Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAAB 9-3 piękno , które mnie zauroczyło :D

.aGATA 05 Paź 2016 15:25 1620 34
  • #1 05 Paź 2016 15:25
    .aGATA
    Poziom 5  

Witam serdecznie. Zwracam się do was dobrzy ludzie z prośbą :D - Mianowicie... Chciałabym dokonać zakupu pierwszego samochodu. Kwota jaką mam zamiar przeznaczyć na ten cel to 20 tys. złotych. Wyjątkowo podobają mi się samochody marki SAAB 9-3 . Gdyby ktoś mógł mnie pokierować... Czy ten model ew. marka to studnia bez dna ? Biorę oczywiście pod uwagę to, że zaraz po kupnie wymieniam rozrząd itd... Chętnie również rzucę okiem na propozycje z Państwa strony :) Dzięki![/b]

0 29
  • #2 05 Paź 2016 23:01
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

No cóż o gustach trudno dyskutować. Auto na płycie vectry C, cromy, cadillac BLS . Szybciej kupisz w dobrym stanie tzw "wynalazka" niz golfa , czy A4. Zapewniam Cie , że miałem i mam bardziej egzotyczne auta i w dobie internetu nie ma problemu. Mam aktualnie auto klasy suv/crossover z Kanady i ceny oraz dostepność cześci pozytywnie zaskakuje. Ceny większości części niższe niż kompaktów europejskich. Saab moze byc nieco droższy w cześciach, sprawdź sobie podstawowe rzeczy np w IC, albo na alledrogo...

0
  • #3 05 Paź 2016 23:23
    bodzio012
    Poziom 32  

Przy okazji napisz jaki silnik marzy Ci się, będzie można coś więcej podpowiedzieć

0
  • #4 06 Paź 2016 07:31
    .aGATA
    Poziom 5  

Benzyna 2.0 . Kompletnie w moim otoczeniu nie mam kogo się poradzić , mój partner przesiada się tylko z vw na ople , a ja... ja bym chciała coś innego , coś , co przyciąga i dźwiękiem i wyglądem. Każdy ma do powiedzenia coś innego niestety na temat samochodów i człowiek głupieje, nie wiadomo kogo się słuchać. -Tego nie bo ten awaryjny, tamten też ma słabe zawieszenie itd... Każdy samochód się psuje , zużywa. Może i są wadliwe modele , jeśli na takowy trafię będę niestety starała się go pozbyć , to nie koniec świata :oops: Tak czy inaczej nim kupię samochód z pewnością zabiorę ze sobą kogoś, kto ma o tym pojęcie i będzie mógł coś więcej sprawdzić ode mnie . Chodzi po prostu o to, czy ktoś z was miał "przyjemność" mieć to auto bądź coś więcej wie na ten temat ewentualnie mógłby polecić coś od siebie. Naprawdę, proszę o pomoc . :) :) :)

Dodano po 6 [minuty]:

- na marginesie... KM dobrze by było aby też trochę miał . Drażnią mnie "zamulone" samochody. Chciałąbym czuć, że może jeździć i tego chce. :P

0
  • #5 06 Paź 2016 08:31
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Tu masz wersje silnikowe i nieco opinii o tym aucie. Ogólnie benzynowe od saaba (w wiekszości turbo) maja dobre opinie , bo saab ma ogromne doswiadczenoe w tej dziedzinie. Za to nie radze go serwisować w pierwszym lepszym swerisie , gdzie głownie robią ople i vw... Choć z oplem ma wiele wspólnego. Pocztaj na forum saab'a, znajdź tam polecane warsztaty( w Wa-ie nie bedzi zadnego problemu). Ponadto czesto na forach tematycznych jest wiele ofert sprzedaży godnych uwagi od pasjonatów marki.

Dodano po 12 [minuty]:

.aGATA napisał:
    - na marginesie... KM dobrze by było aby też trochę miał . Drażnią mnie "zamulone" samochody. Chciałąbym czuć, że może jeździć i tego chce.

No wreszcie kobieta z... charakterem. Ja też uważam, ze życie jest za krótkie , by jeździc fabią 70KM.

