczyska.


  Jeżeli na siłowniku jest sprężyna która cofa siłownik, to prawdopodobnie przez zawór sprężone powietrze wysuwa tłok, a cofa (sprężyna) po wypuszczeniu powietrza.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME