Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW 320td 150KM COMPACT - Nowa pompa paliwa nie włącza się...

06 Paź 2016 10:57 507 2
 • Poziom 7  
  Sytuacja jest dosyć specyficzna i nie mam pomysłu co może być przyczyną...

  Od pewnego czasu miałem problem z odpalaniem silnika jeśli samochód sobie postał przez noc, ale nie zawsze tylko czasami... W końcu odkryłem że przyczyną jest pompa paliwa która nie załącza się podczas włączenia zapłonu. Problem pojawiał się coraz częściej stąd uznałem że po prostu pompa jest na wykończeniu i szczotki się już nie stykają...

  Kupiłem nową pompę paliwa firmy Hart. Pojechałem do mechanika, dostęp jest do pompy łatwy bo jest pod podwodziem zaraz obok filtra paliwa. Mechanik jednak zawalił sprawę bo nie zdjął z nowej pompy zaślepek. Poskładał wszystko, włączam zapłon i słychać jak pompa pracuje za każdym razem, ale silnik nie odpalał. Po 2h jak znalazł w przewodzie paliwowym zaślepki i je wydłubał, samochód już odpalił i pojechałem do domu.

  Następnego dnia rano znowu włączam zapłon a poma nic... i tak z 5 minut się bawiłem jak już w końcu się włączyła to żadnego problemu z odpaleniem nie ma i później tez włącza się za każdym razem, ba nawet po odpaleniu chodzi ciągle (nie wiem czy tak powinno być), w każdym razie jak samochód stoi więcej jak pół godzinki na wyłączonym silniku to potem znów jest problem z załączaniem się pompy.

  Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?
  Mam trzy opcje ale nie muszą one być trafne bo się nie znam...

  1) pompę uszkodził mechanik jak pracowała parę minut na sucho próbując zasysać powietrze z zatkanego zaślepką przewodu paliwowego a jest to 4 bary minimum)
  2) zaśniedziałe styki (choć jest to mało prawdopodobne bo jak już raz załapie to potem się włącza cięgle)
  3) jakiś elektryczny sterownik/moduł nawala? czy tam coś takiego w ogóle jest?


  Bardzo proszę o pomoc i jakieś sugestie bo już nie wiem o co chodzi i mechanicy rozkładają ręce...
 • Pomocny post
  Moderator Samochody
  Pompę załącza sterownik silnika (DDE) poprzez przekaźnik, od niego bym zaczął. Istotny dla działania układu jest również czujnik ciśnienia paliwa (ten na filtrze)
 • Poziom 7  
  Problemem był przekaźnik (co jednak stosunkowo rzadko się zdarza), jak juz ustaliłem gdzie jest i który to to wyciągnąłem, przeczyściłem, podgiąłem i działa wszystko już od 2 tyg. :)