Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 308 1,6VT - Zanikające ładowanie alternatora Peugeot 308 1,6 VTI 2008r.

06 Paź 2016 10:02 2457 14
  • Poziom 8  
    Alternator Mitsubishi (Made in Czechy) nr. A003TG5281ZEB zanika ładowanie i po jakimś czasie wraca. Nie dość że zniknie ładowanie to włączają się wentylatory chłodzenia silnika. Szczotki i pierścienie wirnika sprawne. Uzwojenie stojana, wirnika sprawne. Ogólnie alternator sprawny. Na stole sprawdzany pod obciążeniem napięcie 14,0-14,2V. Może posiada ktoś schemat układu ładowania do tego samochodu.
  • Poziom 39  
    Jeśli startują wentylatory czyli ECU nie widzi temp. silnika. Uszkodzona wiązka do ECU lub sam ECU. ECU steruje też alternatorem więc trzeba iść w tą stronę.
  • Poziom 16  
    W podobnym przypadku mimo że na stole było ok skończyło się na wymianie alternatora.
  • Poziom 8  
    Dziękuje za zainteresowanie tematem.
    Po odpaleniu alternator zaczyna ładować po 10-15 sek. Wygląda, że komunikacja z komputerem działa prawidłowo. Usterka jest zanikająca i trudna do zlokalizowania. Czy to wina regulatora czy COM odcina ładowanie. Z zakupem regulatora są problemy. Nawet zamiennika trudno znaleźć. Montując nowy regulator wykluczył bym najbardziej podejrzaną, awaryjną część.
  • Poziom 39  
    Podmień na używkę. Są dostępne alternatory Valeo ca1954 lub TG12C059.
  • Poziom 8  
    Używany alternator może być w gorszym stanie jak zamontowany. Myślę, że lepszym wyjściem będzie zakup nowego regulatora. Problem mam z zakupem tego typu regulatora. Może ktoś wskaże źródło dostawy.
  • Poziom 43  
    Nie jest dostępny. Cały alternator ~1400netto.
  • Poziom 39  
    W as.pl dosepny chinol za 520netto a nowy orgnialny regulator Valeo 130netto. Kup używkę alternatora Valeo i jak będzie problem to części dostępne.
  • Poziom 20  
    Czy aby czasem prądem ładowania nie steruje ECU ?
  • Poziom 24  
    Pracą alternatora zawiaduje też BSI.
  • Poziom 43  
    A003TG5281ZEB @decybel91 do niego w as??
  • Poziom 39  
    andrzej20001 napisał:
    A003TG5281ZEB @decybel91 do niego w as??

Nie ma nic. Nie występuje w katalogu.
  • Poziom 43  
    No właśnie post nr.1 , podobny cud jest w Oplu Movano bodajże ,kolega kupił w serwisie nówkę za 700zł.
  • Poziom 8  
    Wyczyściłem wtyki (łącza) ECU; BSI. W gniazdo zapalniczki wpiąłem woltomierz i usterka nie wraca. Jak długo zobaczymy.
  • Poziom 8  
    Witam.
    Niestety usterka wróciła. Interesuje mnie jakim sygnałem steruje wzbudzenie alternatora (pin COM). Przy wypiętej wtyczce "pin COM" wzbudza się przy 3500 obr/min (obroty wirnika alternatora). Nie posiadam takiego testera regulatorów żeby podać sygnał COM i wykluczyć przyczynę usterki. Uszkodzony alternator czy sterownik?