Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch ładowarka AL 1115 CV - Nie ładuje innego akumulatora

06 Paź 2016 10:18 1611 4
  • Poziom 10  
    Mam ładowarkę Bosch AL 1115 CV, która przewidziana jest do ładowania akumulatorów od 3,6V do 10,8 (1-3 ogniw litowych).
    Chciałbym ją wykorzystać jako ładowarkę do innych akumulatorów tego typu. Podłączam się pod styki ładowarki (+AKU i -AKU) i akumulator się nie ładuje. Jak podłączę oryginalny akumulator od wkrętarki jest ładowanie (dioda LED miga i po ukończeniu ładowania pali się na stałe). Akumulatory mają termistory (ok. 10kOhm).
    Podłączałem też termistor, ale ładowarka nie ładuje.
    Jaki czynnik wyzwala ładowanie?
  • Specjalista od telefonów
    W pakiecie do wiertarki jest elektronika. To ona pilnuje ładowania. Pojedyncze ogniwa nigdy się w takiej ładowarce nie załadują.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za podpowiedź, ale skoro dyskutujemy to zauważę, że akumulator ma tylko (i aż) 4 styki (+- i termistor 10kOhm). Zasymulowałem obecność termistora i to nic nie dało...
  • Specjalista od telefonów
    To nie są styki akumulatora tylko całego pakietu. trochę elektroniki tam jest. A tu wnętrze ładowarki..https://www.google.pl/search?q=Bosch+%C5%82adowarka+AL+1115+CV&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjHub6_wt_PAhWGNJoKHfYoANoQ_AUICCgB&biw=1366&bih=638#imgrc=IH3IutL6_ZDGrM%3A
    A ładowanie i cały proces wyzwala procesorek w ładowarce po skomunikowaniu sie z elektroniką pakietu.
    A bez tego nic nie będzie czyli .... :D miejsce gdzie plecy traca swą szlachetną nazwę.
  • Poziom 10  
    Skoro to takie mądre to nie się komunikuje. Szkoda, że nie chce gadać z innymi ogniwami...
    Dziękuję Bardzo!