Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Boxer 2.2 HDI - Odgłosy, stuki z dolnych okolic silnika - Film

bobeke 05 Oct 2016 21:58 10086 3
 • #1
  bobeke
  Level 15  
  Witam, pewnie pytanie będzie bardziej do mechaników niż kolegów po fachu elektryków.
  Piszę tutaj ponieważ uważam, że to forum jest jednak najlepsze do rozwiązywania różnych spraw i niewątpliwie najbardziej aktywne. Po uporaniu się z różnymi problemami natury elektrycznej i po kilku mechanicznych pojawił się nowy problem z moim boxerem. Od pewnego czasu z dolnych okolic silnika (bardziej z okolicy koła pasowego) wychodzą dźwięki które można usłyszeć na nagranym filmie. Po dodaniu lekko gazu odgłosy cichną. Dodam, że nie zawsze tak jest - raz ciszej, raz głośniej, raz nie wydobywa się nic niepokojącego.
  Ze względu na to, że wcześniej nie miałem czasu na samodzielne naprawy pojazd był u mechanika i za naprawy tego pojazdu zapłaciłem już sporo pieniędzy. Teraz gdy mam czas i małe zaplecze chcę się zająć tym problemem sam i ole podołam zadaniu.  Może ktoś z Was jest w stanie mnie nakierować co z tym pojazdem jest nie tak.... • #2
  szymon198312
  Level 30  
  Jeśli myślisz, że można po tym jednoznacznie ocenić co stuka to się mylisz. Może panewka, może sworzeń tłoka a może dużo innych rzeczy.
 • Helpful post
  #3
  sly_1978
  Level 20  
  Koło pasowe albo tulejka korbowodu ?
 • #4
  bobeke
  Level 15  
  sly_1978 wrote:
  Koło pasowe albo tulejka korbowodu ?


  Kolego brawo Ty. Nigdy bym nie wpadł ze może to być koło pasowe. Po twojej informacji zagłębiłem temat i okazało się ze dzisiaj to już nie jest tylko kawałek metalu ale złożony mechanizm zapobiegajacy wibracjom paska kinowego.
  Dziękuję.