Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch SPV43M10EU - grzeje pracuje, ale naczynia brudne

03 Paź 2016 15:04 2547 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Bosch SPV43M10EU w 25 miesiącu użytkowania (sic!) Zaprzestał myć. Słychać pompę, grzeje pracuje, ale naczynia brudne... Pojawił się dziwny dźwięk. Nagrałem może ktoś podpowie gdzie szukać problemu...

https://youtu.be/0_UOLScTjm4
  • Poziom 14  
    Skoro grzeje i pompa pracuje to sprawdź czy otwory w śmigłach nie są zatkane.
  • Poziom 9  
    To zrobilem w pierwszej kolejności. Wszystkie sprawne i drożne.
  • Poziom 14  
    To może inaczej. Ile wody jest w zmywarce jak ją otworzysz. Czy sięga prawie pod drzwi?
  • Poziom 9  
    Jest nieco na dnie ale nie siega drzwi. Filtry sprawne/czyste/drożne (mniemam, że to kolega miał na myśli). Nie jestem technologicznym troglodytą rozeznałem sprawę myślowo. Ewentualnej usterki chyba będę dopatrywał się w pompie (dźwięk z fimiku). Mam wielką chęć zajrzeć do środka co się tam dzieje podczas pracy. Trochę żal mi wkładać Galaxy S7 gdyż wymieniałem szybkę aparatu i nie ręczę za jego szczelność. Zna ktoś jakiś patent? Np. docięta plexi...?
  • Poziom 14  
    Z boku zmywarki (z tego co jest widoczny na filmie) jest plastikowy płaszcz wodny. On podczas mycia powinien się napełnić prawie do pełna. Od góry powinno zostać około 4 cm powietrza. Jeżeli się tak nie napełnia to na dolej po jego prawej stronie jest elektrozawór. Trzeba go wymontować, rozebrać i dokładnie oczyścić. powinno pomóc. Jak nie to jest on wymiany. Uważaj przy jego wyjmowaniu, poleje się woda.
  • Poziom 9  
    Dzięki kobra jednakże działa on dokładnie jak opisałeś. Czy istnieje możliwość, że pompa wytwarza zbit małe ciśnienie przez co nie kręci dyszami?
  • Poziom 14  
    Nie mam teraz pod ręką schematu tej zmywarki. Ale od spodu prawdopodobnie jest element który kieruje strumień wody raz na dolne raz na górne śmigło. Możliwe, że się zablokował w takiej pozycji, że strumień jest dławiony. Pompa to ostateczność i prawdopodobnie wyskoczyłby błąd.
  • Poziom 14  
    A może nie robi ciśnienia bo jest urwana turbina pompy
  • Poziom 32  
    kaporwojtas napisał:
    Jest nieco na dnie ale nie siega drzwi. Filtry sprawne/czyste/drożne (mniemam, że to kolega miał na myśli). Nie jestem technologicznym troglodytą rozeznałem sprawę myślowo. Ewentualnej usterki chyba będę dopatrywał się w pompie (dźwięk z fimiku). Mam wielką chęć zajrzeć do środka co się tam dzieje podczas pracy. Trochę żal mi wkładać Galaxy S7 gdyż wymieniałem szybkę aparatu i nie ręczę za jego szczelność. Zna ktoś jakiś patent? Np. docięta plexi...?

Wsadź aparat lub telefon do szczelnego słoika i ewentualnie do drugiego latarkę żeby doświetlić. Ot taki patent.
  • Poziom 10  
    Żeby zobaczyć co się dzieje wystarczy podczas prania otworzyć zmywarkę. Czasami kilka razy na różnych etapach. Sprawdź czy tabletka nie zostaje w zasobniku i czy po praniu są po niej ślady. Czy na wyświetlaczu nie pojawia się migający kranik?
  • Poziom 18  
    Panowie. Mam podobny problem z ta zmywarka. Zauwazylem ze w dolnym koszu sa niedomyte naczynia. Za malo wody jest w wannie. Zlokalizowalem w czym tkwi problem, ale nie wiem ktory element za to odpowiada. Otoz cos odcina napelnianie plastikowego zbiornika na wode. Pamietam ze wczesniej sie napelnial, ale teraz widze ze cos odcina jego napelnienie jak dojdzie max 10cm. Zbiornik moge napelnic jedynie jesli odlacze zawor spuszczajacy wode do wanny zmywarki.