Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DDR3, LENOVO - Wymiana pamięci RAM z 1066 na 1600

zzbkk 03 Paź 2016 21:05 540 5
  • #1 03 Paź 2016 21:05
    zzbkk
    Poziom 7  

Cześć mam taki problem, w takim laptopie po wymianie dysku na SSD i zwiększeniu pamięci RAM dwie nowe kości po 4 GB nie mogę uruchomić żadnego systemu operacyjnego, pomijając ten dysk SSD, na stary zainstalowany jest win 7 który po włożeniu nowych kości się nie uruchamia
    wyświetla się BIOSowski komunikat z dwoma opcjami: Naprawa i uruchomienie Windows (zlecane) oraz standardowe uruchomienie. Przy każdym wyborze po kilku sekundach komp restartuje się. Tak samo dzieje (restart po kilku sekundach ładowania systemu) przy ładowaniu instalatora Windows i Ubuntu. Nie da się również uruchomić systemów typ LIVE, win XP czy linux
    Oczywiście sa to systemy 64 bitowe, udało mi się zainstalować system 32 bit na tym nowym RAM ale wtedy dostępne jest tylko 3 GB, Windows wyświetla dostępnych 8 GB tak samo jest w BIOS wykrywa obie kości. Nie ma tam wiele dostępnych ustawień.
    Próbowałem instalować na starym RAM system 64 bit i przy finalizacji instalacji podmienić kości ale nic nie dało taki sam komunikat. Próbowałem też tak że tą ,,zalecaną naprawę systemu" przy uruchomieniu wykonać na starych RAM, uruchomiło się to narzędzie do naprawy kręciło i kręciło ale nic... Jakieś pomysły? Nie ogarniam jednak tego...
    dane kompa: Lenovo G560 i5-460M/4096/500/DVD-RW/7HP64
    typ zastosowanej pamięci RAM DDR3 (1066 MHz)
    dane nowego RAM: Pamięć Goodram SO-DIMM DDR3 4096MB PC1600 CL11

Teraz przyszła mi taka myśl że jest inna częstotliwość pacy tej pamięci, czy czy to może mieć wpływ na jej poprawne działanie?
    Jeżeli działało na systemie 32 bitowym to może jest jakiś sposób by w tym systemie wykorzystać całą pamięć 8 GB gdzieś widziałem taki poradni ale nie mam pojęcia czy to możliwe i czy w ogóle działa...
    Dzięki za pomoc!

EDIT
    Uproszczę pytanie. Czy jak fabrycznie w laptopie miałem RAM 2x 2 GB DDR3 1066 MHz to teraz bez problemu powinno mi działać 2x 4 GB DDR3 1600 MHz?

Scaliłem. RADU23

• #2 04 Paź 2016 12:23
    miecho18
    Spec od komputerów

To zależy. Jaki tam siedzi chipset?

• #4 06 Paź 2016 20:09
    zzbkk
    Poziom 7  

sorry ze tak późno ale byłem na wyjeździe służbowym.

Dodano po 52 [sekundy]:

no i plik

• #5 06 Paź 2016 21:35
    bolekis
    Poziom 33  

Kontroler pamięci w procesorze obsługuje pamięci DDR3-800 i DDR3-1066. Teoretycznie, pamięci, które zakupiłeś, powinny móc pracować w trybie 1066 MHz (1600 to max.). Widocznie jednak moduły nie są kompatybilne. Zobacz czy aktualizacja biosu przyniesie jakąś poprawę a jeśli nie - wymień pamięci na inne. Mogą być także 1333 MHz.

• #6 06 Paź 2016 22:16
    zzbkk
    Poziom 7  

Aktualizacja BIOS nic nie dała, chyba zwrócę te kości i wymienię na te o częstotliwości fabryczne... Ogólnie to w samym BIOS nic się nie zmieniło dalej bardzo okrojone funkcję, kolejność botowania, ustawienie hasła i ogólne informacje o sprzęcie
    po aktualizacji

przed

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME