Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Programator pamięci Flash NAND Lite! TSOP48

funak 07 May 2021 17:22 276429 434
Altium Designer Computer Controls
    guiji
    Level 1  
    Dzień dobry, przepraszam za mój język polski, ale to przez tłumacza online.
    Gratulacje z Hiszpanii za wykonaną pracę. Po przeczytaniu wielu postów zdecydowałem się kupić programator nand lite dla aliexpress, ale sprzedawca, który pierwotnie oferował oprogramowanie z tłumaczeniem na język angielski, nie przesyła mi go. Pobrałem oprogramowanie stąd, ale moja znajomość języka polskiego jest zerowa i chciałbym wiedzieć, jak zmienić język lub skąd mogę pobrać kompatybilne oprogramowanie w języku angielskim? Dziękuję Ci.
  • Altium Designer Computer Controls
    sebastianpr
    Level 8  
    witam jaka cena progranatora i czy odczta i zapisze pamiec SST39VF6401B-70-4C-EKE
    Vitaliy2402
    Level 1  
    Cześć. Przepraszam za mój polski - tłumacz. Chcę zapytać, czy możesz użyć swojego programu do stworzenia tabeli problemów z blokami dla Samsunga d5500 bez programisty, wiedząc, jakie problemy są wadliwe bloki w chipie? Wystarczy wskazać numery tych bloków w programie? Z góry dziękuję.
    pitfermi
    Level 2  
    Hi, i would like to build one of these for personal use. Is it possible to share the pcb for print?? Do you offer it as a kit to reduce cost? do you have any available at the moment ready to ship? thanks
    futek2
    Level 18  
    Witam.
    Jestem pierwszy raz w tym temacie na forum.
    A to z powodu mojego problemu.
    Mam modul na ktorym sa dwie pamiecj TSOP48 typ S29GL032N90TFII04 sa 3.3V.
    I potrzebuje je odczytac posiadam skromne doswiadczenie jedynie oparte na programatorze STK200/STK300 wykonanym samodzielnie do BASCOM-a AVR.

I mam pytanie czy ktos z kolegow byl mi podpowiedziec jak bez wiekszych nakladow zrobic tylko odczyt tych pamieci flash.

Oczywiscie licze sie z tym ze bede musial pamieci wylutowac i przylutowac na plytke przejsciowa aby wykonac polaczenie z ukladem do odczytu.
    Moge wypozyczyc programtor MINI PRO ale on posiada zlacze jedynie 40 pinow a nie ma przejsciowki z TSOP48 na 40 pinow w MINI PRO.

Fotka fragmentu plytki z tymi ukladami pamieci i procesorem w zalaczeniu.

A moze jest inna opcja bez wylutowania a polaczyc sie z procesorem i zrobic odczyt.
    Plytka p.p. zasilana jest w calosci napieciem 3,3V wiec musial bym ja zasilic.
    Na pytce sa 2 porty ETHERNET - RJ45 i dwa porty RS485 .

A moze na plytce przejciowej polaczyc piny z pamiecia tak aby MINI PRO mogl jedynie odczytac pamiec wkladajac ja jako inny typ aby tylko pasowaly piny do odczytu i napiecie 3.3v.

Prosze o pomoc.

Pozdrawiam.
    Futek2
    PALOMETE2
    Level 2  
    Cześć wszystkim:
    Programuję nand z serii Samsung D5500, który został zmieniony w telewizorze. To wspomnienie, gdy je usunę, dostaję złe bloki. Mimo to zaprogramowałem to, ale kiedy weryfikuję, przychodzi czas, że pojawiają się błędy danych. Czy to możliwe, że bycie już używaną pamięcią, która spowodowała przerwę w zapłonie, jest przyczyną błędów? Mam nowe prośby do wypróbowania, ale jeszcze do mnie nie dotarły.

