Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal hp thin client t5730

06 Paź 2016 17:00 2154 17
  • Poziom 3  
    Witajcie, mam problem z terminalem hp, terminal zakupiłem bez systemu i chciałem zainstalować na nim system Windows embedded, kiedy udało mi zrobić botowalnego pedrive z systemem i przystąpiłem do instalacji ukazał mi się błąd "the system does not have license for the image os" - co mam z tym zrobić?

Bardzo proszę o pomoc i liczę na jak najszybszą odpowiedź...
  • PCBway
  • Poziom 3  
    Niestety, nie pomagają próbowałem już tego.

Dodano po 1 [minuty]:

Tymczasowo zrobiłem pendiva na którym jest zainstalowany Windows 7, lecz to jest totalna porażka, bardzo długie ładowanie systemu a już nie powiem o jego pracy...
  • Poziom 11  
    Witam!
    Posiadam hp t5735 (wersja z linuxem), podczas próby wrzucenia xp z wersji t5730 ze stronki hp, również pojawia się komunikat The system does not have license for the image OS.
    T5730 i t5735 to sprzęt identyczny, więc szukam przyczyny gdzieś indziej.
    ma ktoś jakieś pomysły jak to ugryźć? W necie praktycznie nic nie znalazłem,
    prócz filmiku na yt https://www.youtube.com/watch?v=lP2i05WCv4A
    Ale niewiele z niego rozumiem :) Gosc edytuje plik exe i coś tam z niego wyrzuca...
  • Poziom 28  
    Najlepiej wymienić kartę CF na dysk twardy laptopowy 2,5" ATA lub SATA z przejściówką i zainstalować normalny system operacyjny:
    Thin Client, HP T5730
  • PCBway
  • Poziom 3  
    Gelip napisał:
    Najlepiej wymienić kartę CF na dysk twardy laptopowy 2,5" ATA lub SATA z przejściówką i zainstalować normalny system operacyjny:
    Thin Client, HP T5730

Gdzie można kupić taką przejściówkę? Bo na alle*ro jest tego pełno i trudno jest wybrać jaką.
  • Poziom 28  
    Nie umieszczaj linków do aukcji na forum - usuń link.

Nie, ta będzie zła. Rozkręć terminal i zobacz jakie masz złącze - prawdopodobnie masz złącze 44-pin ATA męskie czyli szpilki. Teraz w zależności jaki dysk twardy chcesz podłączyć musisz dopasować przejściówkę. Najlepiej kupić dysk 2.5" ATA i taśmę 44-pin ale uwaga to nie jest taka sama jak od desktopa! Musi być 44-pin. Do tego będziesz musiał wymyślić jakieś montowanie dysku do obudowy:
    Terminal hp thin client t5730 Terminal hp thin client t5730
  • Poziom 3  
    Gelip napisał:
    Nie umieszczaj linków do aukcji na forum - usuń link.

Nie, ta będzie zła. Rozkręć terminal i zobacz jakie masz złącze - prawdopodobnie masz złącze 44-pin ATA męskie czyli szpilki. Teraz w zależności jaki dysk twardy chcesz podłączyć musisz dopasować przejściówkę. Najlepiej kupić dysk 2.5" ATA i taśmkę 44-pin ale uwaga to nie jest taka sama jak od desktopa! Musi być 44-pin. Do tego będziesz musiał wymyślić jakieś montowanie dysku do obudowy:
    Terminal hp thin client t5730 Terminal hp thin client t5730

Jak bym chciał to podłączyć dysk SATA to bym potrzebował przejściówki rozumiem ? Tylko jaką przejściówkę ?

Taśma do podłączenia dysku taka ?
    Terminal hp thin client t5730

Dodano po 2 [godziny] 9 [minuty]:

A bez wymiany pamięci ma ktoś pomysł co z tym zrobić aby zainstalować jakiś system ? Tak na prawdę na tym terminalu będzie używana tylko przeglądarka chrome z kalendarzem i jakiś odtwarzać do muzyki. I to wszystko.
  • Spec od komputerów
    Serwerowniamk napisał:
    Jak bym chciał to podłączyć dysk SATA to bym potrzebował przejściówki rozumiem ? Tylko jaką przejściówkę ?

ATA-SATA 44pin (wpisz to w allegro)

https://8.allegroimg.com/s400/013a49/ed6ab31a441cba6a5f8224ef8328

Serwerowniamk napisał:
    A bez wymiany pamięci ma ktoś pomysł co z tym zrobić aby zainstalować jakiś system ? Tak na prawdę na tym terminalu będzie używana tylko przeglądarka chrome z kalendarzem i jakiś odtwarzać do muzyki. I to wszystko.

To na czym Ty chcesz ten system zainstalować? na pendrive? Masz licencję do win xp/7/10? cokolwiek?

