Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG UE40H6400 - Przerywające po ok. 30 min. płączenie ekranu bezprzewodowego

05 Paź 2016 23:06 1077 1
 • Poziom 2  
  Szanowni,

  piszę z nadzieją na znalezienie odpowiedzi ze strony Eksperta w następującej kwestii:

  Nawiązuję połączenie z laptopa Toshiba Satellite C55-A-1GU (system Windows 10) poprzez funkcję "połącz z ekranem bezprzewodowym" z telewizorem Samsung UE40H6400.

  Od miesiąca w mieszkaniu działa sieć Wifi na łączu światłowodowym 50 MBps symetrycznym, router http://sieci.actina.pl/produkty/p-6800 , provider internetu FineMedia S.C.

  Wcześniej przez 4 miesiące łącze 15 MBps, provider UPC, router Thompson TWG850-4U

  Niezależnie od operatora, routera i prędkości łącza problem dokładnie ten sam - opisuję poniżej.

  Połączenie następuje za każdym razem bez problemu - po kilkunastu sekundach na ekranie telewizora wyświetla się obraz z laptopa oraz bez zakłóceń odtwarza dźwięk. Po włączeniu filmu z odtwarzacza typu np. VLC player na komputerze, na ekranie telewizora wyświetla się świetnej jakości obraz i odtwarza się bez zakłóceń dźwięk.

  Po ok. 30 - 35 minutach odtwarzania filmu następuję minimalne przerywanie obrazu (gubione są klatki filmu) oraz dźwięku (gubione są ułamki sekund dźwięku). W kolejnych kilku minutach następuje raptowne pogłębienie tego stanu - obraz i dźwięk przerywa tak, że nie sposób oglądać i cokolwiek usłyszeć.

  Przy każdej próbie jest dokładnie tak samo - najpierw ok. 30 minut bez żadnych problemów, potem nie da się kontynuować oglądania filmu.

  Czy ktoś z Szanownych Użytkowników ma pomysł, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

  Dodam, że przy jakimkolwiek połączeniu telewizora z laptopem przez kabel (np. HDMI) nie ma żadnego problemu, ale niestety z uwagi na usytuowanie telewizora i mebli takie połączenie jest bardzo uciążliwe.

  Będę zobowiązany za pomoc i ewentualne wskazówki, w czym może tkwić problem.

  Z poważaniem
 • Poziom 42  
  Na miejscu kolegi zacząłbym od standardowych działań tj. uaktualnienie oprogramowania telewizora o ile takowe jest do zainstalowania.
  To samo dotyczy laptopa - upewnić się, że laptop ma najnowsze sterowniki tj. karta graficzna i karta sieciowa. Również można sprawdzić, czy na laptopie zainstalowana jest najnowsza wersja Miracast, bo chyba z niej korzysta laptop.

  Proszę od tego zacząć i donieść, czy to przyniosło jakiś skutek.

  A przy okazji parę pytań:

  - jest możliwość przetestowania czy to laptopa z innym telewizorem, czy też telewizora z innym laptopem?
  - funkcja "Połącz z ekranem bezprzewodowym" ma opcję "Duplikuj"tj. obraz jest widoczny zarówno na ekranie komputera i telewizora. Czy w takim przypadku problemy występują na obydwu urządzeniach?
  - czy zmiana rozdzielczości na mniejszą ma jakiś wpływ na te problemy?