Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Novatherm ZW20 - 1 KE - nie wyłącza się

04 Paź 2016 10:55 1008 2
  • Poziom 9  
    Jest to już nie nowy kocioł, jednak eksploatowany jest od ok 4 lat.
    Kocioł posiada kilka usterek.
    usterka 1. Po włączeniu (pokrętło na poz. 1) kocioł zapala się, występuje niewielki płomień i grzeje aż do zadziałania zaworów bezpieczeństwa.
    Przy próbie włączenia ogrzewania. Przekręceniu pokrętłem np. na poz. 3 kocioł nie reaguje tylko dalej grzeje.
    Po odkręceniu kranu z ciepłą wodą... grzeje wodę ale po zakręceniu się nie wyłącza tylko dalej jest mały płomień.
    usterka 2. Po nie korzystaniu z kotła np. 1 dzień ma problem z załączeniem się. Tzn. działa jonizator (podaje iskrę), ale jakby nie dostaje gazu i nie zapala się płomień.
    usterka 3. Przy włączonym kotle przechodzi w stan awarii i pracuje pompa obiegowa.

Najbardziej zależy mi na rozwiązaniu problemu pierwszego.
    Mam instrukcję obsługi do tego kotła w wersji pdf - tu gdzieś ją załączyłem.

Także drodzy koledzy - pomocy!
    Novatherm ... 20 KE.pdf Download (520.83 kB)
  • Poziom 9  
    Była wizyta serwisanta, naprawiacza, fachowca czy jak kto tam woli nazywać takiego pana.

usterka 1 = naprawiona
    Problemem okazał się blokujący się przełącznik.

Naprawa = przesmarowanie przegubu.
    Odkręcenie dwóch śrubek, dostęp do przełącznika bardzo dobry - zaraz od spodu kotła.

Czas naprawy: 10min.

Dodatkowo aby głupio nie wyglądało ów Pan pobawił się tu i tam = przeczyścił szczotką palniki.

Wycena: 100-120zł

usterka 2. na razie nie występuje ale kocioł jest używany codziennie

zobaczymy jak będzie miał choćby jednodniowy przestój

usterka 3. nadal występuje

serwisant zwalił to na elektronikę

ja na tym forum wyczytałem informacje poparte dość logicznymi słowami, że to wina płytki elektronicznej

wymiana płytki = wymiana kotła na nowy

Zapłaciłem 100zł (rejon podkarpacie).