Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon mg5250 - B200 - diagnostyka błędu

BB.22 04 Paź 2016 17:21 1470 5
  • #1 04 Paź 2016 17:21
    BB.22
    Poziom 2  

Witam

Proszę o poradę w dalszej diagnostyce drukarki Canon MG5250 z błędem B200

Przeczytałem sporo wątków o tym błędzie, w których udzielał się m. in. , Sługa WSI
    bardzo pomocne posty, dzięki.

Sprawdziłem multimetrem podane pary styków wg:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13891440#13891440
    Żadna para nie wskazuje oporu powyżej 100k, na czarnym mam około 60k na parach kolorowych około 1200 ohm'a.

Zakleiłem wskazane styki wg poniższej rozpiski w różnych kombinacjach, ale nadal drukarka pokazuje błąd B200.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14797085#14797085

Pojawia się też błąd u052, geneza:
    Drukarka włączona z podniesioną klapą, następnie po opuszczeniu klapy, po ustawieniu karetki wyskakuje błąd u052, po ponownym włączeniu znowu B200.
    Wyjęcie głowicy i włączenie drukarki skutkuje komunikatem o braku głowicy.
    Jak rozumiem głowica jest do wywalenia, dwa zagadnienia:

- Czy jest jakaś opcja aby uruchomić drukarkę tylko jako skaner ?
    - Czy na pewno to tylko głowica, czy mogę coś jeszcze sprawdzić ?

Po prostu obawiam się, kupić głowicę czy też drukarkę używaną jako dawcę jeśli to coś więcej niż głowica.

0 5
  • Fibaro
  • #2 04 Paź 2016 19:55
    1903379
    Usunięty  
  • Fibaro
  • #3 04 Paź 2016 20:34
    BB.22
    Poziom 2  

Dziękuje za odpowiedź.

Mignęła mi już ta wyklejanka, ale jakoś nie odebrałem jej jako pasującej do mojej sytuacji. :)

Zakleiłem według rysunku.
    Niestety w moim przypadku po około 1-2m weryfikacji i parkowaniu karetki przez drukarkę efekt końcowy to błąd u052.

Chyba że ewentualnie powinienem to robić w trybie serwisowym ?
    Czy to oznacza że jednak coś więcej niż głowica ?
    Czy po prostu ta głowica tak się uszkodziła.

Nie wiem czy warto inwestować w drukarkę, w sumie dopiero 3 komplety tuszy wydrukowałem + 1 zestaw zamienników i zdechło, szkoda mi trochę skanera, bo całkiem fajnie działał.

0
  • Fibaro
  • #4 04 Paź 2016 21:00
    1903379
    Usunięty  
  • #5 04 Paź 2016 21:18
    BB.22
    Poziom 2  

Sługa WSI napisał:
    Uszkodziłeś jeden z czujników temperatury w głowicy stosując szkodliwą poradę z podnoszeniem pokrywy:

Zacytowany przez Ciebie mój opis dotyczył normalnego otwarcia klapy i jej zamknięcia po prawidłowym zaparkowaniu głowicy.
    Niemniej, co do uszkodzenia możesz mieć rację bo w fazie początkowej diagnostyki zanim przeczytałem wszystkie dostępne wątki z B200, niestety wykonałem poradę z otwarciem i przyśpieszonym zamknięciem klapy w momencie przesuwu karetki w prawą stronę.

Więc przy okazji potwierdzam dla potomnych, że porada z "oszukanym" zamknięciem klapy zdecydowanie jest szkodliwa.

Raczej nie opłaca mi się diagnozować głowicy, bo wygląda, że uszkodzeń jest kilka, wspomniany przez Ciebie czujnik temperatury.
    Kolejno prawdopodobnie przepalone są wyloty dysz na kolorach, po wyczyszczeniu wylotów widać drobinki perforacji foli na 2 dyszach.

Myślisz, że podmiana głowicy ożywi drukarkę ?

Widziałem na portalach drukarki od 50-100zł, z których mógłbym pobrać głowicę.

0
  • #6 05 Kwi 2017 14:01
    muminekWRC
    Poziom 11  

Podpinam się do tematu. Tylko, że ja wymieniłem głowicę na nową i dalej jest B200. Czy jest jakaś procedura wymiany ?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo