Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sonel MPI 540Sonel MPI 540
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania

05 Paź 2016 21:50 1053 10
 • Poziom 14  
  Witam.
  Niedawno kupiłem kuchenkę indukcyjną Whirlpool ACM 804/NE.
  Jednak, że mam ciągły podgląd na pobór mocy elektrycznej w całym mieszkaniu to zauważyłem, że mam dziwnie wysokie zużycie prądu. Więc szukałem i okazało się że kuchenka indukcyjna w czasie czuwania, czyli jak nic się na niej nie robi pobiera aż 55W. Czy to normalne czy po prostu płyta jest uszkodzona?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Sonel MPI 540Sonel MPI 540

 • Poziom 39  
  A w jaki sposób zmierzyłeś ów pobór prądu?
 • Sonel MPI 540Sonel MPI 540
 • Poziom 14  
  Mam taki "fajny" przyrząd do monitorowania zużycia energii w domu. Dostałem go od firmy która dostarcza prąd do mojego mieszkania (nie w Polsce).
  Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania

  Jak nie zapomnę to jutro obejrzę sobie prąd pobierany przez płytę na oscyloskopie i będę widział czy czasami nie ma tam jakiś "szpilek" od zasilacza impulsowego. Ale skoro ten wskaźnik pokazuje taką moc to co zlicza licznik ???
 • Poziom 14  
  A to fotki z dzisiejszych pomiarów.
  Płyta zimna po nocy w trakcie czuwania.
  Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania
  Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania
  Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania

  A tak to wygląda do porównania gdy zasilanie jest wyłaczone.
  Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania
  Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania

  Jakby ktoś miał wątpliwości co do wiarygodności tych przyrządów pomiarowych to używam je w pracy i mają prawidłowe wskazania. Miernik jest skalibrowany. A ten mały oscyloskop używam mi., do oglądania zakłóceń w sieci elektrycznej wprowadzanych poprzez tyrystorowy sterownik obrotów silnika, około 1250 A pobieranych z sieci 400V i widać każdą szpileczkę.
 • Poziom 14  
  Dzisiaj był u mnie "serwisant" do mojej płyty.
  Jak dowiedział się jaki jest problem to zdębiał i od razu zaczął gadkę że to jest normalne i on nic z tym nie zrobi. On jest tylko jak płyta nie grzeje lub źle grzeje.
  Po za tym stwierdził że jest to minimalny koszt, i nie ma się czym przejmować. Więc zaproponowałem mu aby zapłacił mi za to co płyta nabije na licznik w czasie czuwania. Zrobił głupie miny i się spakował i zakończył serwisowanie.
  I tak w zgodzie z prawem naciągają niczego nie świadomych ludzi na spore koszty.
  Podobna sytuacja jest z dekoderem NC+ w czasie czuwania około 23W. I m nigdzie w instrukcji nie ma o tym wzmianki. Jak zadzwoniłem do NC+ i się spytałem o to dość wysokie zużycie prądu i dlaczego nie ma o tym wzmianki w instrukcji to z uśmiechem facio powiedział że jakbym się spytał to on by mi powiedział a że nikt nie pyta to po co zawracać komuś głowę. Niech płaci za prąd, kogo to obchodzi.

  I jeszcze małe sprostowanie. Ta moja płyta nie pobiera 55W tylko jak się okazuje 140W w czasie czuwania.

 • Poziom 39  
  Dekoder NC+ mogę zrozumieć, pobiera cały czas informację z transpondera online mimo wszystko daje nam to zużycie prądu na poziomie ok 120 PLN.
  Co do płyty to nie mam pojęcia dlaczego aż tyle? Czyżby przetwornica/indukcja pracowała 24h na dobę? Mamy zagadkę do rozwiązania. Mimo wszystko 140W daje nam rocznie ok 750 PLN.
  Na pewno przypadek iście z nowych lodówek czy klimatyzacji inwerterowych. Dla przedstawienia prostoliniowości zasilania oraz wysokiej sprawności urządzeń urządzenia te pracują właśnie 24/24 h - oczywiście kiedy podłączone są do prądu. Kompresor pobierał prąd w momencie włączenia.
 • Poziom 14  
  Ja będę naciskał sklep aby mi to wyjaśnili i napisałem do Whirlpool aby mi wyjaśnili tą sytuację.
  Jeśli chodzi o NC+ to sytuacja pewnie wygląda tak że podczas czuwania następuje fragmentacja HDD bo wieczorem słychać jak mieli dyskiem cały czas. Ale powinna być wzmianka o takiej sytuacji w instrukcji obsługi aby ludzie o tym wiedzieli.

  Może dziwny pomysł i pewnie nic to nie da ale jak wrócę do domku z roboty to zamienię przewody na zasilaniu mojej płyty.
 • Poziom 14  
  Jakoś nikt nie jest w stanie tego wyjaśnić. Więc sam poszukałem w necie i o to co znalazłem.
  Do określenia zużycia prądu który jest "nabijany" na licznik potrzebny jest jeszcze jeden parametr, oprócz V i A potrzebny jest wskaźnik cos/pi. I jeśli mamy cos/pi to V x A x cos/pi = W czyli moc czynna.
  I tak to wygląda na przyrządzie który właśnie kupiłem.
  I wygląda to tak że tak faktycznie płyta pobiera tyle mocy czynnej że nawet ten przyrząd nie jest w stanie jej wyłapać.
  Na ostatniej fotce widać wskazanie cos/pi =1 jest to wskazanie gdy włączyło się jedno pole grzewcze. W czasie czuwania cos/pi jest prawie zerowy ( 3 fotka)
  Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania Whirlpool ACM 804/NE -pobiera aż 55W podczas czuwania
 • Poziom 9  
  Witam,

  ostatnio mój znajomy pokazał mi na podobnym urządzeniu co Polikon (dostarczone przez dostawcę energii elektrycznej), że jego płyta w czuwaniu pobiera 60+ W. Czy to jest rzeczywiście możliwe?

  Czy jednak to urządzenie nie do końca sobie radzi w tym przypadku?

  W specyfikacji technicznej płyty nie ma żadnej informacji o poborze mocy w stanie czuwania.

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  Wujek Google nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie o pobór mocy przez płytę indukcjyjną w czuwaniu.
 • Poziom 12  
  Witam.
  Jestem od niedawna użytkownikiem płyty Whirpoola ACM 808 BA/S. Płyta podłączona do trzech faz przez 5x2,5mm2. W celu jej ochrony zainstalowałem czteropolowy obrotowy rozłącznik. Z ciekawości pomierzyłem pobór prądu podczas pracy i w spoczynku. Użyłem miernika cęgowego UNI-T UT210E. Okazało się, że w spoczynku płyta pobiera na dwóch fazach po 0.34A i na N również 0,34A!?
  Czy tak powinno być?! Czy jest błędnie podłączona?
  Poza tym płyta działa na wszystkich palnikach bez problemu.
  Obawiam się, że codzienne mechaniczne włączanie/wyłączanie płyty skróci jej żywotność :(
  Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi.

  Poszperałem w necie i chyba znalazłem odpowiedź.
  Gdybym mierzył miernikiem mocy to prawdopodobnie uzyskałbym wynik około 1 Wata. Natomiast reszta tj. około 160W wychodzące z prostego przemnożenia 0,7W x 230V =160W to ponoć moc pozorna. https://spin-serwis.pl/2019/01/31/kuchenka-indukcyjna-moc-czynna-i-bierna/
  cytat z ww. strony "Na podstawie tych pomiarów można wyliczyć ile energii marnuję ta przykładowa kuchenka. Wyliczenia wskazują wynik 1,128KVA na dobę,w skali roku 411KV"

  Może to być bardzo istotna informacja dla PROSUMENTÓW, których dostawcy zaczynają rozliczać z mocy biernej.
  Pozdrawiam