Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

skuter kymco kb 50 mocno dymi

03 Paź 2016 21:35 1194 5
  • Poziom 9  
    Witam
    Zostałem posiadaczem skutera Kymco kb 50 można powiedzieć scheda po ojcu ;) który już nim sie boi jeździć (84 lata) ale to szczegół. Gdy zrobiłem pierwszą przejażdżkę okolo 10 km wracając do domu zatrzymałem się pod rogatkami spostrzegłem dużo dymu (myślałem że się coś pali) z wydechu skuterka :roll:
    Szczerze, nie wiedziałem co jest grane i nie wiem do dziś??! Wiem tylko jedno, że
    odpala bez problemu na zimnym jak i na rozgrzanym silniku, moc jest, można rzec wszystko ok :) tylko to intensywne dymienie na rozgrzanym silniku. Proszę o jakąś podpowiedź co to może być i czy dam radę sam z małą pomocą mechanika samochodowego usunąć usterkę. Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam.

Nie za dużo oleju powinno być 1:50 model seryjny.

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Jeżeli skuter długo nie był używany to zgromadzony olej musi sie wypalić. Dozownik w Kymco często puszcza olej w czasie postoju .Dymienie powinno ustąpić po kilkunastu kilometrach. Druga opcja za dużo oleju w mieszance przy założeniu ,że dozownik jest odłaczony i sam urabiasz mieszankę. Trzecia opcja to kiepskiej jakości wysokodymny olej Mixol, Lux ,które nie nadają się do skuterów. Polecam niskodymne oleje markowe Mobil, Castrol,Shell itp
  • Poziom 9  
    Witam ponownie!
    Z góry dziękuje za informacja i podpowiedzi - skuter ma osobno dozownik oleju, więc nie ingeruje sie w mieszanie. To dla arika.
    Co do paweld69 - z tego co mi wiadomo to dłuższych postojów skuter nie miał, ojciec jeździł nim ze 2 - 3 razy w tygodniu. Druga opcja nie wchodzi w grę. Co do trzeciej to od zawsze ojciec wlewa olej 2T syntetic i było wszystko ok. Od ostatniego uzupełnienia skuter zaczął niemiłosiernie dymić po nagrzaniu się silnika.
    Dziękuje i pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Obecnie jedynym słusznym wyborem oleju to Platinum Rider Scooter 2T.
    Druga sprawa, może wcześniej skuter był używany na małym gazie przez co odłożył się nagar w wydechu. Jeśli teraz jeździsz na pełnym gazie to zaczyna się wypalać nagar w wydechu i w sumie takie zachowanie jest korzystne dla wydechu który ma konstrukcję nierozbieralną.
    Ostatnia możliwość to zmieszanie benzyny z olejem napędowym, przy niewielkim dodatku "ropy" nie ma zauważanych różnic w pracy silnika, lecz na rozgrzanym silniku spaliny silnie dymią na biało.
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedzi.
    Co prawda obecne temperatury nie zachęcają do jazdy skuterem ale gdy tylko nadaży sie okazja, będę skuter testował.
    Zobaczę co bedzie dalej w każdym bądź razie napewno napiszę co nastąpiło. Jeszcze raz wielkie dzięki.
    Pozdrawiam