Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hasło - jak obsłużyć przerwanie

03 Paź 2016 17:38 975 2
  • Poziom 7  
    Witam
    Konstruuje projekt który ma być docelowo systemem monitorowania i bezpieczeństwa układu laboratoryjnego. Mój problem polega na tym że:

Chciałbym aby po wciśnięciu określonego przycisku na klawiaturze numerycznej program na chwile zatrzymał się pozwolił na wpisanie hasła a później wrócił do normalnej pracy(zbierania danych z czujników) oczywiście w zależności czy hasło jest poprawne. Obecnie program działa w pętli czyli po wciśnięciu przycisku wykonuje się milion innych operacji przez co nie jest możliwe wpisanie hasła. Jak to zozwiązać? Przerwaniem ale czym go zainicjować? Macie jakieś pomysły?

Poniżej mój kod :

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Z góry dziękuje za każdą pomoc bo zatrzymałem się na tym a jeszcze wiele pracy przedemna a terminy krótkie.
    Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 6  
    Nie mam czasu, żeby przeredagować twój kod, ale mogę ci napisać jak ja bym to ogólnie zrobił:

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Mam nadzieję że pomogłem ;)
  • Poziom 7  
    Witam.
    Po wielu godzinach walki i prób rozwiązania problemu za pomocą przerwań w głowie zaświtała jedna myśl a gdyby tak zrobić to porostu na dodatkowych zmiennych. I faktycznie udało się to zrealizować wystarczyło dodać 2 zmienne które po wciśnięciu odpowiedniego klawisza zmieniają się przez co możliwe jest wpisywanie hasła przerwanie działania czujników. Dziękuję za chęć pomocy.
    Pozdrawiam