Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki? Pancerny z zestawem słuchawkowym ze wspólną masą mikrofonu i słuchawek

c64club 04 Oct 2016 11:59 678 0
 • #1
  c64club
  Level 18  
  Szukamy modelu telefonu do specyficznego zastosowania - na motocykl, do przewodowego zestawu słuchawkowego w hełmie, przełączanego pomiędzy CB a telefonem. Telefony mają jeździc w motocyklach, w których domyślnie do kasku podłaczony jest zestaw CB, a cztery linie sygnałowe z kasku (masa, mikrofon, słuchawki) przełączane są mechanicznym stykiem (cztery przełączalne styki mikroprzekaźnika) do telefonu, tak aby stały się jego zestawm słuchawkowym.

  Dlatego pytanie skierowane do tych, którzy wiedzą coś o zestawach słuchawkowych podłączanych do telefonu, grzebali przy takim zestawie lub go naprawiali taki.

  Cechy kandydata:
  -"pancerny" - podwyższona odporność na upadki, IP 56 lub lepiej
  -nie smartfon, tylko zwykła "cegła" z klawiaturą i niedotykowym ekranem
  -obowiązkowo możliwość pracy z zestawem słuchawkowym, w którym mikrofon i słuchawki mają wspólną masę
  -mile widziany DualSIM
  -mile widziane klawisze wielkości płytek chodnikowych :)
  -mile widziany nowy
  -najlepiej do 250 zł
  -nie musi mieć fotoaparatu, odtwarzacza mp3, korkociągu, spadochronu i innych zabawek Bonda, nie musi byc "wiodącej marki"
  -o ekranie monochromatycznym nawet już nie marzę. Ale może jednak ktoś zna


  Dlatego pytanie skierowane do tych, którzy wiedzą coś o zestawach słuchawkowych podłączanych do telefonu, grzebali przy takim zestawie lub go naprawiali taki.

  Ideałem byłoby rozwiązanie odbieraniem rozmów poprzez zwarcie mikrofonu do masy (tak było w Treo 850, ale pozostałych cech nie miał) Inne złącza i inne sposoby odbierania połaczenia przychodzącego przyciskiem w zestawie też są akceptowalne. Może być dodatkowa linia do przycisku "odbiór", byle mikrofon i słuchawki (lub słuchawka mono) miały wspólną masę.
  Złącze najlepiej Jack 3,5mm 4 pin, jack 2,5mm 4 pin, MiniUSB, nawet jakieś równie solidne złącze "propertiary" byle się dało lutować. Jeśli nic innego nie ma, może być microUSB, ale jeśli będzie cokolwiek innego, to ma priorytet przed micro.

  Samsung Solid odpada, już sprawdzałem - 3 modele mają taki sam zestaw. Mimo iż resztę cech posiadają, to sposób łączenia mikrofonu z osobną masą - odpada.

  Myphone Hammer - oferowane są do niego zestawy słuchawkowe z wtykiem Jakch 3,5 4pin. Byłby ideał - może ktoś potwierdzić, że taki zestaw działaz Hammerem? I jeśli tak, to z którym. Jako "do Myphone Hammer" oferowane są również zestawy z microUSB, a na stronie importera ani w instrukcajch obsługi nie jest napisane, z jakiego złącza korzysta zestaw HF.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo