Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARIES BRC - Wariator Aries BRC

xena11 04 Paź 2016 21:50 843 2
 • #1 04 Paź 2016 21:50
  xena11
  Poziom 10  

  Witam, mam wariator ARIES LPG BRC i czy wie ktoś do jakiego przewodu podłączyć czujnik położenia wału gdyż instrukcja tego nie podaje. Oto cała dokumentacja jaką znalazłem. W moim modelu zamiast wtyczki do której podłącza się adapter dedykowany do danego samochodu mam kabel ekranowany (odziwo bez wtyczki) z kolorami BIAŁY, BRĄZOWY, NIEBIESKI, CZARNY. Nie mam kolorów różowego, biało różowego i czerwonego, fioletowego i bało fioletowego a tylko takie występują raczej w tych schematach. Któryś z nich to na pewno wejście a inny wyjście do podłączenia czujnika wału.

  Proszę o pomoc / dokumentacje

  0 2
 • #2 11 Paź 2016 13:04
  bohun2006
  Poziom 14  

  w opisie masz fioletowo-bialy,

  0
 • #3 12 Paź 2016 17:13
  xena11
  Poziom 10  

  Nie mam takiego koloru. Jak opisałem w zapytaniu mam tylko: BIAŁY, BRĄZOWY, NIEBIESKI, CZARNY z tym że wg. dokumentacji powinna być wtyczka a nie przewody. Jak się domyślam jeden pin na wtyczce to wejście a drugi to wyjście sygnału. Nie wiem dlaczego są 4 żyły. Mam pomysł by podłączyć to pod oscyloskop i wygenerować jakiś przebieg ale w tej chwili nie jestem w posiadaniu takowego.

  Dodano po 23 [minuty]:

  ARIES BRC - Wariator Aries BRC ARIES BRC - Wariator Aries BRC

  Dobra chyba sam dojdę do tego. Rozebrałem układ i wychodzi że Biały jest wyjściem a Niebieski wejściem. Dlatego że Biały idzie do transformatora a Niebieski nie widać dokąd idzie, ale kończy się raczej na jednym z wyprowadzeń przekaźnika. Do przekaźnika idzie też niebieski stąd mam wrażenie, że przekaźnik robi bypass układu, a więc to właśnie te przewody muszą być sygnałowe.

  Czy dobrze myślę?

  0