Hola a todos:
    Estoy programando una nand de los samsung serie D5500 que se cambió en un tv. Esta memoria cuando la borro me sale bloques defectuosos. Aún así la he programado pero cuando verifico llega un momento que salen errores de datos. ¿Puede ser que al ser una memoria ya usada que daba fallo de encendido sea por lo que da errores? Tengo pedidas nuevas para probar pero no me han llegado todavía.
    jackfinch
    Level 17  
    @futek2 do MiniPro musisz mieć adapter TSOP48, żeby odczytać tą pamięć. Programator pamięci Flash NAND Lite! TSOP48
  • Altium Designer Computer Controls
    PALOMETE2
    Level 2  
    Witam wszystkich:
    Programuję nand z samsunga serii D5500, który został zamieniony w tv. Ta pamięć, kiedy ją kasuję, dostaję wadliwe bloki. Mam go jeszcze zaprogramowany, ale kiedy go sprawdzam, dostaję błędy danych. Czy może to być spowodowane tym, że jest to pamięć, która była już używana i dała awarię zasilania, że daje błędy? Zamówiłem nowe do przetestowania, ale jeszcze nie dotarły.

Hi all:
    I am programming a nand from the samsung D5500 series that was swapped into a tv. This memory when I erase it I get faulty blocks. Still I have programmed it but when I check it comes a time when I get data errors. Could it be that being a memory already used that gave power failure is why it gives errors? I have ordered new ones to test but they have not arrived yet.
    PALOMETE2
    Level 2  
    Witam: Czy program NAND Lite pozwala na zarządzanie uszkodzonymi blokami w pamięci Samsung K9GAG08UOE?
    Próbuję napisać pamięć i kiedy ją kasuję, pojawiają się wadliwe bloki. Kupiłem dwa nowe i pojawiają się też wadliwe bloki. Wypalam plik w tym wątku, a kiedy klikam weryfikuj wypalanie, zaczynają pojawiać się błędy.
    potrzebuję twojej pomocy
    xspi13
    Level 10  
    Pytanie do autora programatora. Czy wersja v2.0 będzie udostępniona do samodzielnego zbudowania?
    mmarc__
    Level 1  
    Witam, dzięki za fajne oprogramowanie! Jestem początkującym w tej dziedzinie, używam programatora Nand Lite z przejściówką (zrzut ekranu) do zrzutu zawartości Macronix MX30LF2G18AC i pomyślnie pobieram 276 824 064 bajtów danych. Ale kiedy sprawdzam dane (głównie JFFS), pojawia się wiele błędów sum kontrolnych CRC, a niektóre pliki nie są czytelne. Z drugiej strony można odczytać wiele małych plików tekstowych. Zauważyłem również, że wielokrotne odczyty tego układu nie dają dokładnie tego samego zrzutu (różnica SHA). Czy mógłbyś uprzejmie pomóc mi to wyjaśnić? Wielkie dzięki!

Programator pamięci Flash NAND Lite! TSOP48 Programator pamięci Flash NAND Lite! TSOP48
    funak
    Level 24  
    mmarc__ wrote:
    Witam, dzięki za fajne oprogramowanie! Jestem początkującym w tej dziedzinie, używam programatora Nand Lite z przejściówką (zrzut ekranu) do zrzutu zawartości Macronix MX30LF2G18AC i pomyślnie pobieram 276 824 064 bajtów danych. Ale kiedy sprawdzam dane (głównie JFFS), pojawia się wiele błędów sum kontrolnych CRC, a niektóre pliki nie są czytelne. Z drugiej strony można odczytać wiele małych plików tekstowych. Zauważyłem również, że wielokrotne odczyty tego układu nie dają dokładnie tego samego zrzutu (różnica SHA). Czy mógłbyś uprzejmie pomóc mi to wyjaśnić? Wielkie dzięki!

Programator pamięci Flash NAND Lite! TSOP48 Programator pamięci Flash NAND Lite! TSOP48

To nie jest moja wersja programatora. Jest to klon oryginalnej wersji NANDLite.
    Dlatego też nie mogę udzielić wsparcia technicznego i merytorycznego w tym konkretnym przypadku.

Co do wersji v2.0 to nie będzie ona do samodzielnego montażu, chyba, że zbuduję dodatkowo ulepszoną wersję v1.1 i ona byłaby już do samodzielnego montażu.
    koko887
    Level 10  
    Cześć, czy programator obsługuje może kość: K9F1G08U0B ??

Pozdrawiam.
    koko887
    Level 10  
    Ostatnie pytanie i więcej nie zawracam głowy.

Czy programator obsługuje może kość "29F2G16AAB" firmy MICRON??

Mam ją wylutowaną ale kiedy klikam WYKRYJ UKŁAD, to niestety jej nie rozpoznaje. Czy można ją jakoś odczytać?

