Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zadanie z pneumatyki-Sterowanie siłownikiem.

Kenggen 05 Oct 2016 23:13 1641 3
    Kenggen
    Level 2  
    Zaproponować rozwiązanie problemu wielokrotnego wyzwalania ruchu siłownika S1
    z układu na rysunku przy zbyt długim wciśnięciu przycisku zaworu v1.

Zadanie z pneumatyki-Sterowanie siłownikiem.

Może ktoś z was ma pomysł jak rozwiązać ten problem. Siłownik po wciśnięciu lub przytrzymaniu przycisku v1 ma wykonać wysuw i powrót.

Zrobiłem układ ale nadal nie wiem jak zablokować dopływ powietrza. Zawór szybkiego spustu nie działa a krańcówka co przepuszcza w 1 stronę w programie działa inaczej.
    cyp3k
    Level 13  
    Zastosuj zawor czasowy i/lub krancowke. Nie wiem na jakich gratach to robisz natomiast o ile mnie pamiec nie myli to Crouzet ma takie komponenty w swojej ofercie.
    Pritend
    Level 19  
    Witam

Dodatkowy zawór 3/2 i dodatkowy przycisk będący resetem. Po osiągnięciu przez siłownik krańcówki nr 2 przełączasz dodatkowy zawór w pozycję blokującą dopływ powietrza do krańcówki nr 1. W przypadku kolejnego wysunięcia siłownika wciskasz przycisk reset, tym samym przełączasz dodatkowy zawór w pozycję umożliwiającą dopływ powietrza do krańcówki 1. Można również użyć rozwiązania, które przedstawiam na schemacie. Edytowałem post ponieważ to co opisałem wcześniej nie do końca działałoby poprawnie. Załączam schemat z mam nadzieje poprawnym rozwiązaniem.
    Pozdrawiam Zadanie z pneumatyki-Sterowanie siłownikiem.
    Kenggen
    Level 2  
    Działa pięknie. Mechatronicy są ci wdzięczni. Niech FESTO będzie z tobą. Zadanie z pneumatyki-Sterowanie siłownikiem.

Poprawione wizualnie zostawiam dla przyszłych pokoleń.