0
  • #6 06 Paź 2016 09:01
    .aGATA
    Poziom 5  

Dziękuję. Od kilku dni nic innego nie robię jak tylko patrzę i patrzę... :D W ten weekend będę musiała w końcu się gdzieś wybrać i zerknąć okiem na jakiś egzemplarz :) Zastanawiam się też nad mazdą 6 , ale... tu znów słyszałam różne opinie :D - i weź tu człowieku podejmij właściwą decyzję. Chyba kupno auta w moim przypadku to zupełna loteria... :D :) :) - co do KM... to czysta przyjemność z jazdy , gdy możesz się w miarę sprawnie bujnąć bez zostawiania za sobą sznura :P A tam gdzie można... to przycisnąć :) :)

0
  • #7 06 Paź 2016 09:19
    marqqv
    Poziom 31  

.aGATA napisał:
    Zastanawiam się też nad mazdą 6
    Dwóch znajomych ma, są nie zadowoleni problemy z blacharką . Ja mam volvo i po moich doświadczeniach z nim już 5 lat :) mogę polecić szweda :D Kuzynka natomiast ma saba 9-3 i również jest zadowolona oczywiście przy pilnowaniu obsługi przeglądów , będzie pani zadowolona :D Ważne by egzemplarz nie miał bogatej historii wypadkowej .

0
  • #8 06 Paź 2016 09:34
    wielecki
    Poziom 20  

Saab to jedna z niewielu nieskundlonych europejskich marek. Bardzo solidnie zrobione auta. Mają one specyficzny "vikingowy" styl. Jezeli ci sie podoba to bedziesz zadowolona z autka. Bardzo dobre silniki JTD. Z benzynami nie miałem doswiadczenia.

0
  • #9 06 Paź 2016 09:36
    .aGATA
    Poziom 5  

:) Pomocny post, dziękuję. :D

Dodano po 2 [minuty]:

Saab to jedna z niewielu nieskundlonych europejskich marek. Bardzo solidnie zrobione auta. Mają one specyficzny "vikingowy" styl. Jezeli ci sie podoba to bedziesz zadowolona z autka. Bardzo dobre silniki JTD. Z benzynami nie miałem doswiadczenia. - podoba to mało powiedziane :) Bardzo mi się podoba! Są mało "oklepane" według mnie . Mają to coś , co sprawia , że... nie przeszła bym obojętnie ;) Spojrzała bym się do środka mając nadzieję, że nikt nie siedzi wewnątrz samochodu :D

0
  • #10 06 Paź 2016 10:45
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

wielecki napisał:
    Saab to jedna z niewielu nieskundlonych europejskich marek.
    wielecki napisał:
    . Bardzo dobre silniki JTD.

Sam sobie przeczysz. Akurat silniki fiata są dobre, ale tanio z dieslem nie będzie. Klapy w kolektorach w 150-konnej wersji padaja już przy 80-100kkm. Co do skundlenia, to jesteś w błędzie, bo był mariaż z GM ( opel) współpraca z FIAT-em, chińskim Auto Benjing, pózniej umowa z BMW o silniki i w końcu upadek firmy.
    Płyta podłogowa koncernu GM ( pisałem juz wyzej : vectraC, fiat croma, cadi BLS) Silniki benzynowe saaba (w wiekszości turbo) są nie "skundlone". Chyba juz nie ma firm całkowicie niezależnych, mających swój wyrób w całości 100%. Jest to ekonomicznie nieopłacalne, lepiej kupic dobry silnik ( JTD HDI) od innego producenta niz eksperymentować ( kosztem klienta zwykle) i wyważać otwarte drzwi.

0
  • #11 06 Paź 2016 17:37
    wielecki
    Poziom 20  

Zgadza sie romansował z Gm, ale północnego ducha i to co solidne w motoryzacji w duzej cześci zachował. Aut złozonych z cześci w całosci wyprodukowanych pod jedna marką nigdy nie było. Były wpadki z nieudanymi silnikami typu 1.9tdi czy 3.0tid w 9-5 ale nowszym nie mozna zarzucić niczego ponad konkurencję.

