Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki papier fotograficzny do Canon MG7150?

pero3782 03 Paź 2016 16:51 999 8
  • #1 03 Paź 2016 16:51
    pero3782
    Poziom 11  

Witam
    Jaki polecacie dobrać papier do drukarki Canon MG7150?
    Obecnie pracuję na oryginalnych atramentach ale mam również zamienniki to i jeszcze jeden komplet oryginalnych. Chcę zająć się drukowaniem zdjęć z lustrzanki cyfrowej Canon. Zdjęcia często poddaje obróbce. Monitor skalibrowałem pod drukarkę, na takim lipnym papierze foto uzyskuje niemalże identyczne kolory jak na monitorze. Dysponuje również urządzeniem do sprawdzania gęstości optycznej barw czyli densytometrem i na tej podstawie stwierdzam poprawność wydrukowanych zdjęć.
    Tylko nie wiem czy pchać się w te drogie kartki do druku z Canona czy są jakieś tańsze zamienniki?

0 8
  • #2 03 Paź 2016 17:32
    bullk
    Poziom 2  

Papier foto A4 260g/m2 półbłysk Canon (20)
    Kod produktu: CN3000

Format: A4
    Rodzaj: Półbłyszczący
    Grupa jakościowa: Standardowa

0
  • #3 03 Paź 2016 17:34
    pero3782
    Poziom 11  

Zaznaczam iż zależy mi na tym aby uzyskać maksymalnie najwyższą jakość możliwą na tej drukarce.
    Nie obchodzi mnie ile atramentu na to pójdzie. Mam spory zapas.
    Więc ten papier będzie odpowiedni?

0
  • #4 03 Paź 2016 18:04
    bullk
    Poziom 2  

Dla mnie jest okej ale proponuje wypróbować.

0
  • #5 03 Paź 2016 19:00
    pero3782
    Poziom 11  

Mógłbym prosić o jakieś zdjęcie w pliku np. PG i zdjęcie wydruku dla porównania? Na czym drukujesz i atramenty oryginalne czy zamienniki?

0
  • #6 04 Paź 2016 20:06
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 04 Paź 2016 20:44
    pero3782
    Poziom 11  

Ej no widzę konkretnie, za konkretne pieniądze. Z ciekawości kupiłem obydwa a również za 80zł Platinum pro 20arkuszy 300g od Canona. Zobaczymy czy da radę. Producent deklaruje, że wejdzie bez problemu. Wrzuciłem jej na luzie 275g dla testu Glossy Plus i łykła od kopa. Tylko dałem na wydruk na papierze matowym, gdyż używając badziewia z allegro do foto przy użyciu Glossy Plus jakieś paski dziwne wychodziły i nie wiem czy z winy drukarki czy papieru. Jakieś opinie o tym Platinum Pro ? Bo generalnie mało informacji w necie.

Muszę sobie po prostu potestowac i wyrobić zdanie.
    Jak to jest z tym Chroma Life? Bo o ile pamiętam w Canon pro-1 był osobny zasobnik z tym preparatem i ustawiało się ręcznie ile tego ma nałożyć. A tutaj to jest w każdym kartridżu czy jak? Generalnie za głowice do 1pro prawie 2tys trzeba wywalić, a około 3tys dałem za drukarkę więc sobie chyba odpuszczę zabawę w naprawę i zostanę przy mg7150.

Dodano po 2 [minuty]:

Ten papier foto można dokładać do tego pod zwykły wydruk? Np leży 50kartek zwykłego i wrzucam 2 3 kartki foto do wydruku 3 zdjęć. Nie będzie problemu?

0
  • #8 04 Paź 2016 21:58
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 04 Paź 2016 22:36
    pero3782
    Poziom 11  

Spoko. Dzięki za cenne rady.
    Dobrze prawisz. Obecnie mam załadowane jakieś ~50 sztuk 240g pod zwykły wydruk. Nie używam papieru poniżej 200 ze względu na to, że jakość często mówi sama za siebie takiego papieru, mam na myśli białość, prześwit i to, że często papier się pofaluje, itd... Jestem już 4 rok na profilu grafika gdzie są na prawdę konkretne lekcje na temat podłoży drukowych. Super, jestem zadowolony z nich, niestety typowo pod papiery fotograficzne nie ma niczego konkretnego. Fakt trafią się dobre 140-160g ale chodzi tutaj głównie o trwałość dokumentów, faktur itp... Nie krytykuję i nie mówię, że 160g będzie do kitu, ale jeżeli zależy nam na solidnym papierze, który jest mniej podatny na uszkodzenia mechaniczne to z własnego doświadczenia zauważyłem, że używanie tego typu papieru jest bardzo opłacalne. Znalazłem kopię faktury z 90g i 120g, porównałem z roczną 220g i po prostu niebo a ziemia.

Z kolei jeszcze pytanie, chce na dokumenty firmowe nanosić znaki wodne w postaci zadruku UV. Rozumiem, że MG7150 tego nie pociągnie ? Czytałem gdzieś tutaj na forum o rzekomych przeróbkach pod UV bodajże drukarek HP czy coś w ten deseń.

Ale najpierw skupmy się na drukarce. Kartki 275-300g drukować jak już coś to w trybie cichym czy dać na normalny ? Jak jest bezpieczniej ? Musi stać na idealnie równym podłożu ? I czy to prawda, że dla drożności dysz trzeba wydrukować nawet kilka literek po każdym kolorze, żeby atrament nie sechł w przewodach ?

0