Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć rozdrabniacz gałęzi ELH 2500

xyzjt 05 Oct 2016 21:12 6249 35
 • #2
  aaanteka
  Level 41  
  Jakbyś dokładnie opisał rozdrabniacz i poszczególne wyłączniki do czego służą , to można by rozwiązać problem bez posiadania identycznego urządzenia. :D .

  Czy posiada on dwa biegi , rewers, blokadę ponownego rozruchu po zablokowaniu?
 • #3
  xyzjt
  Level 10  
  posiada tylko 1 bieg rewers brak blokady ponownego rozruchu na zdjęciu jest zabezpieczenie włącznik elektromagnetyczny KJD17 i włącznik z sześcioma pinami lewo prawo KR-06b
 • #4
  aaanteka
  Level 41  
  Czyli sprawa jest prosta :
  - masz wyprowadzone dwa przewody uzwojenia głównego( podłączone na stałe na zasilanie faza- zero po oczywiście wyłączniku głównym)
  -masz wyprowadzone dwa przewody uzwojenia pomocniczego połączone szeregowo przez kondensator -na kostkę połaczeniową wchodzi jeden przewód z silnika i jeden z kondensatora.
  Przełącznik przełącza zasilanie tylko podłączonych szeregowo kondesator - uzwojenia pomocnicze.

  Masz to zademonstrowane w skrócie na rysunku.
  Resztę powinieneś dojść sam, jak nie to dodaj wyraźne zdjęcia przewodów.

  Jak podłączyć rozdrabniacz gałęzi ELH 2500
 • #8
  aaanteka
  Level 41  
  Nie możliwe równolegle do uzwojenia 4,6oma?
  Jakie przewody wychodzą z silnika- kolor?
  Na które przewody podłączony jest kondensator - opisz dokładnie gdzie są podłączone poszczególne nogi ?
  Kolory przewodów mogą się powtarzać nic mi więc , to nie mówi?
  Rozrysuj najlepiej schemat połączeń lub też zrób dokładne zdjęcie poglądowe obejmujące całość połączeń a nie fragmenty instalacji.
  Gdzie jest podłączony wyzwalacz -cewka pin A1 ?
 • #10
  aaanteka
  Level 41  
  To mamy kondesator nie podłączony jak napisałeś pomiędzy biały a czerwony , tylko uzwojenie pomocnicze wyprowadzone z jednej strony przewodem białym z konektorem 6,3 mm na kondensator ,a z drugiej strony przewodem czerwonym na kostkę połączeniową.
  Czyli uzwojenie robocze jest wyprowadzone na przewodach :
  - niebieskim i żółtym.
  Nadal nie wiem i nie widać tego na fotografiach gdzie jest podpięty przewód z A1 cewki wyzwalacza?

  A jak ogólnie przełączałeś obroty? Przy wyłączonym zasilaniu?
 • #14
  aaanteka
  Level 41  
  To odłącz wyzwalanie cewki i sprawdź obroty lewe. Przecież to kwestia odwrócenia zasilania jednego obwodu.
  Przemierz jeszcze dokładnie przełącznik obrotów - może jednak ma jakieś zwarcie.
 • #16
  aaanteka
  Level 41  
  To ma kolega odpowiedź . Trzeba się zastanowić jak prawidłowo powinien być podłączony obwód wyzwalania cewki i tyle. Kwestia czy wyłącznik KJD17 jest sprawny , bo wydaje się że to on mógł być przyczyną rozłożenie urządzenia i rozłączenia oprzewodowania.
  Przedstawiony na fotografii jest do sieci 120V, może to jest przyczyna?
 • #17
  xyzjt
  Level 10  
  na zdjęciu jest inny włącznik a ten który mam jest prawidłowy a zdjęcie zapożyczyłem włącznik funkcjonuje normalnie nawet jak przełączam to się nie rozłącza no a jak był by niesprawny to nie obracał by się w prawo bo inaczej go połączyłem a w lewo i tak się nie obraca
 • #18
  aaanteka
  Level 41  
  Kolego proponuję skorzystać z pomocy fachowca. W dość długiej rozmowie raz kolega pisze ,że wyłącznik wyłącza , potem nie wyłącza , działa prawidłowo , teraz nie działa. Trudno z kolegą się porozumieć merytorycznie.

  Prosiłam już jakiś czas temu , o zdjęcie dokładne instalacji , może naszkicowanie , ale kolega woli zgadywankę w postaci niekompletnych , nieostrych ujęć.
  Jeżeli silnik prawidłowo pracuje w drugą stronę , to po odwróceniu zasilania fazy pomocniczej musi pracować poprawnie w kierunku odwrotnym.

  Kwestia jak jest podłączona cewka wyzwalacza kiedy przy pracy w danym kierunku reaguje.

