Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria laptopa lenovo G50-30

bokamila 03 Paź 2016 21:17 285 5
  • #1 03 Paź 2016 21:17
    bokamila
    Poziom 2  

Witam, mam problem. Pojawił mi się komunikat, że mam awarię i nie wiem, co mam zrobić. Awaria ma kod: WDC WD5000LPCX-24C6HTO-465.76 GBs. Co to jest? Pomóżcie.

• Pomocny post
    #2 03 Paź 2016 21:44
    2323wojtek
    Poziom 18  

Wygląda na awarię twardego dysku.

• Pomocny post
    #3 03 Paź 2016 21:45
    boro1234567
    Spec od komputerów

bokamila napisał:
    Awaria ma kod: WDC WD5000LPCX-24C6HTO-465.76 GBs. Co to jest? Pomóżcie.

Z dyskiem masz problem.
    Trzeba by go przetestować.

• #4 03 Paź 2016 22:15
    bokamila
    Poziom 2  

Jak to zrobić, co mam zrobić? Nie ukrywam, że mam dość sporo zdjęć na laptopie, nie mogę ich zgrać bo wiem, że mam jakiegoś wirusa i nie chcę nowych pendrive stracić :( Oddać na gwarancję (ale co ze zdjęciami)? Da się to jakoś samemu zrobić?

• #5 03 Paź 2016 22:29
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

W którym momencie pojawia się komunikat? Przed oddaniem do serwisu, jeśli będzie taka potrzeba, musisz zgrać sobie wszystkie dane z tego dysku (serwis gwarancyjny producenta tego nie zrobi).

Jeśli jesteś w stanie na innym komputerze stworzyć bootowalny pendrive lub nagrać plik iso na płytę, z której uruchomisz potem komputer z problemem, to możesz zrobić uproszczoną diagnostykę tego dysku. Biorąc pod uwagę, że chcesz odzyskać jeszcze z niego dane, w zależności od stanu dysku będzie to wymagało trochę mniej lub więcej walki. Ale na starcie na pewno diagnostyka dysku, od tego zależą dalsze czynności.

Do diagnostyki dysku można nagrać płytę z mini dystrybucją linixa posiadającą odpowiednie narzędzia, choćby gparted (posiada narzędzia do odczytu SMART dysku twardego, do zgrubnej diagnozy starczy). Alternatywnie można użyć dosowego MHDD, ale czasem zdarzają się problemy ze współpracą na nowszych komputerach - http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/

• #6 03 Paź 2016 22:58
    bokamila
    Poziom 2  

Więc łatwo nie jest :/

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo