Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2.1/2.0A power bank - Do urządzenia o poborze 1.5A, zadziała?

03 Paź 2016 19:40 1296 8
  • Poziom 9  
    Dobry wieczór,

Zamierzam kupić power bank.
    Pytanie mam takie: czy urządzenie które pobiera 5V DC i 1,5A o mocy 10W może być zasilane power bankiem 5V DC 2/2.1A?.

Nie wiem czy aby na pewno to dobry dział- nie wiem pod co to podpiać
    Dziękuję :)
  • Poziom 39  
    Możesz wykorzystać power bank o większej wydajności prądowej.
  • Poziom 9  
    Głosniki logitech z200. Na opakowaniu 10W, a na głosnikach wybite 3W.. Na kolumne mamy po 2 głośniki, w sumie cztery na dwie kulumny z czego uwaga dwa są dla picu.. Poczytajcie "z200 logitech inside"
  • Poziom 35  
    dedito napisał:
    Głosniki logitech z200. Na opakowaniu 10W

a dokładnie 10 W peak.
    biksa8265 napisał:
    Na kolumne mamy po 2 głośniki, w sumie cztery na dwie kulumny z czego uwaga dwa są dla picu

Niekoniecznie, to mogą być membrany bierne.
  • Poziom 9  
    Więc mogę podpiąć na dłuższą metę te 5V 2/2.1A pod te głośniki? :)
  • Poziom 39  
    Tak, może być podłączone.
  • Poziom 33  
    Witam
    Mała uwaga co do PowerBanku, oczywiście taki o większej wydajności prądowej można zastosować.
    Problem może być z kablem zasilającym, niektóre urządzenia mają wkodowaną informację o zasilaniu za pomocą rezystorów na liniach danych w kablu.
    Istnieje kilka procent ryzyka że oprócz dostarczenia napięcia 5V o odpowiedniej wydolności prądowej urządzenie sprawdza co jest między liniami danych.
    Spotkałem się z takimi układami:
    - rezystory po około 15K z linii danych na zasilanie i masę,
    - rezystor około 10K między liniami danych.
    Miejmy nadzieję że masz szczęście :) ja długo się zastanawiałem czemu mi się aparat nie ładuje z innych niż oryginalna ładowarek.
    W innym przypadku ładowanie telefonu odbywało się powoli lub szybko w zależności od zakodowanej rezystorami informacji.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Więc zakupiłem powerbanka (strona prod.: http://www.sklep.platinet.pl/PLATINET-POWER-B...000mAh-microUSB-cable-to(4,16039,15611).aspx)

Podłączając pod port 2,1A wyżej wymienione głośniki i przy nastawieniu ich na około 70% mocy power bank nie wyrabia. Głośniki charczą, dioda sygnalizująca zasilanie głośników mruga. Poniżej tak tych 70% działa wszystko ok, dźwięk jest czysty. Dodam, że mam stary power bank (strona prod.: http://www.trust.com/en/product/20068-powerbank-2200-portable-charger-black) lecz na wyjściu 1A i podłączone pod niego głośniki grają tak samo jak przy tych 2.1A nowego.. Jeszcze jeden problem. Po czasie, od 30 sek. do max kilku minut power bank się samoistnie wyłącza. Nie ma tego problemu z moim starym power bankiem trust.

Pod zasilaczem 1,5A głośniki na 100% grają czyściutko.

edit: kabel łączący power bank, a głośniki przerobiłem. Uciąłem i zamiast zasilacza dałem końcówkę usb. Testowałem na dwóch końcówkach usb.