Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung S5 NEO - Rozbity wyświetlacz i dotyk. Blokada wysyłania plików przez USB

05 Paź 2016 19:18 9360 15
  • Poziom 14  
    Witam

Telefon jak w opisie Samsung S5 NEO SM-G903F. Telefon w tej chwili jest bez wyświetlacza ale reszta żyje.
    Problem w tym, że po podłączeniu do komputera telefon jest wykrywany ale nie ma do niego dostępu.
    W "Mój Komputer" widać S5 NEO ale bez żadnej zawartości, pod Kies`em jak i Smart Switch telefon widnieje jako zablokowany lub "Przesyłanie plików przez USB" jest niedozwolone.

Samsung S5 NEO - Rozbity wyświetlacz i dotyk. Blokada wysyłania plików przez USB Samsung S5 NEO - Rozbity wyświetlacz i dotyk. Blokada wysyłania plików przez USB

Co może być w telefonie ustawione, że nie ma do niego dostępu ?

• Poziom 15  
    Aby był dostęp do danych zapisanych na telefonie trzeba go odblokować, czego z rozbitym lcd i uszkodzonym dotykiem nie zrobisz.
  • Poziom 14  
    Raczej nie chodzi tu o blokadę ekranu bo z nią radzę sobie bez problemu, po "omacku" mogę włączyć wifi i robić zdjęcia.
    Podejrzewam, że coś w telefonie jest ustawione aby połączenia przez usb były blokowane, tylko nie wiem czy coś trzeba przestawić w menu czy potwierdzić jakiś komunikat.
    Myślałem, że może to wyłączone debugowanie ale na innym telefonie z androidem 6.0.1 włączanie i wyłączanie debugowania nie blokuje dostępu do telefonu.
    Wersja systemu w telefonie 6.0.1
  • Poziom 16  
    Witam.

Czy poradziłeś sobie z problemem?

Mam dokładnie ten sam problem. Mam hasło złożone z liter. Wpisuje je z klawiatury przez OTG ale to nie pozwala na połączenie z komputerem. Robię to samo na sprawnym telefonie i komputer łączy się bez problemu. Czy udało Ci się dojść o co chodzi? Czy próbowałeś podłączać telefon do TV przez adapter MHL?
  • Poziom 14  
    Witam

Poradziłem poprzez wymianę wyświetlacza. Teraz jednak wiem w czym był problem, po podpięciu telefonu do komputera wyświetlana jest prośba o zezwolenie na dostęp do danych (jak na zrzucie ekranu z telefonu) - "wystarczy" wycelować w zezwól i po sprawie.
    Ten telefon nie obsługuje MHL (przynajmniej mój)