  W prawo może niereagować , bo cewka moze być zasilana obustronnie z przewodu fazowego ,czy też zerowego. Po przełączeniu kierunku obrotów sytuacja może być prawidłowa- cewka jest na zasilaniu faza- zero .
 • #19
  xyzjt
  Level 10  
  dzięki koledze z wytrwałość wiem że może pisałem niezrozumiale ale pisałem jakie są efekty na dany moment co do zdjęć całej instalacji to prawda że co niektóre zdjęcia nie były ostre ale akurat zdjęcie Włącznik Włącznik 1 IMG_0190.JPG IMG_0191.JPG są to dość wyraźne foto to są zdjęcia z instalacją innej instalacji on niema powoli dochodzę jak to ma być połączone jeszcze trochę pogłówkuje już uzyskałem prawe i lewe obroty jeżeli czujesz się urażony to mogę cię tylko przeprosić temat uważam za zamknięty
 • #20
  aaanteka
  Level 41  
  Kolego ale elektrotechnika, ale elektrotechnika to nie "puzzle" i zabawa w ich składanie. Aby coś określić trzeba mieć wgląd w całości instalacji , a nie snuć domysły ,gdzie co i jak.
  Wystarczyło ,podobnie jak ja , rozrysować przewody - wiązki w PAINT'cie i tyle .
  Może dla kolegi zdjęcie jest czytelne ,jak trzyma kolega urządzenie w ręku, ale samo zdjęcie nic nie reprezentuje dla kogoś ,kto nie widzi urządzenia.

  Silnik ,to co udało się od ciebie dowiedzieć pracuje rewersyjnie prawidłowo.
  Nie działa prawidłowo wyzwalacz podnapięciowy , którego podłączenie przez kolegę owiane jest nadal tajemnicą.
 • #21
  xyzjt
  Level 10  
  gdzieś jest błąd w prawo muszę trzymać a na rewersie idzie sam ale powoli z tym dojdę dobrze kolego napisałeś o paincie ja go nie mam wiadomo że jak mam urządzenie w ręku to jest całkiem inaczej jak najlepsze foto zgadzam się ale kolega mógł zdjęcie powiększyć skopiować wrzucić w paint i jeszcze bardziej powiększyć to dojrzał by wszystko bo ja tak robię i powiększam ekran do dużych wymiarów jeszcze raz przepraszam za moje złości a zły nie jestem mogę ci podziękować za to że wo gule żeś rzucił na temat okiem
 • #22
  aaanteka
  Level 41  
  Kolego nie masz pakietu windows? Nie możesz też skorzystać z pomocy do rysowania na elektrodzie? Jakbyś nie wiedział istnieje taka opcja "Rysuj schemat".
  W ostateczności można narysować na kartce papieru i zrobić fotografię.
  Uważam ,że wszystko co powinieneś dostałeś wyjaśnione i opisane . Teraz wszystko zależy tylko od ciebie , to ty jesteś w posiadaniu urządzenia.
 • #25
  jacknorton
  Level 7  
  Witam.
  Chciałbym odświeżyć temat. Mam podobny rębak tylko kable mi się pourywały teraz chciałbym go złożyć, ale nie wiem jak podłączyć takie o to elementy ze sobą.
  - Silnik 230V z którego wychodzą 4 przewody (czarny, granatowy, błękitny i biały)
  - Kondensator
  - Bezpiecznik termiczny
  - Wyłącznik elektromagnetyczny KJD17
  - Przełącznik obrotów prawo - lewo 6 pin KR-06B
  Pozdrawiam
 • #27
  jacknorton
  Level 7  
  Czyli jak?
  Na tą chwile podłączyłem jak na załączonych zdjęciach i zgodnie z opisem. Silnik się obraca, jednak rozdrabniacz nie działa prawidłowo, tzn. obraca się tylko w jedną stronę pomimo przełączania przełącznikiem prawo-lewo. Winno działać tak włączam silnik obraca się zgodnie z załączonym przełącznikiem prawo-lewo. Z tego wynika ze źle podłączyłem przełącznik prawo-lewo KR-06B. Przełącznik podłączałem zgodnie ze schematami pojawiającymi się na google.
  Pozdr
 • #28
  aaanteka
  Level 41  
  Kolego w temacie wszystko jest wyczerpująco wytłumaczone i praktycznie sprawdzone. Zapoznaj się z całym tematem od początku. Najwidocznie coś robisz nieprawidłowo, może sugerując się tylko kolorystyką. O! Twój rysunek ewidentnie jest błędny. Prównaj go z wcześniej zamieszczonym. Uzwojenie ma być podłączane odwrotnie , a nie napięcie zasilania. Uzwojenie na środkowe styki , a zasilanie na te na krzyż styki dolne i górne.
 • #29
  jacknorton
  Level 7  
  Witam,
  nic w temacie nie jest wyjaśnione, chyba że coś jest między wierszami zakodowane ale ja tego kodu nie mogę rozszyfrować! Chyba czytamy nie ten same temat. Co do podłączenia, które sugerujesz przyznał bym ci rację gdybym nie miał już tak podłączonego przełącznika tylko że wtedy rozdrabniacz chodził tylko do tyłu!
  Jest ktoś na tym forum ogarnięty w tych tematach?
  Pozdrawiam
 • #30
  aaanteka
  Level 41  
  Miałeś wytłumaczone co źle wykonałeś w podłączeniu które zaprezentowałeś. A więc nie pisz, że miałeś tak podłączone, bo miałeś zupełnie odwrotnie podłączone.

  Trudno dyskutować z osobami niepotrafiącymi ogarnąć elementarnego schematu. Jeżeli dla kogoś jest to jakaś "filozofia" powinien skorzystać z pomocy specjalisty.