Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5 FL 2002 - włączający się alarm

ForesT91 06 Paź 2016 01:20 2199 6
  • #1 06 Paź 2016 01:20
    ForesT91
    Poziom 10  

Dzień dobry.
    Mam problem z moim Passatem a dokładniej chodzi o:

Pacjent: B5 FL 1.9 TDI 131 KM 2002 r

Moduł komfortu:
    VAG Number: 1C0 959 799 B
    Soft Coding: 00258
    Extra: 1C1959811
    Component: 6T Komfortgerat HLO 0001
    Shop: WSC 00028

Vag pokazuje kod 32 czyli Nadzór wnętrza samochodu

Mam problem z wyjącym alarmem. W różnych odstępach czasowych, zaraz po zamknięciu pilotem, po dłuższej chwili ETC.
    Sąsiedzi już się skarżą, pod firmą dostałem zj*bę od ochrony...

W niedzielę w nocy mocno padało, samochód stał pod mocnym skosem tyłem w dół, gdzieś po stronie pasażera naleciało mi wody tak że zalało schowek z ipodem którego szlak trafił. Wylało się to co się nagromadziło - stawiam na odpływ gdyż coś już mi tam dawało znaki że kapie ale nie aż tyle, z tym powalczę dzisiaj z rana.
    Dodam iż samochód jest a raczej był Anglikiem - po przekładce.
    W poniedziałek jeszcze trochę jeździłem i dopiero dzisiaj samochód ruszyłem. Po zaparkowaniu, zamknięciu, 20 sekund, alarm wyje. I tak cały czas. Czasem hrabia się zlituje i zapomni dać znać o Sobie... Brakuje mi już pomysłów.

Wyczytałem że można wyłączyć czujki ruchu na słupku i nie będą aktywne do ponownego otworzenia auta. Niestety u mnie to nie działa... Pisząc ten post słyszę jak to cholerstwo wyje Czekam aż cegła poleci z jakiegoś balkonu...

Panowie, gdzie tego szukać? Co jest przyczyną?
    Stawiałem na zamki lecz wag pokazuje że wszystkie się prawidłowo zamykają i otwierają...
    Czy przy kodzie błędu 32 może szwankować moduł komfortu?
    Czytałem że może być uszkodzona któraś dioda w lampce, ale czy wtedy vag przypadkiem by nie pokazał błędu związanego z drzwiami ?
    Po zamknięciu samochodu wszystkie lampki gasną łącznie z tą w bagażniku.

Aktualnie odłączyłem akumulator o 1 w nocy bo wył i wył... W końcu by cegłą dostał...

Z góry dziękuję za porady...
    Pozdrawiam

0 6
  • #2 06 Paź 2016 02:25
    FalconpPablo
    Poziom 5  

Mnie to wygląda na przerwany przewód i zwarcie do masy na karoserii. Najprawdopodobniej przewody od alarmu idą podłogą i dostały wilgoci. Miałem tak 2 rzazy. Oryginalny alarm w samochodzie i po porannej rosie lub lekkim deszczu zaczynał wyć alarm. Po wyjęciu całej tapicerki i dostaniu się do kabli, okazało się, że kabel puścił na łączeniu i zwierał do masy. Najprostszym miernikiem sprawdź przerwę na przewodach lub zwarcie do masy.

0
  • #3 06 Paź 2016 07:46
    piotrekwoj1
    Poziom 37  

Wiązka w lewym progu, zalany komfort rozumię że to fabryczny alarm?

0
  • #4 06 Paź 2016 07:52
    ForesT91
    Poziom 10  

W moim przypadku wiązka jest pod fotelem pasażera (tak mi się wydaje) - samochód jest Anglikiem po przekładce.
    Alarm jest fabryczny.

0
  • #5 06 Paź 2016 19:08
    Staszek49
    Poziom 34  

Sprawdź, to co koledzy sugerują.
    Miałem też takie przypadki, ale w jednym winnym był włącznik alarmu pod maską silnika a okazało się, że podczas opadów był on zalewany i jakimś cudem uaktywniał alarm. Innym przypadkiem była uchylona szyba i podczas silnego wiatru alarm się uaktywniał. Był on też zbyt czuły na hałas (trąbienie, pioruny) więc nieco zmniejszyłem czułość wewnętrznych czujek i po problemie.
    Sprawdź lampki lusterka kierowcy i pasażera, bo może ktoś zapomniał je wyłączyć. Sprawdź, czy oświetlenie schowka nie działa ciągle.

0
  • #6 07 Paź 2016 11:10
    ForesT91
    Poziom 10  

Zdam relację.
    Wczoraj posiedziałem tyle ile mogłem przy samochodzie. Dalej nie wiem którędy woda mi się dostaje, podejrzewam że uszczelką przy szybie ale mniejsza o to.

Jakąś wtyczkę i gniazdo miałem utopione w wodzie - zaśniedziałe oczywiście. Wtyczka wychodzi od kabla akumulatorowego (zdjęcie). Szukając gniazda znalazłem je przy prawym zawiasie maski i kabel od niej idzie gdzieś dalej w machę. Szukam w necie co to jest ale nie mogę znaleźć.
    Światełko w schowku na pewno się świeci :D I to z miesiąc czasu... Źle zmontowane po podłączeniu radia i do tej pory się za to zabieram..
    Po moich "pracach" a właściwie nic takiego nie zrobiłem, alarm wcale się nie uaktywniał, kierunkami nie migał przy zamknięciu i nie było piknięcia podczas uzbrojenia. Ale oczywiście o 2 w nocy znów leciałem bo alarm sam się uzbroił i odłączałem akumulator.....

Zdjęcia ów kabelka który był rozłączony i utopiony w wodzie. Wtyczka była w takim stanie że ją uciąłem i zaizolowałem..

Passat B5 FL 2002 - włączający się alarm Passat B5 FL 2002 - włączający się alarm Passat B5 FL 2002 - włączający się alarm

0
  • #7 09 Paź 2016 11:06
    ForesT91
    Poziom 10  

Witam ponownie.
    Nie wiem czy problem udało się ogarnąć ale:

Światełko w schowku świeciło z miesiąc czasu lecz postanowiłem je wreszcie zrobić.
    Do tego wyjąłem chwilowo syrenę alarmu by nie wył cały czas pod blokiem.

Po tych zabiegach samochód przy każdym zamknięciu miga kierunkami a gdy przy zamkniętym aucie podniosę maskę to miga kierunkami - wniosek jest taki że alarm się załącza.

Rozbiorę jeszcze tą syrenę bo może ona gdzieś jest winna..

0