Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp Aquos LC-40LE630 mozaika i rwanie obrazu

cmario74 06 Oct 2016 12:57 1125 6
 • #1
  cmario74
  Level 11  
  Witam wszystkich serdecznie. Mam taki problem. Mój chyba już 5-cio letni Sharp Aquos LC-40LE630 zaczął fiksować. Ostatni tydzień byliśmy poza domem, gdzie przez ten czas telewizor wyłączony był przyciskiem Power z włączoną do gniazda anteną. Po tygodniowym wyłączeniu zaczęły występować dziwne objawy. Na wszystkich kanałach (cyfrowa telewizja naziemna) co jakiś czas (nie regularnie co kilka do kilkunastu sekund) pojawia się mozaika i rwie obraz a po kilku sekundach powraca do normalnego stanu. Przywrócenie ustawień fabrycznych i ponowne wczytanie kanałów nie zmieniło stanu rzeczy. Zauważyłem, że poziom sygnału się waha. Jest 100% i nagle spada do 20% czy nawet 5% po czym wraca do 100%. Do instalacji antenowej podpięte są jeszcze 3 inne telewizory z którymi wszystko jest OK. Sharpa podłączyłem dla sprawdzenia osobnym przewodem bezpośrednio z anteny z pominięciem rozgałęźników, efekt taki sam.
  Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną takiego stanu obrazu.
  Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam serdecznie Mariusz
 • #2
  Anonymous
  Anonymous  
 • #3
  cmario74
  Level 11  
  Dziękuję za zainteresowanie. Nie do końca jestem przekonany czy to wina instalacji z dwóch powodów. Po pierwsze mam trzy inne telewizory na tej instalacji i działają dobrze (o czym pisałem wyżej). Po drugie zdjąłem dzisiaj telewizor ze ściany i zabrałem do rodziców gdzie niestety nie działał poprawnie (efekt taki jak u mnie).
  Czy ktoś ma może inne pomysły co może być nie tak. Dziękuję i pozdrawiam Mariusz
 • #4
  Anonymous
  Anonymous  
 • #5
  Anonymous
  Anonymous  
 • #6
  cmario74
  Level 11  
  Pojęcie mam tylko gdzie szukać przyczyny. Szukając pomocy na forum liczylem że to jakaś typowa przypadłość. Nie wiem czy to kwestia oprogramowania czy sprzętowa. Telewizor tydzień stał odpięty od zasilania ale z drugiej strony wpięta była antena. Burzy nie było więc nie mam pomysłu co może być przyczyną. Wahania sygnału pokazywane przez telewizor wskazywały by na problemy z dostarczanym sygnałem, tylko gdzie? W głowicy? Nie mam szczegółowego schematu tylko blokowy wiec nie wiem dokładnie co w niej siedzi. Zastanawiałem sie też nad zasilaniem może coś przetwornica fiksuje. Tyle że oprócz kratkowania nie zauważyłem innych objawów. Wdzięczny będę za jakiś sugestie. Pozdrawiam
 • #7
  KOCUREK1970
  Network and Internet specialist
  @cmario74
  Spróbuj zresetować tv do ustawień fabrycznych (choć widzę, że to już zrobiłeś, ale można to zrobić jeszcze raz).
  Zobacz, może jest nowszy soft do tv (wgrać) - jeśli to nic nie zmieni, to tv do naprawy (albo taniej kupić zewnętrzny tuner DVB-T).

  Tv był podłączony przewodem z anteną, mogła być burza i masz efekt.