Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop multimedialny, 17 cali, matryca matowa, +/- 2300 zł

03 Paź 2016 17:04 465 1
  • Poziom 10  
    Poszukuję laptopa:

1. jaka klasa cenowa: +/- 2300 zł w SKLEPIE INTERNETOWYM

2. do czego laptop będzie wykorzystywany: internet 60%, filmy 30% , muzyka 10%, gry 0%

3. wielkość matrycy: min. 17 cali

4. rodzaj matrycy: matowa, MVA lub IPS

5. rozdzielczość matrycy: min. 1600 x 900

6. karta graficzna zintegrowana czy dedykowana: najwydajniejsza do przeznaczenia laptopa wskazanego w pkt. 2

7. czego nie lubisz w laptopach:

-słabej jakości obrazu (odwzorowania kolorów, w szczególności koloru czarnego, input lag, nierównego podświetlania matrycy, puldown judder, słabych kątów widzenia)

- słabej jakości dźwięku (brzęczących głośników, brak basu)

-słabej kultury pracy ( głośna praca, przegrzewanie się)

8. rodzaj procesora ( ilość rdzeni, częstotliwość taktowania): najwydajniejszy do przeznaczenia laptopa wskazanego w pkt. 2

9. pamięć RAM: min. 4 GB DDR4

10. rodzaj dysku twardego: brak preferencji

11. pojemność dysku twardego: brak preferencji

12. czy oprogramowanie systemowe jest wymagane: nie

13. materiał obudowy: preferowana aluminiowa

14. Napęd optyczny: DVD-RW

15. Ile godzin dziennie ma pracować laptop: ok. 5 h

16. kiedy i gdzie używasz laptopa: w domu, wieczorem i w nocy

17. czy zależy mi na mobilność i czasie pracy laptopa na baterii: nie

18. czy zwracasz uwagę na jakość wykonania oraz kulturę pracy(głośność/temperatury)? Tak

19. na czym najbardziej Ci zależy: najlepszy stosunek jakość/cena i jakość obrazu
  • Moderator - Komputery Serwis
    Witaj. W tym budżecie nie poszalejesz. Najtańszy w ogóle laptop 17" z matowym IPSem, który udało mi się znaleźć kosztuje prawie 2600 bez OS (być może ten model da się gdzieś znaleźć taniej, nie szukałem):
    http://www.x-kom.pl/p/246269-notebook-laptop-...o-z70-80-i5-5200u-4gb-1000-dvd-rw-gf840m.html
    Recenzja zdaje się dokładnie tego samego modelu: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-Z70-80.150584.0.html

co do punktów:
    1: przekroczyłem 2300 :)
    2: wystarczy
    3: jest 17.3"
    4: jest mat IPS
    5: jest FHD 1920x1080
    6: jest zarówno zintegrowana jak i dedykowana, z czego dodatkowa nVidia jest moim zdaniem zbędna. No ale jest.
    7: stacjonarnym porządnym monitorom to nie dorówna, ale jak na laptopa podobno matryca przyzwoita (patrz recenzja)
    8: i5 Broadwell - spokojnie starczy do wymienionych zastosowań
    9: jest 4GB, ale jeszcze DDR3. Do wymienionych zastosowań nie będzie to miało znaczenia moim zdaniem.
    10,11: jest 1TB SSHD, co prawda wolałbym zdecydowanie SSD (nawet 240GB), ale nie ten budżet.
    12: brak systemu
    13: jest aluminiowa obudowa
    14: napęd jest

Nie mam pojęcia, jak z kulturą pracy, w recenzji coś tam o tym napisali ;) Ogólnie nawet większość kryteriów chyba spełnia.