Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki czujnik ruchu dla kota.

robertnik 04 Paź 2016 04:04 1017 2
  • #1 04 Paź 2016 04:04
    robertnik
    Poziom 15  

Witam serdecznie i z góry przepraszam, bo nie znam się na elektronice i jestem prawie pewien że nie trafiam w odpowiedni dział...

Przechodząc do problemu. Mam 3 kotki i niestety siurają mi do łóżka. Kocham sierściuchy, więc nie wyrzucam ich przez okno, ale nie mogę spać w kuwecie...
    Wpadłem na pomysł by umieścić czujnik ruchu przy łóżku z wiatrakiem(koty nie przepadają za wiatrem, nie musi mocno wiać).
    Teraz pytanie. Jaki tani czujnik ruchu kupić(najlepiej gotowiec z gniazdkiem), by reagował na koty.

Z góry dziękuję za pomoc.

EDIT
    Czy coś takiego wykryje ruch czegoś tak małego jak kot?

0 2
  • #2 04 Paź 2016 05:27
    scotch
    Poziom 27  

W przedpokoju zamontowałem czujki ruchu dla wygody , zmienione z 2 chodowych i 1 krzyżowego . Działają na człowieka ,ruch ręki ale na mojego ulubieńca ( cały czarny :) )już nie . Czujki to Kobi LX 06

0
  • #3 04 Paź 2016 06:02
    robertnik
    Poziom 15  

Dziękuje za odpowiedź. Przepraszam że dopytam, nie znam się i to może być głupie pytanie. Czy linkowany przeze mnie czujnik, w zasadzie kompletne urządzenie z gniazdkiem ma wbudowany Kobi LX 06 i odradzasz mi jego zakup?

EDIT
    Na tyle co sobie potrafię sam poradzić prowadzony nazwą urządzenia PIR znalazłem filmiki z detekcją kotów przez PIR 1, 2.
    Wygląda na to że działa o ile PIR to ten sam czujnik. Są różne, czy to tylko implementacje tego samego czujnika?

0