Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RB31FERNCSA - Dziwna praca lodówki

JestWtorek 04 Paź 2016 10:44 4404 10
  • #1 04 Paź 2016 10:44
    JestWtorek
    Poziom 4  

Witam, mam pytanie do forumowiczy o pracę lodówek Samsung z linii RB, mianowicie mam nową lodówkę z tej linii i niepokoi mnie jej praca. Wygląda to tak, jak by uruchamiał się silnik i pracuje przez około godzinę bez przerwy, potem robi przerwę na 20-30 minut i znowu uruchamia silnik i pracuje godzinę i tak w koło. Dodam jeszcze, że po pierwszym uruchomieniu lodówka pracowała kilka godzin bez przerwy, a potem ta przerwa była znacznie dłuższa. Teraz nawet, gdy nie jest otwierana przez kilka godzin i tak pracuje takim rytmem, czyli godzina pracy i 20 - 30 minut przerwy
    Czy taka praca tych lodówek jest normalna?
    Temperatury ustawione to 5 na chłodziarkę i -19 na zamrażarkę.

0 10
  • #2 04 Paź 2016 11:26
    sanfran
    Poziom 36  

A czy twój sprzęt jest prawidłowo ustawiony i czy ma możliwość oddania ciepła?
    Jak pamiętam miałem kiedyś Samsunga i wymienniki ciepła były zlokalizowane w jego ściankach. Do prawidłowej pracy chłodziarka potrzebowała trochę odstępu pomiędzy bocznymi płaszczyznami a ścianą czy meblami.
    Zajrzyj do instrukcji i zobacz, co jest napisane w temacie posadowienia lodówki - czy masz odpowiednie odstępy boczne i z tylu (chyba 50mm).

1
  • #3 04 Paź 2016 11:35
    JestWtorek
    Poziom 4  

sanfran napisał:
    A czy twój sprzęt jest prawidłowo ustawiony i czy ma możliwość oddania ciepła?
    Jak pamietam miałem kiedyś samsunga i wymienniki ciepła były zlokalizowane w jego ściankach. Do prawidłowej pracy chłodziarka potrzebowała trochę odstępu pomiędzy boczną płaszczyzną a ścianą czy meblami.
    Zajrzyj do instrukcji i zobacz co jest napisane w temacie posadowienia lodówki.

Jest wstawiona w taki wąski zaułek, do jednej ściany ma około 3 cm a do drugiej około 30 cm., plecy są około 5 cm od ściany no i jest mniej więcej wypoziomowana.
    Samsung RB31FERNCSA - Dziwna praca lodówki

2
  • #4 04 Paź 2016 11:39
    sanfran
    Poziom 36  

Boki robią się gorące podczas pracy? Jaka jest temperatura w środku? Czy od strony ściany jest swobodny przepływ powietrza (sprawdź zapalniczką)? Czy nie grzeje nadmiernie szafki na dole po prawej stronie?
    Aby sprawdzić tempereturę pożycz sobie termometr okienny i wrzuć na 20 min do każdej z komór i odczytaj temperaturę.

1
  • #5 04 Paź 2016 12:23
    JestWtorek
    Poziom 4  

sanfran napisał:
    Boki robią się gorące podczas pracy? Jaka jest temperatura w środku? Czy od strony ściany jest swobodny przepływ powietrza (sprawdź zapalniczką)? Czy nie grzeje nadmiernie szafki na dole po prawej stronie?
    Aby sprawdzić tempereturę pożycz sobie termometr okienny i wrzuć na 20 min do każdej z komór i odczytaj temperaturę.

Faktycznie jest żeby zostawić z każdej strony około 5cm. Luzu. Boki podczas pracy robia sie minimalnie cieplejsze i narazie sprawdziłem chłodziarkę i jest tak jak było ustawione 5 stopni. Szafka wcale sie nie nagrzewa a przepływ powietrza jest

1
  • #6 04 Paź 2016 14:42
    sanfran
    Poziom 36  

Jeszcze raz przeczytałem twój wpis. Czy jesteś pewny, że ten dźwięk jest od kompresora? Bo nowoczesne lodówki mają w środku wentylator, którego zadaniem jest nadmuch zimnego powietrza do wnętrza komór.

1
  • #7 04 Paź 2016 16:13
    JestWtorek
    Poziom 4  

sanfran napisał:
    Jeszcze raz przeczytałem twój wpis. Czy jesteś pewny, że ten dźwięk jest od kompresora? Bo nowoczesne lodówki mają w środku wentylator, którego zadaniem jest nadmuch zimnego powietrza do wnętrza komór.

Pewien nie jestem to jest raczej cichy szum i około godziny sobie szumi potem przestaje dzisiaj wieczorem sprawdzę co bedzie jakim nie bedzie tej szafki przez godzinę moze dwie, temp w zamrażarce pomimo ustawionego 19 jest -21

0
  • Pomocny post
    #9 04 Paź 2016 19:03
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

Zobacz na naklejkę w prawym górnym rogu na froncie drzwi.
    Digital inverter- taka praca lodówki jest w pełni prawidłowa.

0
  • #10 05 Paź 2016 10:37
    JestWtorek
    Poziom 4  

mrhari napisał:
    Zobacz na naklejkę w prawym górnym rogu na froncie drzwi.
    Digital inverter- taka praca lodówki jest w pełni prawidłowa.

Wcześniej miałem beko i zupełnie inaczej pracowała dlatego sie zaniepokoiłem i to naprawdę ten digital inverter? Lodówka jest klasy A++ i ciagle pracuje to jest mega dziwne dla mnie No ale skoro to normalne to dziękuję za odpowiedź.

1
  • Pomocny post
    #11 05 Paź 2016 14:12
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Beko miała normalną sprężarkę - włącz ,wyłącz. Twój Samsung ma sprężarkę z inwerterem która dopasowuje obroty w zależności od zapotrzebowania na chłód.

2
  Szukaj w 5mln produktów