W sumie głównie zależy mi na tym, żeby ją całą skasować.

Pozdrawiam.
    funak
    Level 24  
    koko887 wrote:
    Ostatnie pytanie i więcej nie zawracam głowy.

Czy programator obsługuje może kość "29F2G16AAB" firmy MICRON??

Mam ją wylutowaną ale kiedy klikam WYKRYJ UKŁAD, to niestety jej nie rozpoznaje. Czy można ją jakoś odczytać?

W sumie głównie zależy mi na tym, żeby ją całą skasować.

Pozdrawiam.

Niestety tej nie obsłuży. Pamięć jest z interfejsem 16bitowym.
    uamarchuan
    Level 3  
    Witam,
    Czy odczyta i zapisze programator pamięć ESMT F59D1G81MB-AZM1P9ACX (128 MB).
    Pozdrawiam.
    uamarchuan
    Level 3  
    funak wrote:
    Ale dałoby się przygotować taką wersję NANDLite, która by obsłużyła tylko 1,8V.

Ile mniej więcej trzeba czekać na taką wersję programatora?
    Mam zepsuty router Redmi AX6 i chcę go naprawić.
    Dziękuję.
    funak
    Level 24  
    uamarchuan wrote:
    funak wrote:

Dziękuję.

Kilka dni, musiałbym odpowiednie części sprowadzić.
    uamarchuan
    Level 3  
    funak wrote:
    uamarchuan wrote:
    funak wrote:

Dziękuję.

Kilka dni, musiałbym odpowiednie części sprowadzić.

Dzień dobry, czy udało się panu zrobić jakiegoś prototypu? Ile będzie kosztować ten programator dla mojej pamięci?
    Jeżeli pan go modeluje od nowa to ja potrzebuję tylko odzyskać informacje na swojem routerze i zapisać z powrotem, nie potrzebuje wiele opcje albo czutacz inne pamięci.

Na wszelki wypadek dołączam datasheet pamięci:
    https://www.esmt.com.tw/upload/pdf/ESMT/datasheets/F59D1G81MB&F59D1G161MB(2M).pdf

Odczułem jak teraz ciężko żyć bez normalnego routera :)
    Dziękuję,
    Pozdrawiam.
    Tomx2000
    Level 1  
    Cześć przyjaciele!

Jeśli zbuduję programator nandlite 1.0, jak zaprogramować pusty xmega128?

pozdrowienia
    Tomek
    JefersonBianchi
    Level 1  
    Cześć ludzie. Możliwa jest wersja oprogramowania w języku hiszpańskim lub nawet w wersji angielskiej w pełnej wersji. Mam oprogramowanie w języku polskim. Dla mnie to krępujące. Pomóż mi proszę. Z góry dziękuję.

Dodano po 18 [minuty]:

guiji wrote:
    Dzień dobry, przepraszam za mój język polski, ale to przez tłumacza internetowego.
    Gratulacje z Hiszpanii za wykonaną pracę. Po przeczytaniu wielu postów postanowiłem kupić programator nand lite na aliexpress, ale sprzedawca, który pierwotnie oferował oprogramowanie z tłumaczeniem na język angielski, nie wysyła go do mnie. Oprogramowanie pobrałem stąd, ale moja znajomość języka polskiego jest zerowa i chciałbym wiedzieć jak zmienić język lub gdzie mogę pobrać kompatybilne oprogramowanie w języku angielskim? Dziękuję Ci.

Tak, zgadzam się. Oprogramowanie w najbardziej kompletnej wersji w całości w języku angielskim byłoby już rewelacyjne. Całkowicie gubię się w języku polskim.
    foric27
    Level 1  
    nandlite v1.2c (atxmega128a1 au) where to download the firmware?
    xspi13
    Level 10  
    Funak jak z tą wersją 2.0 kiedy finalny pokaz. A czy umiałbyś zbudować programator tylko do pamięci emmc, z obsługą partycji boot?
    siddolo
    Level 1  
    Czy te ustawienia są odpowiednie do odczytu SanDisk SDTNQGBMB-016GP?

NAND Flash Reader v543 ma ten profil:

Czy mogę odczytać zrzut NandLite za pomocą Flash Extractor?
    Dziękuję