0
  • #12 06 Paź 2016 22:35
    ociz
    Moderator Samochody

.aGATA napisał:
    Bardzo mi się podoba!

I to jest najważniejsze, bo reszta to tak jak sama piszesz:
    .aGATA napisał:
    Każdy samochód się psuje , zużywa.

Wiele osób nie lubi tej marki właśnie ze względu na wygląd, twierdząc że Saab powinien pozostać jedynie przy kokpitach do samolotów.

0
  • #13 07 Paź 2016 10:27
    kakibara
    Poziom 27  

Cześć, mój kolega z pracy ma co prawda diesla, ma go 5 lat, silnik cię nie interesuje - więc wymieniał tylne i przednie łożyska kół, tarcze, amortyzatory, miał problem z drzwiami kierowcy z zamkiem, zawieszenie bardzo wytrzymałe, to wymiany eksploatacyjne ale były.
    Aga musisz wiedzieć, że rozrząd jest na łańcuchu więc oddasz go na sprawdzenie wysunięcia napinacza- to mechanik zadecyduje o jego wymianie.
    Silnik jak możesz bierz z turbo np. 2.0 t 210KM , staraj się omijać pierwsze lata modelowe - wady wieku dziecięcego.
    Piękne podświetlenie deski, auto w ciemnych kolorach nadwozia fajnie wygląda z ich szara skóra.

0
  • #14 07 Paź 2016 10:56
    .aGATA
    Poziom 5  

:) Dziekuje wam za pomoc . W niedziele wybieram ogladac pierwszy egzemplarz , jeśli wszystko będzie w porządku to po powrocie się nim pochwale ;) .

0
  • #15 07 Paź 2016 11:16
    pal-dys
    Poziom 12  

Silnik benzyna 2t za wymiane niby kompletnego rozrządu warszawscy fachowcy żądają 4.5k. Niech ci zrobią kosztorys przed robotą to zobaczysz że za części w zestawie liczą oddzielnie.

0
  • #16 07 Paź 2016 13:34
    .aGATA
    Poziom 5  

Boze, toz to pol samochodu :D

0
  • #17 07 Paź 2016 13:48
    tikka.masala
    Poziom 20  

.aGATA napisał:
    Boze, toz to pol samochodu :D

Za bajeczki o samolotach, i jeżdżących adwokatach i lekarzach trzeba płacić :)

0
  • #18 07 Paź 2016 13:59
    pal-dys
    Poziom 12  

Dlatego napisałem niech najpierw zrobią ci kosztorys naprawy.Mojemu synowi robili chyba w czerwcu. Przed kupnem trzeba mieć swojego fachowca żeby sprawdził co do zrobienia.

0
  • #19 07 Paź 2016 14:05
    .aGATA
    Poziom 5  

pal-dys napisał:
    Dlatego napisałem niech najpierw zrobią ci kosztorys naprawy.Mojemu synowi robili chyba w czerwcu. Przed kupnem trzeba mieć swojego fachowca żeby sprawdził co do zrobienia.
    - fachowcy z Polski pouciekali :D A tak na poważnie, rozumiem ;) Wzięłam to pod uwagę już wcześniej, ale dzięki za wskazówkę. :D Jedzie ze mną ktoś głównie z tego powodu , że gdybym miała podjąć jakąkolwiek decyzję sama to mogli by mi busa wcisnąć i pewnie bym się nie zorientowała :cry:

0
  • #20 07 Paź 2016 19:23
    marqqv
    Poziom 31  

Kobietę łatwo "oszukać " wciskają jaki to bajer bezwypadkowy bez problemowy :) A tu kupa złomu wyjechanego i zajechanego . Musisz mieć kogoś zaufanego do sprawdzenia lub kupować ze sprawdzonego źródła .

0
  • #21 07 Paź 2016 19:54
    .aGATA
    Poziom 5  

Może spróbuję wymusić pisemną umowę w której zawarta będzie "gwarancja" na okres do pół roku :D - oczywiście przez ten czas nie będę się go żałować :roll:

0
  • #22 07 Paź 2016 19:56
    marqqv
    Poziom 31  

Są komisy które dają gwarancje na auto np. pół roku !

