Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 1.6 1998 r - wyjąca skrzynia biegów

03 Paź 2016 20:36 1716 10
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich.
    Jestem posiadaczem Renault Laguna 1.6 z 1998 r. Niestety w Lagunie wyje skrzynia biegów. Więc postanowiłem zaglądnąć do środka skrzyni. Ale niestety nie mogę jej rozebrać. Skrzynia rozchodzi się na jakieś 10 mm a później coś trzyma. Prosił bym o podpowiedź jak ją rozebrać. Może jakieś zdjęcia, schematy. Żebym krok po kroku ją rozkręcił a później ją poskładał. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    A wałki i układ wszystkich kół zębatych itp na której części skrzyni zostają? Na stronie obudowy sprzęgła czy w tylnej części?
  • Poziom 12  
    Na obudowie sprzęgła.
    Koła 5 biegu oczywiście ściągnąłeś.
  • Moderator Samochody
    michalsag napisał:
    Niestety w Lagunie wyje skrzynia biegów
    No to do wymiany. Zniszczona albo brakiem oleju, albo przebiegiem. Albo i sposobem eksploatacji.
    michalsag napisał:
    Więc postanowiłem zaglądnąć do środka skrzyni

A w jakim celu?
    michalsag napisał:
    Skrzynia rozchodzi się na jakieś 10 mm a później coś trzyma
    Bo rozbiera się ją, trzymając obudową sprzęgła do dołu. Trzeba odkręcić dwie nakrętki z wałków pod blaszanym deklem i zdjąć koła i widełki włączania 5-tego biegu. Oś wodzika bezwarunkowo musi zostać w dolnej obudowie. Oczywiście wybierak skrzyni w pozycji "luz". Jak już rozbierzesz, to oczyśc dobrze aluminiową obudowę - da się wtedy sprzedać po 4,4zł/kg na złomowisku. Tryby i śruby po 50 groszy.
  • Poziom 43  
    robokop napisał:
    Jak już rozbierzesz, to oczyśc dobrze aluminiową obudowę - da się wtedy sprzedać po 4,4zł/kg na złomowisku. Tryby i śruby po 50 groszy

Zapomniałeś o oleju po 1zł/litr, o ile jest w ogóle.

>> teva

A tak serio to jak laguna ciągała przyczepkę albo cement w bagażniku to na starość wyje z bólu.

Po trzecie uprzedzając kolejne pytanie, tak musisz kupić z takimi samymi oznaczeniami, wszystkimi.
  • Poziom 12  
    robokop napisał:
    dwie nakrętki
    jedną nakrętkę!!
  • Poziom 10  
    Widze ze jesteście strasznie zabawni z tym że obudowa po 4 zł na złom itp. Proszę zachowajcie takie debilne komentarze dla siebie. Dziękuje osobą które pomagają a nie tym co udają że znają się na wszystkim i głupio komentuja
  • Moderator Samochody
    A powiedz, w jakim celu rozbierasz tą skrzynię? Liczysz może że uda się ją naprawić? Czym chcesz sprawdzić luzy międzyzębne przekładni i napięcie łożysk?
  • Poziom 10  
    Witam. Dawno tu nie zaglądałem a postanowiłem zamknąć temat. Wszystkim tym którzy głupio komentowali chciałem powiedzieć że skrzynie udało sie naprawić. Było rozsypane łożysko mechanizmu różnicowego. Po wymianie łożyska skrzynia śmiga dalej. Wiec czasem warto sie troche pobawić i komuś pomóc zamiast głupio komentować.