Samsung S5 NEO - Rozbity wyświetlacz i dotyk. Blokada wysyłania plików przez USB
  • Poziom 16  
    Czy moglbys zrobic instrukcje procedury odblokowania z zalozonym haslem tekstowym plus klikniecie przycisku zezwol wylacznie za pomoca klawiatury? Najlepiej ze zrzutami ekranu i podpisem jakich konkretnie klawiszy na klawiaturze uzyles w danym momencie? Bardzo by mi to pomoglo i innym. Jaka masz wersje oprogramowania i czemu Twoj telefon pyta o zezwolenie? Pytam bo mam identyczny sprawny i tam nie ma takiego pytania a gdybym byl wstanie wygenerowac taka prosbe na sprawnym telefonie to bylbym juz w domu :)
  • Poziom 14  
    Wersja systemu 6.0.1 tak jak napisałem wcześniej.
    Przyczyną problemu w moim przypadku był ten komunikat. Na screenie widać dokładnie gdzie kliknąć aby potwierdzić. Wystarczy otworzyć załączony obrazek na innym urządzeniu które ma być wzorcem dla ruchów myszy . Jeśli problem był ten sam co u mnie to powinno pomóc.
  • Poziom 16  
    Przepraszam. Zapomnialem dodac ze dotyk u mnie niby dziala ale np odebrac polaczenia nie moge ani odblokowac w ciemno wiec zakladam ze dotyk nie pracuje prawidlowo dlatego prosilem o instrukcje jak to zrobic za pomoca klawiatury. Ponawiam zatem pytanie i prosze o pomoc.
  • Poziom 14  
    Dotyk jest nieistotny dlatego, że metoda której użyłem tego nie wymaga. Robiłem to na 2 telefonach, uszkodzony S5 NEO, drugi J5, systemy i ekrany podobne. Do obu telefonów były podłączone przez OTG identyczne myszki sklejone ze sobą taśmą samoprzylepną, ustawione względem siebie tak aby identycznie (w miarę możliwości) poruszały kursorem na obu ekranach. Po tym zabiegu można robić na telefonie z uszkodzonym ekranem praktycznie wszystko posługując się sprawnym urządzeniem. W moim przypadku mogłem robić praktycznie wszystko oprócz połączenia się z programem na PC dlatego, że wyświetlany był komunikat, którego nie było na sprawnym telefonie. Dlatego jeśli masz podobny problem to być może powód jest ten sam. Co do hasła ekranowego to u siebie go nie miałem, ale ustaw hasło na sprawnym urządzeniu i zobacz co trzeba zrobić aby go odblokować przez OTG, czynności te przenieś na uszkodzony i powinno pomóc. Jeśli załączony przeze mnie obrazek otworzysz przez galerię w sprawnym urządzeniu, to prawdopodobnie będziesz miał prawidłową pozycję przycisku zezwól.
    Ja dowiedziałem się o tym komunikacie dopiero po podpięciu sprawnego wyświetlacza - Ty masz prościej :)
  • Poziom 16  
    Super. Dziekuje Ci bardzo za pomoc. Jutro bede walczyl dalej zgodnie z Twoja rada. Niestety sprawny telefon pokazuje ze po podlaczeniu klawiatury od razu mozna wpisac haslo i telefon sie odblokowuje. To samo robie na uszkodzonym ale to nie dziala - albo telefon sie nie odblokowuje albo po odblokowaniu jest jeszcze jakis komunikat ktory nie pozwala sie polaczyc z komputerem. Nie dlugo opisze co udalo sie zdzialac :)
  • Poziom 14  
    Łatwo sprawdzić czy telefon jest odblokowany do pulpitu. Jeśli po wciśnięciu przycisku głośności słychać charakterystyczny dźwięk podgłaśniania lub ściszania to na 99% "widać pulpit" bez odblokowania u mnie te przyciski nie działają (nie słychać tego dźwięku).
  • Poziom 16  
    Co raz ciekawiej sie zaczyna robic :) U mnie czasami slychac dzwiek poglaszania sciszania a programy pisza ze urzadzenie jest zablokowane. Co najlepsze pdzwiek poglaszania slychac tez jak nie wpisze hasla z klawiatury. Wg tego co piszesz telefon powinieb byc odblokowany a wg kiesa nie jest. Czy mozesz robic screen shoty na zablokowanym ekranie? Ja moge bo slysze dzwiek screen shota ale niestety telefon nie zapisuje screenow na karcie pamieci a w pamieci telefonu wiec nie moge zobaczyc co jest na tym srceenie. Czy jest jeszcze cos co moze powodowac komunikat o zablokowanym urzadzeniu? Moze domyslnie nie nest wybrany tryb MTP tylko jakis inny?
  • Poziom 14  
    Przeczytaj proszę cały wątek od początku ze zrozumieniem.
  • Poziom 16  
    Po wielu próbach okazało się, że telefon nawet nie wprowadza PINu do karty SIM z klawiatury więc prawdopodobnie uszkodzony dotyk gdzieś "dotyka" i nie można nawet wprowadzić PIN. Bez naprawy się raczej nie obędzie.
  • Poziom 14  
    Proponuję w takim razie odłączyć wyświetlacz, ja tak zrobiłem od razu.
  • Poziom 1  
    PH0ENIX napisał:
    Witam

Poradziłem poprzez wymianę wyświetlacza. Teraz jednak wiem w czym był problem, po podpięciu telefonu do komputera wyświetlana jest prośba o zezwolenie na dostęp do danych (jak na zrzucie ekranu z telefonu) - "wystarczy" wycelować w zezwól i po sprawie.
    Ten telefon nie obsługuje MHL (przynajmniej mój)

Radość nieopisana jak po trzech dniach szukania trafiam na taki dokładny instruktarz z rzutami ekranu :) dane z mojego Samsung S5 z czarnym ekranem uratowane :) .. wielkie dzieki !!
    Wystarczy spisać sekwencje ekranów, po kolei precyzyjnie naciskać według rzutów które tu zamieścił Pan i piękie ruszyło :) na smart switch PC :)
    :D