0
  • #23 07 Paź 2016 20:36
    sebap
    Poziom 40  

Piszesz o VIP Gwarant? Jeśli tak to wystarczy poczytać opinie. Unikał bym takich komisów jak ognia.

0
  • #24 07 Paź 2016 20:45
    pal-dys
    Poziom 12  

Samochód wart uwagi syn kupił 9-5 2003r.Wszyscy jeżdzili nikt nic nie robił .Dał 11500zł a kosztorys naprawy wyniósł 12000zł.Narazie dołożył 5k i jeżdzi. Są fachowcy w wawie którzy to robią dobrze i taniej. nadrośśi ci fachwcy od SABÓW

Moderowany przez T5:

3.1.13. Dbaj o poprawność językową i zachowuj zasady netykiety. Nie wysyłaj wiadomości z których trudno wywnioskować co ich autor chciał przekazać.
    Ostrzeżenie.

0
  • #25 07 Paź 2016 20:46
    marqqv
    Poziom 31  

A ja znam taki komis i wiem że dotrzymują gwarancji .Ale każdy ma swoje opinie i szanuje odmienne opinie akurat mógł się ktoś sparzyć .

0
  • #26 07 Paź 2016 20:59
    .aGATA
    Poziom 5  

Dawno nie spotkałam się już z takim forum, nikt nikomu do oczu nie skacze ;) - Miałam na myśli wymuszenie tej gwarancji od zwykłego sprzedawcy :D Niech poświadczy , że wie co sprzedaje oraz , że się nie złamie w pół w drodze powrotnej z Katowic :D - handlarzyki raczej u mnie nie wchodzą w grę , niech zarabiają na kimś innym :P :P W razie jakiś "niedociągnięć" chyba prędzej coś można ugrać z osobą z ogłoszenia niż z osobą, która zajmuje się sprzedażą profesjonalnie . choć wiadomo,że też może sztywno trzymać się swojej propozycji ;] Chwilę z człowiekiem się porozmawia to też można połączyć nie które fakty i poznać się cóż to za ewenement ;) :P ...nie kupię samochodu od gościa , który zwyczajnie będzie mi się wydawać dziwny :D

0
  • #27 07 Paź 2016 21:03
    marqqv
    Poziom 31  

.aGATA napisał:
    .nie kupię samochodu od gościa , który zwyczajnie będzie mi się wydawać dziwny :D
    W naszych czasach już nie wydają się dziwni :) są wiarygodni jak najbardziej i jak to rozpoznać ? Nawet nie wiem czy psycholog da radę :D

0
  • #28 07 Paź 2016 21:17
    tikka.masala
    Poziom 20  

.aGATA napisał:
    Dawno nie spotkałam się już z takim forum, nikt nikomu do oczu nie skacze ;) - Miałam na myśli wymuszenie tej gwarancji od zwykłego sprzedawcy :D

Dawno się tak nie uśmiałem, nie żartuj, spławi Cię i po sprawie. Nikt nie będzie ryzykował dawania gwarancji na 10-cio letniego rzęcha - to nie autoryzowany dealer. I tak zaraz pojawi się inny napalony zauroczony co łyknie okazję. Poza tym nie wiadomo czy klient umie jedździć, nikt nie będzie za friko reperował czyjegoś auta.

0
  • #29 07 Paź 2016 21:38
    .aGATA
    Poziom 5  

o śmiech właśnie chodziło ;) - łe tam, przecież kobiety nie SZALEJOO , nie nadpalają sprzęgła , z wyczuciem wrzucają biegi , nie nalewają zamiast benzyny gazu :P :P - każdego da się rozpracować . :P

0
  • #30 07 Paź 2016 21:42
    Tommy82
    Poziom 39  

@.aGATA
    Znajomy ma mazde 6 i potwierdzam to co pisze kolega @marqqv.
    Drugi znajomy który ma jest zadowolony i nie narzeka ale on ma nówkę z salonu w leasingu i relatywnie mało jeździ i garażuje. Z tak małej próbki można też wysnuć wniosek ze niebieskie rdzewieją czerwone nie ;)

0