Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw do odbioru internetu mobilnego na odległości ok 12km do BTS

Jericho24 05 Paź 2016 00:24 1002 0
    Jericho24
    Poziom 20  
    Witam.

Proszę o pomoc w doborze odpowiednich urządzeń ;)

Miesiąc temu przeprowadziłem się do nowego miejsca (Niemcy), gdzie mam problem z zasięgiem telefonii komórkowej jak i internetu.
    Najbliższe nadajniki BTS mam w odległości ok 12km w miejscowości Kołbaskowo:
    http://beta.btsearch.pl/?dataS...=53.330889%2C14.410445&zoom=14

W mieszkaniu zasięg jakiejkolwiek sieci jest zerowy. Na dachu parterowego budynku odbieram sygnały 2G: Play, Orange, Tmobile, Plus - po 2-3 kreski.

O to moje najlepsze w porywach wyniki:
    Play 2G: 38%, 12 RSSI, 89dbm
    Era 2G(tmobile): 12-38%, 8-12RSSI, -94-89dbm
    Plus 2G: 29%, 8RSSI, -96dbm
    Orange 2G: ok 25%, 5RSSI, -85%.
    Play 4G: 9-22%, 9RSSI, -105dbm,

Moc sygnału na żadnej sieci nie była stabilna i się zmieniała w zależności od mojego położenia na dachu budynku.

Na era nie udało mi się wykonać połączenia głosowego. Po którymś z kolei wyszukiwaniu sieci na liście było brak Play 4G, jednakże przy schodzeniu z dachu, telefon sam się przełączył na tą siec, mimo widocznych mocniejszych sieci.

Czasami mimo wykrycia play 2G / 4G, nie mogłem się z nimi połączyć za pierwszym razem, mimo ze nie zmieniałem swojego położenia.

Dodatkowo udało mi się za którymś wyszukiwaniem i zmianie miejsca na dachu złapać Play 4G, gdzie po chwili odczekania udało się zaciągnąć coś testowo z netu - prędkość ok 8-10kB/sek w porywach do 40kB/sek.

Jaką antenę zewn. kierunkową możecie polecić + urządzenie do obsługi karty sim, z opcją Wifi , tak aby internet również podzielić na dwa parterowe sąsiadujące mieszkania oddzielone kotłownią?. Router WiFi z obsługą sim i z wejściem na zewn. antenę, bądź dwa oddzielne urządzenia?
    Czy mając ok 12km do nadajników play, plus, tmobile, ok 15,5 do orange mogę liczyć na LTE, czy tylko max H+?

Czy taka dualna antena, jeśli nie odbierze sygnału LTE, to czy będzie pracowac w H+? http://www.cybertech.com.pl/p1...o-huawei-e5180as-22-e5170.html

U kolegi, który mieszka parę domów dalej działa net z orange (ok 15,5km), ale na 3x wyższym domu ma antenę za ponad 600zł, i net działa maxymalnie w H+. Podłączyłem u niego swój stary router Huawai e3131 z aero2, gdzie przy zero kresek zasięgi udało mi się wycignąć max dopuszczalny download w darmowej opcji, zaś upload przerwałem bo transfer spadał. Później zmieniłem kartę na Play, gdzie zasięg już był już większy, jednakże tylko w EDGE. Zaznaczam, że nie zmienialiśmy położenia anteny która była wycelowana w orange. Powyższe testy pokazało mi światełko w tunelu, że jest o co walczyć ;).

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.
    Pozdrawiam, Mariusz.
  • flexghzflexghz