Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikser videomaster 2000 audio/stereo nie wysyła dźwięku do komputera.

05 Paź 2016 20:55 558 21
  • Użytkownik obserwowany
    Witam

Mam mikser Videomaster 2000 działał przez ok 1 lub 2 lata a teraz nagle się popsuł po zmianie zasilacza. Mam radio no całą wieś ok 200 domków 2 rodzinnych.
    Więc potrzebuję wiadomości na co dzień a gdy mam popsuty sprzęt nic nie zrobię.
    Wymieniałem sprzęt ponieważ mój stary był używany i popsuł się w niecałe 3 lata.
    myślę że nie potrzebuję kupna nowego. Ten jak i tamten są używane.
    Dam schemat nie do końca poprawny bo mój ma 2 kanały.
  • Poziom 43  
    Tom20 napisał:
    nagle się popsuł po zmianie zasilacza

Z jakiego na jaki?
  • Użytkownik obserwowany
    Jak wybierałem zasilacz wybrałem taki sam, a mianowicie 12v 16A firmy BLACK&DECKER.
    Schemat podobny tylko 3-rzy kanałowy.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tom20 napisał:
    wybrałem taki sam, a mianowicie 12v 16A
    Na pewno taki sam? Śmiem wątpić, by mikser audio potrzebował 16A...
  • Użytkownik obserwowany
    DC Mikser potrzebuje 16A ponieważ mikser działa bez wzmacniacza na 200 domków 2 rodzinnych głośniki są co jakieś 2-3 metry więc dałem tyle A. Wczoraj zadziałał, ale były szumy. Nie wiem czy nie jest problem z uziemieniem. Może nie działać przez to? I mam taki pech, bo kupiłem zastępczy mikser pioneer djm-250-k i też padł (używany) chyba kupie coś nowego.
  • Admin grupy audio
    Że co? Mikser bez wzmacniacza zasila głośniki? Chyba o innym mikserze mówimy, a nie o tym co jest w tytule. I co ma do tego wydajność prądowa zasilacza? Jakbyś przez ten mikser przepuścił 16A prądu, to by się ścieżki wewnątrz paliły. Zresztą co niby miałoby pobrać taki prąd?

Bajki Kolego opowiadasz i tyle.
  • Użytkownik obserwowany
    Wzmacniacz jest głośnikowy "TDA7492" taki mały na tyle głośników z miksera idzie też prąd na ten mini wzmacniacz . Taki wzmacniacz na ok 150 głośników.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Artur k. napisał:
    Cooo? TDA7294 zasilasz z 12V?

Nie 7294, a 7492. Trochę inna kostka. Nie mniej jednak - jest to końcówka mocy "samochodowa" o mocy (czysto teoretycznie) 2x50W... W realu jej moc jest NIECO (;) ) mniejsza.

A co do tego co pisze Autor....
    Pisze niechlujnie, miesza fakty, pomija ważne informacje, nie podaje konfiguracji sprzętu... więc nic dziwnego, że jest i problem, żeby odpowiedzieć.

Do Autora więc prośba z mojej strony...:
    Nie bierz się za coś na czym się nie znasz, nie masz zielonego pojęcia! Już sam wzmacniacz (tda 7492) sugeruje partaninkę robioną przez amatora dla laika...
    Jeżeli masz zamiar nagłośnić 200 domków - i ma to być zrobione dobrze, NA PEWNO musisz zaprosić do pomocy fachowca i NA PEWNO nie zrobisz tego za kilkadziesiąt złotych (bo tyle mniej więcej można wziąć za końcówkę na tym TDA).
    Potrzebny jest wzmacniacz radiowęzłowy + odpowiednia instalacja + odpowiednie do niego głośniki. Koszt to kilkadziesiąt tysięcy zł w sumie (wraz z robocizną) - i to licząc najbardziej skromnie...
  • Użytkownik obserwowany
    398216 Usunięty
    Powiedz mi za co ja mam to kupić siedzę w tym sprzęcie od kilkadziesiąt lat (nie na tym mikserze) i działało to głośniki są to 250 watt takie kolumienki 40x60x40 i działało to ok 5 lat miksery mam od ok 2 lub 3 lat tak to leciało z komputera i było o wiele lepiej kiedyś było połączenie typu mikrofon/telefon - mikser - komputer - tda7492 a teraz jest mikrofon/telefon/komputer - mikser - tda7492 i nie zbyt działa.

Oto link do wzmacniacza i od razu mówię, że to jest mono:

https://www.youtube.com/watch?v=dtjvipSUIM4
  • Admin grupy audio
    Jakbyś napisał co to ma robić, to pewnie łatwiej byłoby powiedzieć jak to zrobić dobrze.
    Jedno jest pewne - zasilacz 16A na pewno jest tutaj zupełnie zbędny.
    Wzmacniacz przy 12V zasilania jest w stanie dostarczyć niecałe 20W na kanał do obciążenia 4R (po co więc 250W głośniki?).
    Zabezpieczenie nadprądowe wzmacniacza ustawiono na 6A i zapewne w tym jest problem. Wzmacniacz nie powinien pracować z obciążeniem niższym niż 4R na kanał (8R mono w mostku), przy takiej ilości głośników (jak rozumiem ok 200) impedancja obciążenia jest znacznie niższa niż minimalna.

Niestety za całość wziął się ktoś, kto nie ma o tym bladego pojęcia i teraz ani nie wiadomo co nie działa, ani nie wiadomo dlaczego, ani nie wiadomo co z tym zrobić. Wiadomo że jest zrobione źle, a jest tak zrobione bo pewnie miało być tanio. Jakby chcieć zrobić taki mini radio węzeł tak jak należy to zrobić to niestety - kilkanaście tysięcy trzeba zainwestować.
  • Użytkownik obserwowany
    Usiadłem posprawdzałem wszystko i jest już dobrze. Mikser nie zawiódł tylko kostka i wzmacniacz operacyjny. Kostka miała popękane luty i po otwarciu kable się oderwały. Wzmacniacz operacyjny spalił się tylko ciekawe dlaczego?
  • Użytkownik obserwowany
    Nie tylko siwym dymem.
  • Użytkownik obserwowany
    To jest wzmacniacz operacyjny. z 50 watt zrobił 100 watt.
  • Poziom 43  
    Tom20 napisał:
    To jest wzmacniacz operacyjny. z 50 watt zrobił 100 watt.
    Mnie witki opadły... Nie ma możliwości dyskusji merytorycznej z kimś, kto ma zerowy poziom w temacie na który usiłuje dyskutować.
    Albo poproś kogoś kto się zna i niech on się zajmie tym Twoim wynalazkiem nagłośnieniowym, albo sam się poducz.
    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!