Ewentualnie na pendrive lubuntu lub coś podobnego.
  • Poziom 3  
    Tak mam licencje na win xp i win 7
  • Spec od komputerów
    No to na pendrive możesz wrzucić ale za długo to nie podziała. Najlepsza opcja to przejściówka na satę, do tego jakikolwiek dysk z laptopa 2.5 sata i tyle.
  • Poziom 11  
    Kolego Serwerowniamk, udało mi się obejść komunikat the system does not have license for the image os
    Wyedytowałem plik ibrpe.exe i komunikat nie pojawia się, xp zainstalował się bez problemów. Użyłem obrazu z pliku sp47032.exe (xp dla t5730). Należy nadmienić, że jest to bardzo okrojona wersja xp ;)
  • Poziom 3  
    To co mam wkleić to co Pan zrobił na pendria jak zbotuje go ?
  • Poziom 11  
    Jak masz gotowy pendrive, przygotowany programem hp, to ten plik znajduje się w folderze IBRPE. Podmień ten co udostępniłem i wtedy podłącz do terminala i uruchom, powinno pójść :)
  • Poziom 3  
    System jest bardzo okrojony ,nawet nie można zainstalować innej przeglądarki niż explorer myślałem , że ten system jakoś będzie pracować , lecz bardzo jest okrojony i tak na prawde nie wiem po co jest ten system. Jeżeli macie jakieś inne propozycje to napiszcie.
  • Poziom 11  
    System jest okrojony, gdyż nie jest przeznaczony do codziennego użytku... Zawiera tylko najważniejsze usługi, które są wykorzystywane w tego typu urządzeniach.
    Możesz podłączyć dysk 2,5 i zainstalowac normalną wersję xp, albo jakaś lekką dystrybucję linuxa, jest w czym wybierać ;) Jest wiele dystrybucji, które zmieszczą się nawet na tej pamięci 1GB:)
  • Poziom 3  
    katze750 napisał:
    System jest okrojony, gdyż nie jest przeznaczony do codziennego użytku... Zawiera tylko najważniejsze usługi, które są wykorzystywane w tego typu urządzeniach.
    Możesz podłączyć dysk 2,5 i zainstalowac normalną wersję xp, albo jakaś lekką dystrybucję linuxa, jest w czym wybierać ;) Jest wiele dystrybucji, które zmieszczą się nawet na tej pamięci 1GB:)

Właśnie dołożyłem dysk 20 Gb i nie wiem jaki system zainstalować , terminal ma pracować w salonie fryzjerskim gdzie będzie używany do zapisywania klientów za pomocą przeglądarki chrome i odtwarzania muzyki , testowo wgrałem win 7 lecz nie zbyt chce działać , myślę nad xp lub jakimś linux lecz ten system musi być prosty. Jaki system wgrać ?
  • Poziom 1  
    Serwerowniamk napisał:
    System jest bardzo okrojony ,nawet nie można zainstalować innej przeglądarki niż explorer myślałem , że ten system jakoś będzie pracować , lecz bardzo jest okrojony i tak na prawde nie wiem po co jest ten system. Jeżeli macie jakieś inne propozycje to napiszcie.

Wiem, że to wątek-dinozaur, ale dorzucę coś od siebie.
    System faktycznie jest okrojony, ale stwierdzenie, że nie da się na nim zainstalować przeglądarki to gruba przesada.
    Swego czasu miałem na swoim HP t5730 zainstalowanego Firefoxa ESR. Wymagało to przydzielenia większej ilości pamięci dla ramdysku, motki z firewallem, ale się dało.

Jeśli chodzi po co jest ten system, to jego zadaniem jest umożliwić połączenie z serwerem przez pulpit zdalny czy uruchomić programy zdalne. Nie oczekiwał bym na nim pracy jak na pełnym XP.

Instalacja nowego softu i konfiguracja jest dostępna z poziomu konta administratora (hasło Administrator)

Osobiście polecam jednak zamiast Windowsa XP jakiegoś Linuxa, np.:
    DSL, SliTaz, Puppy, TinyCore, AlpineLinux - jeśli system ma być zainstalowany na pamięci flash
    Bodhi, Debian, Ubuntu 8, może Zorin OS (jeśli tylko procesor się nie zapali, w końcu to 1GHz i nie będą miały one sterownika grafiki, więc będziemy pracować bez akceleracji).

Na marginesie: obecnie używam terminala z Debianem 9 XFCE uruchamianym z PXE oraz maszyn wirtualnych z Windowsem 10, Androidem 7.1 i Chromium OS odpalanymi przez RDP z serwera. Miałem go kiedyś zastosować jako HTPC z Kodi i Steam Linkiem, ale ostatecznie jako HTPC skończyło Raspberry.